2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Magyar Búcsú a 9. helyen

Búcsúzott a szlovéniai férfi kézilabda Európa-bajnokságtól a magyar válogatott, miután a ljubljanai középdöntő utolsó fordulójában kikapott a vb- és EB-második Németországtól. Az együttes összesítésben a kilencedik helyen zárt.
Németország–Magyarország 28–23 (16–12)
Ljubljana, EB-középdöntő, 3. forduló. Gólszerzők: Zeitz 8, Stephan 6/3, Hens 5, Jansen 3, Kehrmann 3, Zerbe, Schwarzer, Weber, illetve Diaz 6, Kertész 4/1, Buday 3, Mocsai 3/1, Pásztor 2, Mezei 2, Nagy, Iváncsik, Császár 1/1.

Hétméteresek: 4/3, illetve 7/3, kiállítások: 14, illetve 10 perc.
Jól kezdtek a magyarok, Diaz duplájának és Fazekas védéseinek köszönhetően vezetéshez jutottak. Aztán a lendület Buday elrontott büntetőjével megtört, és Stephan értékesített hétmétereseivel előbb egyenlő lett az állás (4–4), aztán a németek kerültek előnybe. Hullámzott a játék, főleg támadásban rontott mindkét csapat. Negyedóra elteltével öt-öt volt az eladott labdák mérlege.

Később a németek jobban összpontosítottak, és emberhátrányuk alatt elhúztak 10–7-re. Állandósult a különbség, de amíg a magyarok minden találatért megszenvedtek, addig a rivális – főleg Zeitz révén – könnyedén talált Fazekas kapujába. Még létszámfölényben sem sikerült felzárkózni.
A németek a szünet után is jobban játszottak, olykor látványos gólokkal szórakoztatták szurkolóikat. A védőfal időnként nagyon rosszul zárt, így lett a 36. percben 20–14.

A biztos előny tudatában egyre lezserebbé vált az ellenfél, és a magyarok megszakítás nélkül négyszer voltak eredményesek, Fazekas pedig remekelt, kilenc percig nem kellett maga mögé nyúlnia a labdáért (20–18). A magyar hálóőr a továbbiakban is bravúrosan védett, azt lehet mondani, hogy a csapat legjobbja volt.

Később a német kapus, Fritz is követte magyar kollégája teljesítményét, így gyorsan visszaállt a biztos hatgólos különbség (24–18). A hajrá kettős emberhátrányban kezdődött, s ezt a németek jól kihasználták. A magyarok tíz percig „gólcsendet" tartottak, így nem sikerült elkerülniük a vereséget.

A Skaliczki-gárda a középdöntőben nem tudta megismételni azt a hajtós játékot, amelyet még a celjei fordulókban mutatott be. Ezúttal az elődöntőbe kerülő németeket tisztelte túlságosan, és ez rengeteg hibával párosult.

A magyarok csoportjukban az ötödik helyen végeztek, s mivel csak a legjobb négy-négy csapat folytatja, ezért számukra befejeződött a kontinensviadal.