2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Csak a Gyirmót szerzett előnyt

A Magyar Kupa nyolcaddöntőinek első mérkőzésén az NB II-es Gyirmót legyőzte a Nyíregyházát. Az ETO FC nem bírt a Fehérvárral. A Sopron biztató eredményt ért el a Honvéd vendégeként.
Győri ETO FC–FC Fehérvár 1–1 (1–1)

Győr, 500 néző. V.: Szabó S.
Gsz.: Brnovic (45., 11-esből), ill. Sitku (43.). Kiállítva: Stark (35.).
ETO: Sztevanovic – Müller (Koltai), Stark, Supic, Varga R., Nikolov, Jäkl, Józsi, Tokody, Bogdanovic (Kovács Z.), Brnovic (Granát). Edző: Egervári Sándor.

Fehérvár: Sebők – Mészáros, Koller, Horváth G., Mohl, Dajic (Pálfi), Csobánki, Dvéri, Nagy D. (Vadász), Simek, Sitku. Edző: Marijan Vlak.
Alacsony színvonalú mérkőzésen a kiállítás, illetve a két gól jelentette a legnagyobb izgalmat. A találkozót alapvetően meghatározta, hogy már az első félidőben tíz főre fogyatkozott az ETO. Ennek ellenére a zöld-fehérek nem veszítették el továbbjutási esélyüket.
Jók: Jäkl, Koltai, ill. Horváth G., Dvéri.

Egervári Sándor: – Az első félidőben mutatott játékkal nem voltam elégedett, keveset vállalkoztak a játékosok. A második játékrészben tíz emberrel már többet kezdeményeztek, ezért dicséret illeti a csapatot.

Marijan Vlak: – Úgy gondolom, jó eredményt értünk el, ám mindkét csapatnak ötven-ötven százalék esélye van a továbbjutásra.

Gyirmót–Nyíregyháza 2–0 (1–0)

Gyirmót, 500 néző. V.: Arany.
Gsz.: Varga G. (23., 68.). Kiállítva: Ambrusz (81.).
Gyirmót: Molnár – Radics, Kozmér, Varga G., Baumgartner (Nagy L.), Horváth R., Burányi (Tóth N.), Oross (Poják), Szabó Cs., Földes, Németh L. Edző: Hannich Péter.

Nyíregyháza: Erdélyi – Perényi (Hegedüs), Ambrusz, Zaleh, Thomas, Vukadinovic, Lippai, Minczér, Miskolci, Ariel Royas (Szilágyi N.), Montvai (Menougong). Menedzser: Révész Attila.
A taktikusan, jól futballozó Gyirmót jól alkalmazkodott a mély talajhoz, különösen mozgékony csatárai által többször is zavar keletkezett a vendégek hátsó alakzatánál, de az együttes minden tagja dicséretet érdemel, harcosan, motiváltan futballoztak. Győzelmük teljesen megérdemelt.
Jók: mindenki, ill. Miskolci, Lippai, Thomas.

Hannich Péter: – Végig fegyelmezetten játszottunk. A párharcnak még nincs vége.

Révész Attila: – Csapatunkon látszott a korábbi mérkőzések fáradtsága, de akkor sem lehet mentség erre a teljesítményünkre.

Bp. Honvéd–FC Sopron 2–1 (2–0)

Budapest, 1200 néző. V.: Király.
Gsz.: Bárányos (6.), Abass (17.), ill. Aquino (83.).
Honvéd: Tóth I. – Schindler, Benjamin, Smiljanic, Vincze Z., Abass (Magasföldi), Bárányos, Genito, Tóth B. (Ivancsics), Abraham, Hercegfalvi (Palásthy). Edző: Supka Attila.

Sopron: Varga Z. – Csikós, Farkas, Fehér, Károlyi, Sifter, Freud (Aquino), Dancs, Györök (Birtalan), Zana, Belic. Edzők: Vincenzo Cosco, Végh Tibor.

Az első negyedóra végén kétgólos előnyt szerzett a Honvéd. A félidő második felében kétcsatáros játékra állt át a Sopron és jóval támadóbb szellemben játszott. Szünet után is lendületben maradt a Sopron, Aquino kapufát is lőtt, a hajrában pedig a szépítés is sikerült, ezzel a soproniak reményt szereztek arra, hogy a visszavágón továbbjussanak.
Jók: Tóth I., Vincze, Bárányos, Abass, ill. Zana, Györök, Aquino.

Supka Attila: – Az első negyedóra és a gyorsan megszerzett előny után nem folytattuk az addigi játékot, pontatlanok lettünk.

Végh Tibor: – A Honvéd uralta az első félidőt. Szünet után feljavult a játékunk, és nem érdemtelenül szereztük meg a szépítő gólt.

További eredmények: Ferencváros–Kaposvár 2–2, Kaposvölgye–DVSC 2–5, Kazincbarcika–DVTK 3–1, Putnok–Vasas 1–3.

NBI: Végh bosszankodik

Végh Tibor, az FC Sopron NB III-as csapatának edzője egyet aludt az ETO B elleni összecsapásra, s a… Tovább olvasom