2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Magyar bronz a Soling-világbajnokságon

Bronzérmet szerzett Wossala György-Németh Péter-Vezér Károly hármasa az ausztriai Atterseen rendezett Soling Masters Világbajnokságon. A szintén augusztus 31. és szeptember 3. között rendezett Zipfer-kupán a trió csak negyedik lett.
A 2004-es győztes magyar egység a címvédő és hazai pályán versenyző osztrák Carl Auteried és a szintén hazai Michael Farthofer mögött végzett a harmadik helyen, így a dobogós helyezések a papírforma szerint alakultak. Az első két helyezett 13-13 pontja után Wossaláék 17-tel szerezték meg a bronzérmet, amit csak egy kisebb pauza után követett a negyedik és ötödik helyezett 28 és 29 ponttal.

A világbajnoksággal párhuzamosan rendezték meg az Atterseen a Zipfer Kupát, amelyen ugyanez a magyar trió a negyedik helyen végzett. Magyarországból egy másik egység is indult a kupán, Szűcs István, Gyulai Gábor és Szűcs Péter hajója azonban csak a 17. lett.

Az ausztriai tó felett két napig nem volt szél, ezért ezalatt nem tudtak futamot indítani. A verseny utolsó napján három futamot is rendeztek, ezzel a hivatalos eredményhez szükséges öt futamot teljesítette a mezőny.

A norvégokkal ünnepeltek a csalódott magyar szurkolók

A magyar labdarúgó-válogatott első Európa-bajnoki selejtezőjén óriási védelmi hibák miatt háromgólos… Tovább olvasom