2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Magyar bajnok lett a soproni testvérpár

Tenisz - Remek megyei siker született az augusztus 14–18. között, Pécsett rendezett tenisz felnőtt magyar bajnokság küzdelmein.

A soproni Babos testvérek, Zsuzsa és a nemrégiben utánpótlás Európa-bajnok Tímea ugyanis megnyerte a női párosok versenyét, míg a győri Mikó Zsófia a női egyéni versenyszámban bronzérmet szerzett, ahol csak a későbbi bajnok, Németh Virág tudta őt nagy küzdelemben legyőzni.

A Babos lányok ellenfele a páros döntőben egyébként épp a Mikó Zsófi, Németh Virág duó volt, ahol a két soproni lány 6:3, 6:3-ra nyerte a mérkőzést.
A soproni lányok életükben először indultak együtt párosban és mindjárt egy magyar bajnoki címmel lettek gazdagabbak. Tímeának egyébként ez az első felnőtt magyar bajnoki címe, míg a kaliforniai Berkeley Egyetemen idén végzős nővérének már ez a második felnőtt magyar bajnoki aranya ezen a nyáron, néhány hete ugyanis a női felnőtt csapatbajnokságban lett bajnok budapesti csapatával. A két lánynak immár együtt 25 magyar bajnoki címe van az elmúlt évtizedből.

A Babos testvérek, Tímea és Zsuzsa együtt nyertek aranyérmet.

A győri Mikó Zsófia szintén szépen szerepelt a megmérettetésen, ő az előkelő 3. helyet szerezte meg a női egyes küzdelmeiben. Zsófit csak a címvédő, illetve későbbi magyar bajnok Németh Virág tudta legyőzni gigászi küzdelemben, ahol a győri sportoló győzelme hajszálon múlott csak.

Zsófi párosban ezüstérmet szerzett az őt legyőző Németh oldalán. A páros döntő pikantériája az volt, hogy az idősebbik Babos lány és Németh, valamint az ifjabbik Babos nővér és Mikó korosztályuk legmagasabban jegyzett játékosai voltak és több korosztályos EB-címet nyertek már egymás oldalán. Így a döntő mondhatni presztízscsatát hozott, ahol színvonalas mérkőzésen a soproni párosé lett a bajnoki arany.

A verseny 114 éves történetében nagyon ritkán fordult elő, hogy testvérpár szerezze meg a páros bajnoki címet; az utóbbi 30 évben mindössze egyszer volt ilyen.

• 2. börni 2008. augusztus 22. 14:11