2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Magyar futballcsoda

Hosszú idő után szerda este újra megtelt egy futballstadion Magyarországon. A végén a ZTE gárdájának tapsolt a publikum, amely megverte a Manchester Unitedet. Kis híján góllal kezdett ugyan az angol cspaat, de később már egyáltalán nem igazolta félelmetes hírét.
A zalaegerszegi Egressy és a manchesteri Neville párharca

A zalaegerszegi együttes lelkes, taktikus játékának köszönhetően végig egyenrangú ellenfele volt a Beckham által irányított Manchesternek, sőt, Koplárovics utolsó percekben lőtt góljával 1–0-ra legyőzte világhírű ellenfelét. Bár a két hét múlva sorra kerülő visszavágó esélyese továbbra is az MU, ezt a nagy sikert természetesen már senki nem veheti el Keneseiéktől.

Csoda a Népstadionban

Zalaegerszeg–Manchester United 1–0 (0–0)
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, Bajnokok Ligája selejtező labdarúgó-mérkőzés, 27.000 néző. V.: Stark (német).
Zalaegerszeg: Ilic – Csóka, Urbán, Budisa, Szamosi – Babati,
Ljubojevic, Vincze, Egressy (Molnár B.) – Faragó (Balog), Kenesei
(Koplárovics). Edző: Bozsik Péter.
Manchester United: Carroll – Brown (Ph. Neville), O’Shea,
Blanc, Silvestre – Beckham, Keane, Veron, Giggs – Van Nistelrooy,
Solskjaer (Forlan). Edző: Sir Alex Ferguson.
Gsz.: Koplárovics.

4. p: Egy hosszú előreíveléssel Solskjaer ugrott ki, 12 m-es lö-
vése a jobb oldali kapufáról pattant vissza a mezőnybe.
20. p:
Faragó átadása után Kenesei lépett ki, lövése a becsúszó Ph. Ne-
ville-ről pattant az alapvonalon túlra.
29. p: Vincze 24 m-es lövését Carroll bravúrral tolta a léc fölé.
45. p: Solskjaer visszafejelt labdája megpattant Budisán, Van Nistelrooy 6 m-ről vágta a kapu fölé. Kis híján góllal kezdett a Manchester United, de később már egyáltalán nem igazolta félelmetes hírét. A zalaeger-
gólvonal előtt mentett.
60. p: Van Nistelrooy átadásával Beckham egyedül ugrott ki, 13 m-es lövését a ZTE kapusa óriási bravúrral hárította.
90. p: Egy előreíveléssel Ph. Neville hibája után Szamosi a bal oldalon az alapvonalig vitte a labdát, középre passzolt, s az érkező Koplárovics estében a kapuba továbbított. 1–0.

A Manchester United nagy fölényben játszotta végig a második félidőt, de nem bírt a rendkívül lelkes magyar együttessel.