2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Egygólos Hali-előny

Labdarúgás - A Haladás hazai pályán egy góllal nyert a Győr ellen a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.
Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Szombathelyi Haladás - Győri ETO FC 3-2 (1-2)

Haladás: Rózsa - Csontos, Kuttor, Guzmics, Tóth P. - Molnár - Kovács Zs. (Tóth N., 80.), Vörös (Michael, 80.) - Oross, Kenesei (Simon A., 46.), Sipos N.

Győri ETO: Stevanovic - Bank, Völgyi, Stark, Nikolov - Józsi, Tokody, Koltai, Böőr (Brnovic, 54.) - Bicak (Pintér, 86.), Bajzát.

gól: Sipos (28.), Oross (70.), Kovács Zs. (78.), illetve Böőr (19.), Stark (30., 11-esből)

19. perc: Böőr kapott jó labdát Bajzáttól a 16-oson belül, éppen, hogy csak spiccel bele tudott érni, ám ez éppen elég volt ahhoz, hogy a szöget záró Rózsa mellett a labda a jobb sarokba vánszorogjon, 0-1.

28. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Oross szelidített meg, éles középreadására Sipos robbant be, és lőtt a hálóba, 1-1.

30. perc: Bajzát egy lépésről kézen rúgta Molnárt, aki a 16-oson belül állt. Solymosi 11-est ítélt, a büntetőt Stark lőtte a hálóba, 1-2.

70. perc: Stevanovic kapott egy hazagurítást, ám mikor belebikázott a labdába, Oross beledobta magát, és lábáról a kapuba ment a labda, 2-2.

78. perc: Kovács Zsolt kapott egy labdát középen, tolt rajta egyet, majd 26 méterről egészen elképesztően nagy gólt rúgott a kapu jobb felébe, 3-2.

Bőcs (NB II) - Újpest FC 0-3

A visszavágókat október 21-én és 22-én rendezik.

Korább:

Szombathelyre látogat a Győri ETO FC a Magyar Kupa ötödik fordulójában. A ma 18 órakor kezdődő mérkőzésen több játékos szereplése is kérdéses.

Az eredetileg szerdára kiírt nyolcaddöntőt a két csapat közös megegyezés alapján péntekre halasztotta. Az okokról Egervári Sándor mesélt lapunknak:

„Szerettük volna folyamatossá tenni a hetünket, hiszen a válogatott mérkőzése miatt hétvégén nem rendeznek bajnoki fordulót. A kupatalálkozó elhalasztásával edzőmeccs beiktatása nélkül is tartani tudjuk a ritmusunkat. Jelenleg egyik csapatban sincs válogatott játékos, így nem sérül sem a Haladás, sem az ETO érdeke. A döntés helyességét a továbbjutás igazolhatja."

Várhatóan a kupasorozatban, Szombathelyen tér vissza a győri együttesbe a korábban megsérült, rutinos Jäkl Antal.

A hosszabb szünet a sérültek miatt is jól jött a győri csapatnak. Több játékos szereplése is kérdéses a Rohonci úton, a vasárnapi bajnoki ugyanis nem múlt el nyomtalanul. Jäkl Antal ugyanakkor visszatérhet a csapatba.

„A combizomhúzódást szenvedett Zoran Supic biztosan nem léphet pályára, akárcsak az eltiltott Kovács II Zoltán. A ZTE elleni meccs óta Völgyi Dániel, Koltai Tamás és Tokody Tibor is a bokáját fájlalja. Úgy tűnt, hogy Tokodyt le kell cserélnem ápolás után, de végigjátszotta a mérkőzést. Áldozatokkal járt tehát a vasárnapi győzelem."

A Magyar Kupa 5. fordulójában a továbbjutásról két mérkőzés dönt, a visszavágót október 22-én rendezik Győrött.

A két csapat a bajnokság nyitófordulójában már találkozott egymással, akkor a Haladás hazai pályán 2–1-re győzött. A szombathelyiek az előző kupafordulóban a Ferencvárost búcsúztatták.

„Nem számítok könnyű mérkőzésre sem ma, sem a visszavágón, de mindent meg fogunk tenni a továbbjutás érdekében. A Zalaegerszeg ellen látott küzdeni tudásra kell építenünk" – tette hozzá Egervári Sándor.

Gyirmót-Győri ETO FC B online 4-1

Labdarúgás - Az NB II Nyugati csoport 10. fordulójában a városi rangadót, a Gyirmót-Győri ETO B… Tovább olvasom