2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Magabiztos győri győzelem a Pécs ellen - képgaléria

Gólnélküli első félidőt követően 3-0-ra győzött hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Pécs ellen a labdarúgó NB I 29. fordulójában.

A találkozó előtt vastapssal köszöntötték a harminc évvel ezelőtti bajnokcsapatot, akiket egyesével szólítottak a kezdőkörbe. Sajnálatos módon két héttel ezelőtt tízezer néző látogatott ki a Debrecen elleni bajnoki mérkőzésre, míg pénteken este már csak háromezer győri szurkoló volt az ETO Parkban.

Fotó: Mészáros Mátyás
A találkozó első fél órája eseménytelenül zajlott, egy-egy távoli lövéssel próbálkoztak a csapatok, de egyszer sem kellett védenie egyik kapusnak sem.
Az első komolyabb lehetőséget a mérkőzés 31. percében láthatták a nézők, Trajkovic próbálkozása kevéssel ment el a bal oldali kapufa mellett.
A folytatásban a volt győri támadó, Bajzát cselezett ki három győri védőt is, ám lövésénél nem kellett hárítania Stevanovicnak. Az első játékrész utolsó percében még egy helyzetet jegyezhettünk fel, de Kamber közeli fejesét Dibusz bravúrral hárította, így gólnélküli döntetlen állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Öt perc sem telt el a szünetet követően mikor Takács góljának köszönhetően megszerezte a vezetést az ETO. Egy bal oldali szabadrúgást követően a győri hátvéd két méterről juttatta a labdát a vendégek kapujába.

Győri gól után is a hazaiak birtokolták többet a labdát és főként a vendégek térfelén zajlott a játék. A meddő mezőnyfölénynek is köszönhetően Trajkovic harcolt ki egy büntetőt, amelyet Koltai magabiztosan értékesített. A folytatásban csak az volt a kérdés, hogy a győriek szereznek-e újabb találatot, ami Koltai révén sikerült is. A zöld-fehérek középpályása tizennyolc méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába, ezzel végleg eldöntötte a három bajnoki pont sorsát.

Győri ETO FC – PMFC Matias 3:0 (0:0)
Győr, 3300 néző. Vezette: Fábián M. (Varga Zs., Demeter J.)

ETO: Stevanovic – Takács Á. - Stanisic, Djodjevic, Dinjar – Kamber  -Trajkovic (Dudás, 70.), Pátkai (Windecker, 74.)– Koltai, Ahjupera, Strestik (Varga R., 61.). Vezetőedző: Pintér Attila.

PMFC: Dibusz – Somfalvi, Lantos, Goia, Kvekveskiri – Regedei (Hrelja, 82.), Paracki (Turi, 77.), Leljovic, Frőlich, Okoronkwo (Andorka 88.)- Bajzát. Vezetőedző: Mink Olivér.

Gólszerző: Takács Á. (49.), Koltai (69. - tizenegyesből, 85.)

Sárga lap: Dinjar (46.), ill. Dibusz (68.), Zeljkovic (69.)

Edzői értékelések

Pintér Attila: - Tudtuk, hogy egy fegyelmezett csapat érkezik Győrbe, próbáltunk felkészülni a játékukból. Sok lehetőségünk kimaradt, de gratulálok a játékosoknak a jó teljesítményért.

Mink Olivér: - Tudtuk, hogy a Győr az egyik legszervezettebb csapat Magyarországon. Voltak helyzeteink az első félidőben, amelyeket sajnos nem sikerült értékesítenünk. A szünet után egy buta szabálytalanságot követően kaptunk gólt, sajnos utána is egyéni hibák miatt szerzett gólokat az ETO.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

90.p. Óriási győri lehetőség maradt ki. Dudás futott el a bal oldalon, majd középre gurított az érkező Varga és Ahjupera felé, de egyik játékos sem találta el a labdát.

Koltai 18 méterről jobb lábbal hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba.

85.p. Góóól, Koltai!

83.p. Ahjupera 23 méteres lapos lövése a kapu jobb alsó sarka felé tartott, de Dibusz vetődve hárított.

83.p. Regedei helyére Hrelja érkezett a vendégeknél.

77.p. Mindkét vezetőedző cserére szánta el magát. Pátkai helyére Windecker érkezett a hazaiaknál, míg a pécsieknél Parackit Turi váltotta.

75.p. Dudás lőtt 25 méterről jobb lábbal kevéssel a kapu fölé.

74.p. Bajzát lőtt laposan a kapu bal oldala felé, ám Stevanovic könnyedén fogta a labdát.

70.p. Trajkovic helyére Dudás érkezett.

68.p. Pátkai ugratta ki a védők mögé befutó Trajkovicot, akit a kifutó Dibusz ütött el, amiért a játékvezető jogosan büntetőt ítélt. A labda mögé Koltai állt és lőtt magabiztosan a kapu bal oldalába.

62.p. Varga 20 méterről eleresztett lövését Dibusz vetődve hárította.

61.p. Strestik helyére Varga Roland érkezett.

60.p. Bajzát bal oldali beadása után Zeljkovic lőtt kapásból bal lábbal a kapu közepe felé, ám Stevanovic hárított.

58.p. Az elmúlt percekben is a győriek birtokolták többet a labdát, de újabb lehetőséget nem láthattak a nézők.

Dinjar bal oldali szabadrúgása után a hosszú oldalon álló Takács két méterről térddel juttatta a kapuba a labdát.

49.p. Vezet az ETO! 1-0! Gólszerző: Takács.

47.p. Pécsi szabadrúgást követően Okoronkwo lőtt 12 méterről jócskán a győri kapu mellé.

46.p. Dinjar kapott sárga lapot lerántásért.

Elkezdődött a második félidő, egyik vezetőedző sem cserélt.

Vége az első játékrésznek

44.p. Dinjar bal oldali szabadrúgása után Kamber fejelhetett üresen 5 méterről, de Dibusz bravúrral hárított.

42.p. Leljkovic éles szögből elvégzett szabadrúgását Stevanovic vetődve hárította.

37.p. Bajzát cselezett ki három győri védőt is, majd 14 méterről kevéssel lőtt a győri kapu fölé.

31.p. Az első komoly helyzetet láthatták a nézők. Stanisic ugratta ki Trajkovicot, aki estében lőtt bal lábbal 12 méterről kevéssel a bal oldali kapufa mellé.

29.p. Továbbra is csendben csordogál a mérkőzés.

20.p. Strestik lőtt 23 méterről bal lábbal laposan méterekkel a kapu bal oldala mellé.

17.p. Továbbra is mezőnyjátékot láthattak a nézők, egyik együtttes sem veszélyeztette az ellenfél kapuját.

10.p. Regedei futott el a jobb oldalon, majd nagy helyzetben 12 méterről jócskán a kapu mellé lőtt.

7.p. Az első percekben főként a győrieknél volt a labda, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

A győriek kezdték a mérkőzést!

A találkozó előtt köszöntötték a 30 évvel ezelőtti bajnokcsapat tagjait.

Győri ETO FC – PMFC Mathias
Győr, 2000 néző. Vezeti: Fábián M. (Varga Zs., Demeter J.)

ETO: Stevanovic – Takács Á. - Stanisic, Djodjevic, Dinjar – Kamber  -Trajkovic, Pátkai – Koltai, Ahjupera, Strestik. Vezetőedző: Pintér Attila.

PMFC: Dibusz – Somfalvi, Lantos, Goia, Kvekveskiri – Regedei, Paracki, Leljovic, Frőlich – Okoronkwo, Bajzát. Vezetőedző: Mink Olivér.

Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője: „Mindenképpen szeretnénk itthon tartani a három pontot. Az elmúlt vesztes mérkőzéseken is megvoltak a helyzeteink, de azok kihasználása nem volt tökéletes. Egy szép győzelemmel szeretnénk megköszönni szurkolóink kitartását és egész éves buzdítását. Remélem, hogy a sérültjeink nagy része a mérkőzésig felépül. Ahjupera az utóbbi találkozóinkon csereként jól szállt be a játékba, így rá most kezdőemberként számítok a Pécs ellen."

A vendég piros-feketék tavaly ősszel némi meglepetésre 3–1-re legyőzték a jól menetelő ETO-t, így a visszavágás vágya is fűtheti ma a Pintér-alakulatot. Ráadásul Pécsett nemrégiben Mészáros Ferenc helyett Mink Olivér lett a vezetőedző és a PMFC azóta nem nyert mérkőzést az NB I-ben.

A klub és a győri önkormányzat vezetői a mérkőzés előtt köszöntik a Rába ETO harminc évvel ezelőtti bajnokcsapatának tagjait és az ünnepelteket az utódoknak illene győzelemmel köszönteni...

• 10. BudaiKr 2012. május 20. 18:52
    „Pintér Atcával most bejelenkeztünk a következő bajnoki cimre eggyértelmü esélyes a következő bajnokságba az ETO.”
  • 9. Valaki 2012. május 20. 16:34
    „botlábuak! :))))”
  • 8. boberto 2012. május 20. 10:19
    „Sziget: sajnos, amit elvettek, nem adhatják vissza. A korábbi téves ítéletek miatt, melyeket sorsdöntő pillanatokban követtek el a bírók, az ETO elvesztette a bajnokságot és még a második helyet is. Most talán nekünk kedvezett a bíró (de csak akkor, ha Bajzát gólja szabályos volt - ez a helyszínen szabálytalannak tűnt, apám szerint, aki tévén nézte, szabályos volt) , csak hogy ez már egy tét nélküli meccs volt... A kettő pedig nem ugyanaz.”
  • 7. BudaiKr 2012. május 20. 08:57
    „parádés játék volt, látszott hogy Pintér Atca bele nyult a meccsbe és az történt amit a Vezér akart. Köszönjük, folytatás jövőre, meglesz a bajnoki cím, nem megy el fél év csertői bénázásával.”
  • 6. Mankapunka 2012. május 19. 16:34
    „Már megint az a moderátor van,aki egy nagy májer,és utál engem???

Akkor is bundáskutya!!!”
  • 5. Sziget 2012. május 19. 13:13
    „4. apokalipszis 2012.05.19. 11:34
    Igen, ezt meg lehetett volna adni.”
  • 4. apokalipszis 2012. május 19. 11:34
    „1.Sziget 2012.05.19. 09:59

Plusz a Koltai elleni tizi,amikor várta a labdát és egyszerűen arrébb lökték.Nem ép labdára irányuló szerelés volt.”
  • 3. apokalipszis 2012. május 19. 11:31

Bajzát két kézzel lökött és még szerintem bokát is koccintott,Kambert lerántották (Sport tv összefoglaló asszem 4. ismétlésnél látszik igen jól nyúlik fölfelé a meze,tehát tizi),Takács akciója tényleg csúnya 11es kiállítás.Nem védve őt,de ilyet általában akkor szoktak csinálni amikor a másik fél is ilyeneket csinál,de erről nincs videó meg különben is a győzelmet nem kell magyarázni.))”
  • 2. imipcdoki 2012. május 19. 10:18
    „Azért a sima győzelemtől baromira messze voltunk, de ez a 3:0 itt tartja Pintért is még egy ideig sajnos vagy nem sajnos, kinek melyik. nekem pl. sajnos. De az is biztos, hogy nem is igazán az ETO nyert, sokkal inkább a Pécs veszített.
    Ettől függetlenül gratulálok a srácoknak, bár a szerencse ismét igencsak mellettünk volt.
    Hajrá ETO!”
  • 1. Sziget 2012. május 19. 09:59
    „A magabiztos győzelem helyett azt mondanám, hogy a sors visszaadott valamit abból, amit a korábbi hibás bírói döntések az ETO-tól elvettek. A fenti tudósításból kimaradt Bajzát szabályos gólja 0-0-nál, Kamber kezezése az első gólunk előtt, és Takács akciója Okoronkwo ellen.
    Gratulálok Koltai mezőnyből lőtt góljához.
    Hajrá ETO!”

Gyurta és Cseh csúcsformáját az olimpiára tartogatja

Hétfőn kezdődik Debrecenben a 31. úszó Európa-bajnokság, Cseh László és Gyurta Dániel azonban fél… Tovább olvasom