Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

2014. 11. 25. kedd - Katalin

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, kosárlabda > Magabiztos győri siker a Kiskunhalas ellen

Magabiztos győri siker a Kiskunhalas ellen

Megérdemelt 34-18-as győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi ETO KC együttese a Kiskunhalas ellen a női kézilabda NB I 2. fordulójában.

kisalfold.hu - 2012.09.08. 11:23
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Ahogy az várható volt, nem okozott különösebb gondot a Győri Audi ETO együttesének a Kiskunhalas legyőzése. Ambros Martin csapata már az elején nagy különbséget alakított ki, amelyet a második játékrészben tovább tudtak növelni.

Az első félidő elején kissé akadozott a győriek játéka, de a folytatásban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak és Herr Orsolya bravúrjainak, valamint Amorim találatainak köszönhetően 16-8-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A magabiztos előny tudatában a szünet után 5-1-es védekezési szisztémában játszottak a győriek, illetve támadásokban is számtalan variációt gyakorolhattak. A zöld-fehéreknél Radicevic és Lekic is hét találatig jutott.

Győri Audi ETO KC – Kiskunhalas KC 34-18 (16:8)

Győr, 1200 néző. Vezette: Heim A.. Jolántai Cs.

ETO: HERR – RADICEVIC 7, Hornyák Á. 2, Kovacsics 5(3), Löke 5, AMORIM 4, Szepesi 1. Csere: Lunde Haraldsen (k), Görbicz, Rédei-Soós 2, LEKIC 7, Tervel, Sirián, Korsós 1. Vezetőedző: Martin Ambros.

Kiskunhalas: Lengyel – Földes, DRÁVAI 3, Valovics 1, Szamoránsky A. 1, Barna 1, Fehér V.. Csere: Borkowska 3, Tápai A. 1, Fauszt, TAKÁCS B. 5(2), Sterbik 1, Varga D. 2(1), Selmeci. Vezetőedző: Golovin Vladimir.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

II. 29.p. Kovacsics Anikó és Korsós Dorina találatával 34-18 az eredmény.

II. 28.p. Varga ötödik találatával 31-18-ra jöttek fel a vendégek, de egy kínai figura végén Lekic szerzett szép gólt. 32-18.

II. 26.p. Először Lekic, majd Kovacsics lőtt hatalmas gólt a vendégek kapujába. Golovin Vladimir, a Kiskunhalas edzője időt kért.

II. 25.p. Varga Dóra volt eredményes hétméteresből. 29-17.

II. 24.p. Borkowska ismét eredményes volt betörésből, majd ezúttal is Lekic válaszolt a győrieknél. 29-16.

II. 24.p. Lekic átemelésével 28-15-re módosult az eredmény.

II. 23.p. A zöld-fehéreknél Radicevic kétszer, a vendégeknél Borkowska volt eredményes.

II. 20.p. Kovacsics bejátszásából Löke szerezte meg ötödik találatát.

II. 19.p. Az elmúlt percekben mindkét együttes sokat hibázott, nem láttak gólt a kilátogató szurkolók.

II. 16.p. Újra tíz gól lett a különbség Rédei-Soós találatát követően. 24-14.

II. 16.p. Szepesi kapott két perces büntetést, majd a megítélt hétméterest Takács magabiztosan értékesítette.

II. 14.p. Az elmúlt percekben kissé pontatlanul játszottak a győriek,  Varga Dóra volt eredméynes gyors indítás végén. Martin Ambros, a hazaiak vezetőedzője időt kért. 23-13.

II. 11.p. Hornyák kapott két perces büntetést, majd a megítélt hétméterest Takács értékesítette. 23-12.

II. 10.p. Gyors indítás végén Takács Bernadett szerzett gólt a vendégeknek. 23-11.

II. 8.p. Drávai szépített, de Hornyák és Radicevic találatával 23-10 a győrieknek.

II. 7.p. Gyönyörű támadás végén Löke gól, majd időt kért a vendégek mestere.

II. 5.p. Drávai hagyott ki egy hétméterest.

II. 4.p. Gyors indítás végén Radicevicnek köszönhetően 20-8-ra módosult az eredmény.

II. 2.p. Először Amorim, majd Löke szerzett szép gólt a győrieknek. A zöld-fehérek 5-1-es nyitott védekezést alkalmaznak a második játékrészben. Gyors indítás végén Szepesi szerezte meg az első találatát. 19-8.

30.p. Vége az első játékrésznek. 16-8.

29.p. Az időkérés után Lekic kétszer is eredményes tudott lenni. 16-8.

28.p. Martin Ambros, a hazaiak vezetőedzője használta ki időkérési lehetőségét.

27.p. A zöld-fehéreknél pályára lépett Sirián, valamint Korsós Dorina is.

27.p. Az elmúlt percekben sokat hibáztak a csapatok, nem szereztek gólt.

24.p. Görbicz hatalmas kapufája után Sterbik szerzett újabb gólt a Kiskunhalasnak, de Rédei-Soós rögtön válaszolni tudott. 14-8.

22.p. Lekic szerzett újabb győri találatot, de következő támadás végén Tápai is gólt szerzett. Amorim helyére Tervel érkezett a pályára. 13-7.

22.p. Takács Bernadett szépített és Borkowska a kiskunhalasiaknak, majd Radicevic volt eredményes szélről. 12-6.

18.p. Amorim használta ki a vendégek hibáját és lőtt szép gólt a kapu bal oldalába. 11-4.

17.p. Löke találatával már 10-4-re vezetnek a zöld-fehérek.

16.p. Görbicz hagyott ki egy hétméterest, a vendégeknél Valovics lőtt nagy gólt talpról.

15.p. Herr mutatott be bravúrokat, közben Hornyák helyett Rédei-Soós, valamint Kovacsics helyére Görbicz érkezett a pályára.

14.p. Amorim második találatával 9-3-ra módosult az eredmény.

12.p. Drávai szépített a vendégeknél, majd Amorim lőtt nagy gólt átlövésből. 8-3.

11.p. Hornyák volt erőszekos és lőtt gólt betörésből. 7-2.

10.p. Golovin Vladimor, a vendégek mestere időt kért.

8.p. A kiskunhalasiaknál Szamoránsky, a győrieknél Löke volt eredményes beállós pozícióból. 6-2.

7.p. Harmadik hétméterest sem hibázta el Kovacsics Anikó. 5-1.

6.p. Újabb Radicevic gól szélről, így 4-1-re vezetnek a zöld-fehérek.

5.p. Lökével szemben szabálytalankodott Barna, amiért a győriek hétmétereshez jutottak. A vonal mögé ismét Kovacsics állt és lőtt a kapu bal felső sarkába. 3-1.

3.p. Szép támadás végén Radicevic volt eredményes szélről, a vendégeknél Drávai szépített. 2-1.

2.p. Kovacsics harcolt ki hétméteres, amelyet magabiztosan értékesített. 1-0

A győriek a Herr - Radicevic, Hornyák, Kovacsics, Löke, Amorim, Szepesi összeállításban kezdenek.

A mérkőzés előtt Borkai Zsolt, Győr polgármestere, Lőre Péter, az Audi Hungária kommunikációs igazgatója, valamint Kelecsényi Ernő, a klub elnöke virágcsokorral köszöntötte a XXX. Nyári Olimpiai Játékokon résztvevő játékosokat.

A zöld-fehérek hazai premierje

A dunaújvárosi magabiztos győzelem után hazai környezetben is bemutatkozik a címvédő győri Audi-ETO.

Ellenfele az a Kiskunhalas lesz, amely az első fordulóban hazai környezetben – nagy meglepetésre – legyőzte a tavalyi bronzérmes Siófokot.

Ambros Martín tanítványai ugyanakkor magabiztos sikerrel kezdtek, pedig mint azt a spanyol szakvezető elmondta: a csapat még közel sincs a csúcsformájához, hiszen kevesebb mint egy hetet dolgozott együtt a teljes keret, ráadásul sérültek is voltak.

„Így is csak dicséret illeti a lányokat, hiszen végig nagyszerűen küzdöttek, a védekezés végig rendben volt, s a támadásban is csak időnként akadozott a gépezet. Egy biztos, napról napra jobbak leszünk" – mondta még a múltkori meccs után Martín, aki ezúttal sem számíthat Hornyák Dórára.

Katrine Lunde Haraldsennek pedig az egyik edzésen a bokája sérült meg.

Szerencsére azonban nem nagy a baj, viszont óvatosságból elképzelhető, hogy ő is kihagyja a találkozót.

Moderálásra küldöm 4. 621 2012.09.10. 07:18

Ez egy érdekes helyzet immár többedszer a csapatnál... Még anno Róth K. edzősködése alatt - Dunaújváros MK győzelem - kerültem a rendszeres nézők közé... Azután jött Konkoly Cs, aki nem nagyon változtatott a Kálmán által is vallott elveken, majd jött KEB aki már markánsan mást várt el a lányoktól.
Most Ambros M. - ahogy egy meccsből láthattam - egészen más védekezést és támadási variációkat akar bevezetni - vezet be. Szóval játékosnak lenni sem könnyű ... a "jó pap és a - módosítással - pályafutás végéig" tartó tanulás jut az eszembe... Sok sikert kívánok, és hajrá AUDI!!!!

Moderálásra küldöm 3. Frankie 2012.09.09. 21:39

És mindez úgy, hogy Görbicz nem dobott egyet sem :-)

Moderálásra küldöm 2. maraton 2012.09.09. 19:49

Szép volt csajok!

"Az első félidő elején kissé akadozott a győriek játéka, de a folytatásban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak és Vérten Orsolya bravúrjainak, valamint Amorim találatainak köszönhetően 16-8-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok."

Vérten Orsolya már a Fradiban játszik, nem kellene egy újságíró a laphoz?

Moderálásra küldöm 1. Brumm 2012.09.09. 19:42