2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Magabiztos továbbjutás

Mínusz négy. Ekkora hátrányból indult a találkozó a Graboplast-ETO számára. A hangulat a megszokott volt: zsúfolt ház, s vastaps már a második percben, hiszen Juhász és Vérten góljával megfeleződött a különbség.
Mehlmann Ibolya ezúttal hetesből szerezte góljai többségét
A baszk együttes persze nem hatódott meg, gyorsan egyenlített, visszaállítva ezzel az alaphelyzetet. Jött azonban Mehlmann, aki hetesből lőtt góljaival újra tapsra ragadtatta a publikumot. Volt is ok az örömre, mert a 13. percre eltűnt a hátrány (7–3), tulajdonképpen a kétfelvonásos előadás most kezdődött igazán.

A hazai fieszta akkor sem hagyott alább, mikor Mehlmann csúnyán elnézett egy büntetőt – a kapu mellé lőtt –, mert a másik oldalon Petróczi is hatástalanította Gogirla hetesét.

Meglepően sok volt egyébként a hétméteres, ami nem csoda, mert a játékosok nem mentek a szomszédba egy kis keménységért. Ez persze a mai kézilabdában már természetes, mint ahogy az is annak tűnt, hogy a 19. perc végén először állt továbbjutásra a zöld-fehér gárda (10–5). Be is lelkesedtek ezen Dokicék, s alaposan megszórták a veterán Bogdanovát. A 23. percben 15–6-nál eldőltnek látszott a párharc, de ekkor túlságosan is siettette akciói befejezését a Graboplast-ETO. Sajnos sikertelenül tették ezt a győriek, mert a ziccerek kimaradtak, az ellenfél viszont büntetett, így 15–10-nél ismét minden izgalmas lett. A szünetig azért gondoskodtak róla a hazaiak, hogy nyugodtan teljen el a szünet.

Fordulás után a helyzet nem változott. A győriek folytatták őrült rohanásukat, ami magában rejti a hiba lehetőségét. Ám ezúttal ha be is csúszott egy-egy baki, az nem bizonyult végzetesnek. A vezetést ugyan nem sikerült meggyőzővé tenni – a hét-nyolc gól önmagában elég meggyőző, összetettben azonban a három- négy már nem annyira az –, de látszódott, hogy a csapatok között nagy a különbség.

Szerencsére a hajrában sikerült nyomatékosítani a vendégekben, hogy győri látogatásuk sportszempontból nem jár eredménnyel, azaz a Graboplast-ETO bebiztosította helyét a legjobb nyolc között, ahol már biztos ott van az orosz Volgográd, a macedón Skopje, a dán GOG Gudme és Viborg, a román Rapid Bucuresti, valamint a norvég Nordstrand is.

Győzelem a lettek ellen

A Cipruson edzőtáborozó magyar labdarúgó-válogatott 0–1 után tíz emberrel fordított… Tovább olvasom