2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Magyar Kupa: előnyben az ETO

Labdarúgás - Egy gólos előnnyel várja a Magyar Kupa-elődöntőjének visszavágóját a Győri ETO FC. Bajzáték hazai pályán 2-1-re győzték le az MTK-t a párharc első meccsén.

GYŐRI ETO FC - MTK BUDAPEST  2-1 (2-1)
Magyar Kupa elődöntő, első mérkőzés

Győri ETO FC: Sztevanovic - Odikadze, Zámbó, Sztanisic, Neziri -  Tokody, Pilibaitis (Kink 56.p.), Józsi (Völgyi 46.p.), Bicak - Brnovic (Aleksidze 66.p.), Bajzát
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

MTK: Végh - Radulovic, Lambulic (Pintér Á. 8.p.), Szekeres, Rodenbücher - Melczer, Zsidai, Kanta J., Hidvégi - Hrepka (Nagy G. 54.p.), Lencse
Vezetőedző:Garami József

Gólok: Bajzát (25.p.), Tokody (34.p.) ill. Lencse (20.p.)

Dragoljub Bekvalac: Nem volt könnyű megfordítani az eredményt a jól játszó MTK ellen, s a második találat után akár gyorsan a harmadik gólunkat is megszerezhettük volna. Ez elmaradt és ezután kiegyenlített lett a mérkőzés. Mindkét csapat előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de egyik sem tudott élni vele. Minimális előnyt szereztünk, és bizonyos vagyok benne, hogy a jövő héten Budapesten az utolsó percekig küzdeni fog mindkét együttes a továbbjutásért.

Garami József: – Igazi kupamérkőzés volt. Mindkét csapat győzni akart és mindkettő előtt adódtak gólhelyzetek. A győriek ezek közül többet használtak ki, mi csak egyszer találtunk a kapuba. Az ETO nem egy könnyen verhető együttes, de megmaradt az esély, hogy a visszavágón sikeresek legyünk.

A visszavágót április 22-én rendezik a Hidegkuti-stadionban.

90. perc: Aleksidze lövése elment volna keresztben a kapu előtt, de érkeett Bajzát. Az erősen érkező labdába beleért, de nem találta el a kapu. A játékvezetőlefújta a meccset.

Galéria! Fotók: Krizsán Csaba

81. perc: Kanta 20 méteres szabadrúgását tolta kapu fölé Sztevanovic.

80. perc: Melczer próbálkozott. Tizenegy méterről szúrta rá. Sasa vetődve kotorta ki a bal alsó sarokba tartó labdát.

77. perc: Az MTK felpörgött. Most Zsidai 16 méteres lövését védte brvúrral Sztevanovic.

75. perc: Radulovic kapott sárga lapot.

68. perc: Nagy vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, lőtt, Sztevanovic vetődve hárított.

66. perc: Cserél az ETO. Bojan Brnovic le, Aleksidze be.

64. perc: Völgyi gurított be egy szabadrúgást az ötös sarkára Bajzátnak, aki egyből lőtt, de egy védő a gólvonalon mentett. Völgyi ismétlése nem sikerült.

57. perc: Kanta ívelt fel egy szabadrúgást 25 méterről a kapu elé. Senki nem ért bele, így Sztevanovicnak kellett nagyot védeni. A labda még befért volna a bal alső sarokba.

56. perc: ETO-csere. Pilibaitis helyett jön Kink.

54. perc: Cserél az MTK. Hrepka jön le, helyette Nagy G. játszik.

49. perc: Odikadze jobb oldalról elvégzett szabadrúgására Bajzát érkezett a hosszú oldalon az ötösön. Centikkel maradt le a labdáról.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a szünetben az ETO. Józsi helyett Völgyi a pályán.

45. perc: Vége az első félidőnek. Az MTK szerezte meg a vezetést Lencse góljával. Az ETO azonban Bajzát és Tokody találataival fordítani tudott.

41. perc: Hidvégi maradt üresen az ETO tizenhatosán belül. Tíz méterről lőtt, Sztevanovic kapu fölé tolta a labdát.

36. perc: Melczer kapott sárga lapot.

35. perc: Tokody közeli lövését védte lábbal Végh.

34. perc: Bombagóllal vezet az ETO! Bajzát passzából Tokody vágta 22 méterről a labdát a kapu jobb felső sarkába! 2-1.

30. perc: Lencse gurította vissza a labdát lövésre Kantának, aki kapásból bevállalta. Mellé.

28. perc: Zsidai kapott sárgát, miután lerúgta Odikadzét.

27. perc: ETO-ziccer. Tokody jobb oldali beívelését Bicak fejelte centikkel fölé.

25. perc: Egyenlít az ETO! Tokody passzával Bajzát fordult le a védőjéről, és az ötös bal sarkáról lőtt nagy gólt a hosszúba. 1-1.

22. perc: Zsidai lőhetett 18 méterről, senkitől sem zavartatva. Szerencséje volt az ETO-nak, a próbálkozás nem volt pontos.

20. perc: Lencse góljával megszerzi a vezetést az MTK! A csatár kilépett a védők között, egy csellel elvitte a labdát a kiinduló Sztevanovic mellett és 16 méterről az üresen maradt kapuba melt. 0-1.

17. perc: Eseménytelen perceket követően Hrepka fejelt kapu fölé egy szöglet után.

10. perc: Veszélyesek az ETO kapu elé ívelései. Odikadze tekert jobbról  kapu elé, Bajzát centikkel maradt le a labdáról.

8. perc: Máris cserél az MTK, valószínűleg sérülés miatt. Lejön Lambulic, helyette Pintér Ádám érkezik.

5. perc: Neziri futotta le a védőket a bal szélen. Centerezni próbált, de lecsúszott a beadás. Véghnek kellett védeni.

3. perc: Tokody jobb oldalról érkező beadását Brnovic fejelte fölé 6 méterről.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

Nehezen indult és parádésan végződött az ETO számára az MTK elleni pénteki mérkőzés a Soproni Ligában. Az akkori 3–1-es győri sikerből messzemenő következtetéseket nem szabad levonni, egy azonban tény: kiderült, az ETO jó játékra, gólokra és győzelemre is képes a tavaszi idényben. Mindezek elegendők lennének ma is az MTK két vállra fektetéséhez és a megnyugtató előny megszerzéséhez.
Győrött hangsúlyosan a Magyar Kupa-szereplés áll a középpontban, így nincs mese, a végső győzelemre törő csapatnak venni kell minden akadályt.

Döntőben 1984-ben szerepelt legutóbb az ETO, akkor kikapott a Siófoktól, az elődöntőben pedig 1998–99-ben lépett pályára utoljára, akkor a Debrecen egy mérkőzésen ütötte el a továbbjutástól. Az idén 105 éves klub háza táján remélik, hogy 1979 után ismét győztesként véshetik az ETO nevét a Magyar Kupa történetébe.

A hazaiaknál többen bajlódnak sérüléssel, Böőr Zoltán azonban hosszú idő után ismét a szakvezetés rendelkezésére áll, az MTK elleni legutóbbi találkozón már néhány perces játéklehetőséget is kapott.

Dragoljub Bekvalac vezetőedző úgy forgatta a játékoskeretet, hogy a mai kupamérkőzésen is friss erők álljanak rendelkezésre, bár az összeállítás nemcsak a sérülések miatt okozhat fejtörést a mesternek, hanem azért is, mert az eddigi „perememberek" közül néhányan jó teljesítménnyel rukkoltak ki pénteken.

A várható összeállítás: Sztevanovic – Odikadze, Stark, Supic (Djorjevic), Neziri – Tokody, Pilibaitis, Józsi, Böőr – Bajzát, Brnovic (Kink).

„A kupában két mérkőzésen dől el a továbbjutás, biztos, hogy azok más találkozók lesznek, mint a pénteki bajnoki volt. Arra talán lehet számítani, hogy az első meccsen óvatosabban játszanak majd a csapatok, mert a továbbjutás minden bizonnyal csak a visszavágón dől el"
– fogalmazott Böőr Zoltán.

A bérletes szurkolók a mai mérkőzésre a klub ajándékaként magukkal vihetnek még egy embert. Abban pedig csak reménykedni lehet, hogy nemcsak nézők lesznek, hanem szurkolás is...

• 8. osztógép 2009. április 15. 13:50
    „láttam belőle 25 percet, annyi elég is volt hogy sokkot kapjak és még 10 évig ne nézzek magyar focit! egy nagy rakás .... az egész...bezzeg a Chelsea - Liverpool!!!!!”
  • 7. páli 2009. április 15. 12:40
    „A következő bajnoki fordulóban, a DVTK otthonában meccsel az ETO felnőtt kerete, a szombat esti idegenbeli mérkőzésre megfelelő számú jelentkező esetén szurkolói buszt indít a Győri ETO FC. A járat április 18-án, 13.30-kor indulna az ETO klubházától, a részvételi költség 6.000 Ft, ami már tartalmazza a diósgyőri stadionba szóló belépőjegyet is.
    Utazási igényüket kérjük, minél hamarabb jelezzék az f.nora@eto.hu email címen, vagy a 305 594 124-es mobiltelefonszámon.”
  • 6. colomano 2009. április 15. 10:59
    „baake és társai az igazi "ingyenbuzik"...
    Kimennek az ingyenes mérkőzésre (ami nem is volt az), s az első perctől kezdve csak fikáznak, anyáznak.
    Ezért nem kell ingyenes mérkőzés, ajándék belépő!
    Akit érdekel az kimegy, akit meg nem az nem, mert nem akar fizetni. Ennyi.
    Ki lehet menni a 800 ülőhelyes Magvassyba, aztán lehet mondani, hogy 2-3 ezren voltunk. Ami jó ha 1500 ember... Egy ETO - Paks mérkőzésen ennek a 2-szerese összejön. De csak azért, mert szar a focink...”
  • 5. kikelet_ 2009. április 15. 09:24
    „Hányingerem van az ilyen hozzászólásoktól...ha nem tetszik, nem kell nézni, valahogy megleszünk fikakirályok nélkül is. Lehet kritizálni a csapatot, de nem így. Tény, hogy akadozik a játékunk, de azért csak behúzták a meccset. Egy halk gratulációt megérdemelnének a kritika mellett, nem? Ha egy kis szerencsével bejutunk a döntőbe, remélem egyikőtök se lesz ott. TV előtt se nézzétek meg.

Előre az MK győzelem felé, hajrá ETO!”
  • 4. sivatag66 2009. április 14. 21:08
    „NB2 Nyugati csoport!!!!!!!!!!”
  • 3. lorincz22 2009. április 14. 18:46
    „baake. Egyetértek veled. Kb. egy hónapja voltam utoljára ETO meccsen, de egy időre elegem is lett belőlük! Ha igy végezném a munkámat a fönökőm már rég p...n rugott volna! Ilyen stadion, meg anyagi háttér mellett ugy kéne focizzanak a srácok ,hogy meccs végén, a néző legalább ugy érezze, hogy nem nézik hülyének, ha már egy egyeneset nem tudnak rugni abba a kib...tt labdába!”
  • 2. lorincz22 2009. április 14. 18:46
  • 1. baake 2009. április 14. 17:52
    „Szurkolás akkor lesz, ha megérdemlik. Egész magyar foci egy katasztrófa, ami mutatja, hogy az ingyen meccsen is jóindulattal összejött ezer ember. Olyan félidőt láttam, amit nem kívánok egy focit is szerető nézőnek. Az nem mentség, hogy nem az első csapattal álltak fel. Ezek után kérdem én, hogy hajrá ETO? Majd egy évtized múlva újra kilátogatok.”

Bajnokok Ligája: felejthetetlen Chelsea–Liverpool

Labdarúgás - A Bajnokok Ligájában tegnap a Chelsea és a Barcelona jutott az elődöntőbe.