2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Magabiztos győzelem: HC Leipzig - Győri Audi-ETO 24-29

Az Audi-ETO a német HC Leipzig otthonában az első félidő után már 6 góllal vezetett, Görbicz remekelt, Pálinger jól védett.

Magabiztos és jó játékkal 29-24-re nyert az Audi-ETO a német HC Leipzig ellen a női kézilabda BL-ben. Győzelmével az ETO szinte biztos, hogy csoportelsőként végez a 2-es csoportban.

60. perc: Görbicz ezúttal nem tud gólt lőni büntetőből.

59. perc: A felső kapufa hárítja az újabb lipcsei lövést.

58. perc: Passzívvá vált volna a játék, ha Görbicz nem engedi el messziről. Megtette és betalál. Kudlacz eredményes a túloldalon 24-29.

57. perc: Csuklóból a földről ereszt meg egy bombát a kapuba Görbicz. Jön rá a válasz is 23-28.

55. perc: Görbicz hetesből lő gólt, a túloldalon szép akciógólt szereznek a németek 22-27.

53. perc: Görbicz megint betalál 21-26.

51. perc: Görbicz betör a hatosra és lő gólt. Müller hasonló gólt szerez a túloldalon 21-25.

50. perc: Szép akció végén Mravikova eredményes a szélről 20-24.

49. perc: Hetest ma még senki sem hibázott, ez Görbicz újabb büntetője után is így marad 20-23.

48. perc: Kudlacz pofátlan hetesével már csak kettő az ETO előnye 20-22.

47. perc: Lynksborg találatával újra háromra jön fel a lipcsei csapat 19-22.

46. perc: Kudlacz góljával újra négy a különbség 18-22.

45. perc: Amorim lövését nem védheti Schülke 17-22.

44. perc: Spiridon szinte fekve pattintja a labdát a kapuba 17-21.

43. perc: Konkoly Csaba időt kér. Zúg a "hajrá Győr!".

42. perc: Augsburg, aztán Kudlacz is betalál 17-20.

39. perc: Mravikova érkezik nagy lendülettel és lő nagy gólt 14-20. Haraldsen nagyot véd.

38. perc: Augsburg betör a hatora és gólt szerez 14-19.

36. perc: Mayert kiállítják, két percre előnyben a hazaiak.

35. perc: Kudlacz értékesíti az újabb lipcsei büntetőt 13-19.

33. perc: Daniels találatára (12-18) Bradeanu válaszol (12-19).

32. perc: Görbicz elképesztően nagy gólt dob középről, átlövésből 11-18.

31. perc: Lynksborg lő gólt a második félidőben a győri kaput védő Haraldsennek 11-16. Görbicz büntetőből lövi a második félidő első győri gólját 11-17.

Az első félidőben 16 gólt lőtt a győri csapat, a lipcseiek pedig csak kapaszkodtak az ETO után, 10 gólt tudtak csupán lőni.

30. perc: Mayer Szabina először lép pályára, aztán a hálóba ejti a labdát 10-16.

29. perc: Mravikova a szélről is eredményes 10-15. Pálinger két nagy védése után ismét az Audi-ETO támadhat.

28. perc: Mravikova robog a emgszerzett labdával és a lipcsei hatoshoz érve a hálóba bombázza azt 9-14. Kiedrowski megint betalál a szélről 10-14.

27. perc: Kiedrowski a szélről pattint a hálóba 9-13.

26. perc: Időt kér a HC Leipzig.

24. perc: Görbicz laposan lövi a hetest a hálóba 7-13. Hetes a túloldalon is, Haraldsen sem tudja védeni Kudlacz büntetőjét 8-13. Hornyákot kiállítják két percre.

23. perc: Kudlacz büntetőből lő gólt, ez már az ötödik találata 7-12.

20. perc: Mravikova leindítás után "kapásból" lő a kapuba 6-12.

19. perc: Remek akciógól: Görbicz-Hornyák-Vérten-háló a labda útja 6-11.

18. perc: Görbicz újabb védhetetlen bombája köt ki a hálóban 5-10. Kudlacz újabb gólt lő 6-10.

17. perc: Mravikova a szélről lő felső kapufás gólt 4-9. Kudlacz góljával 5-9.

16. perc: Hornyák megint kontrából bombáz a hálóba 4-8.

15. perc: Daniels pattintott lövése a hálóban 4-6. Görbicz nagy gólt lő 4-7.

14. perc: Kudlacz találja meg Pálinger mellett a rést 3-5. Bradeanu némi földharc után eredményes 3-6.

13. perc: Pálinger megint nagyot véd. Amorim lövését sáncolják, a Gros helyére visszaérkező Hornyák aztán szép gólt szerez 2-5.

10. perc: Bradeanu újabb átlövésgóljával újra két gól a különbség 2-4.

9. perc: Lynksborg kontra után lövi a kapuba a második lipcsei gólt 2-3.

8. perc: Hornyák kontra végén eredményes 1-3.

7. perc: Gros lövését Schülke, a túloldalon Augsburg lövését Pálinger védi.

5. perc: Bradeanu jegyzi a második győri találatot 0-2. Kudlacz hetesből szépít 1-2.

4. perc: Görbicz Anita a jobb felsőbe lő 0-1.

3. perc: Nincs gól továbbra sem.

1. perc: Az Audi-ETO kezdi a meccset. A győri kapuban Pálinger kezd. Az első támadás sikertelen, Amorim lövését védi a lipcsei kapus.

A két hete Larvikban aratott szenzációs győzelem után újabb nehéz feladat vár az Audi-ETO-ra a női BL-ben. A német Leipzig ugyan papíron könnyebbnek ígérkezik, mint a norvégok világ- és Európa-bajnok játékosokkal felálló csapata, ám a német együttes ellen sosem vívnak sima meccset a zöld-fehérek.

Tavaly ugyanebben a szakaszban találkozott egymással a két gárda, Lipcsében 23–21-re tudott nyerni a győri gárda, s bár a Magvassy-csarnokban 30–19 lett a vége, az idei összecsapás ismét szoros volt, a 25–20-as végeredmény nem tükrözi kellően, mennyire megkínlódtak ellenfelükkel a győriek.

„Azt gondolom, a norvégiai sikerünkkel kellő respektet szereztünk, s végig azt hangsúlyoztam a lányoknak az elmúlt másfél hétben, hogy ehhez a szinthez kell tartanunk magunkat. Ellenkező esetben csak magunknak tehetjük nehézzé a dolgunkat. A lipcseiek ellen valóban nem könnyű játszani, de igyekeztünk leszűrni az itthoni mérkőzés tapasztalatait. A pontosabb támadásbefejezések és a védekezés még hatékonyabbá tétele mindenképpen szükséges, hogy alapfelfogásunknak meg tudjunk felelni, ami nem más, mint a győzelem megszerzése" – mondta Konkoly Csaba vezetőedző, aki a két bajnoki meccsen sok pozitívumot tapasztalt.

Vértenékre a németek ellen sem vár könnyű feladat. Fotó: Bertleff András

„Veszprémben az első perctől BL-tempót tudtunk diktálni. A Békéscsaba ellen volt egy tíz perc kihagyás az elején, utána azonban felvettük a kívánt sebességet, s utána is nagyrészt a pályán lévők megvalósították a taktikai feladatokat. Ana Gros védekezésben például mutatott jó dolgokat, bár azért más a BL, mint a magyar bajnoki" – tette hozzá a szakvezető, aki Pálinger Katalinra és Simona Spiridonra is számíthat vasárnap.

„Kati közel százszázalékos edzésmunkát tudott végezni, s úgy tűnt a héten, hogy Simi is teljesen rendbe jött, így számolok velük Lipcsében" – mondta Konkoly Csaba.

A csoport állása: 1. Audi-ETO 6 pont, 2. Larvik (norvég) 4, 3. Dinamo Volgograd (orosz) 2, 4. HC Leipzig 0.

• 7. dominiim 2011. március 06. 16:57
    „Jó meccs volt ! Gratula lányok ! -Azért az átlövők kicsit jobban teljesithettek volna !
    Irány a BL DÖNTŐ !!!!!!”
  • 6. bonnyaijózsef 2011. március 06. 16:32
    „Gratulálok a csapatnak jó volt nézni a felszabadult arcotokon a játékot.Gratulálok.További sok sikert!!!!!!!!!!”
  • 5. IV.Béla 2011. március 06. 11:33
    „4. vanessa!

Viasat3 adja, fél 3-tól.”
  • 4. vanessa 2011. március 06. 10:43
    „szép napot!tv közvetiti a meccset és melyik csatornán lehet látni?,köszi a segitséget”
  • 3. megmindiggyöri 2011. március 06. 09:37
    „"Az Audi-ETO a német HC Leipzig otthonában szerepel" - akkor az a HC Leipzig - Audi ETO mérkőzés lesz, és nem mint a címben.”
  • 2. artie75 2011. március 05. 14:02
    „Közben az is kiderült, hogy a pontszerzés biztos elődöntőt ér, és a Larvik is "jön velünk".

Ez persze a cikk megírásakor még nem volt így.”
  • 1. zoltania2 2011. március 05. 10:53
    „Kb. 250-300-an ott leszünk a helszínen az biztos.”