2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

Magabiztos győri győzelem a Fehérvár ellen

A bajnokság második fordulójában a Győri Audi-ETO együttese 30:18-ra győzött hazai pályán a Ferhérvár KC ellen.
Múlt heti Ferencváros elleni veresége után magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Fehérvár KC ellen.

Győri Audi-ETO - Fehérvár KC 30: 18 (13:5)

Gólszerzők:

ETO: Bulatovic 6, Löke 5, Kovacsics 5(2), Szepesi 4, Orbán 3, Hornyák D. 3(1), Amorim 1, Rédei-Soós 1, Tervel 1, Sirián 1.

Fehérvár: Herr A. 5(3), Mayer 3, Benzal 3, Tilinger 2, Azari 1, Horváth B. 1, Hajduch 1, Kazai 1, Emberovics 1.

A Hat -Agro UNI Győr női kosárlabda csapata utazott azon a buszon, amely személyautóval ütközött szombat délután Kapuvár és Vitnyéd között. A mérkőzés előtt egy perces gyászszünetet tartottak a buszbalesetben elhunyt Füzy Ákos vezetőedző és Tapodi Péter klubigazgató emlékére.

Orbán, Szepesi és Löke góljaival kezdődött a mérkőzés, amelyen a zöld-fehérek igyekeztek feledtetni a szurkolókkal a Ferencváros elleni vereséget. Ambros Martín együttese igyekezett gólokkal befejezni a támadásokat, valamint a védekezésre is nagy hangsúlyt fektettek. A találkozó 17. percében már 10:0-ra vezetett az ETO és csak három perccel később szerezték meg első találatukat a vendégek.

Az első játékrész végén már többször is sikerült a kapuba találni a Fehérvárnak, de így is magabiztos 13:5-ös győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is főként a hazaiak elképzelése alapján alakult a mérkőzés. Ambros Martín igyekezett mindenkinek sok játéklehetőséget biztosítani, a nevezett játékosok közül egyedül Lunde Haraldsen nem lépett pályára. A győriek szép gólokkal igyekeztek kiszolgálni a közönséget, igaz pa védelemben többször is hiba csúszott, amelyet igyekezett kihasználni a Fehérvár KC együttese.

Összességében a női kézilabda bajnokság 2. fordulójában egyszer sem forgott veszélyben a győriek győzelme, végig vezetve megérdemelten diadalmaskodtak 30:18-ra a Fehérvár ellen.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek, 30:18-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese a Ferhérvár KC ellen.

(II.) 30.p. Siriánnak sikerült a végére megszereznie első találatát. 30-18

(II.) 29.p. Kettős emberelőnyben játszott az ETO, de nem sikerült egyszer sem a kapuba találnia.

(II.) 27.p. Hornyák Dóra hétméteresből szerezte meg harmadik találatát. 29-18

(II.) 26.p. Kazai és Benzal találatával feljebb zárkóztak a vendégek. 28-18

(II.) 23.p. Benzal használta ki a győriek védekezési hibáját. 28-16

(II.) 22.p. Ismét egy lerohanás. Azari szerezte meg első találatát, de a következő támadás végén Hornyák D. is a kapuba talált. 28-15

(II.) 19.p. Tilingernek emberhátrányból is sikerült gólt szereznie. 27-14

(II.) 19.p. Kovacsics bejátszása után Löke lőtt a vendégek kapujába. Emberelőnyben fognak játszani a győriek Horváth kiállítása miatt. 27-13

(II.) 18.p. Gyors indítás végén Horváth Bernadett lőtt Herr kapujába. 26-13

(II.) 16.p. Mayer harcolt ki hétméterest, amelyet Herr Anita értékesített. 26-12

(II.) 16.p. Orbán volt önzetlen és passzolt Szepesihez, aki könnyedén lőtt az üres kapuba. 26-11

(II.) 14.p. Herr Anita használta ki a győriek védekezési hibáját, de Bulatovic rögtön válaszolt átlövésből. 25-11

(II.) 12.p. Öt gólnál jár Bulatovic és Kovacsics is. 24-10

(II.) 11.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Bulatovic értékesített. 22-10

(II.) 10.p. Potyognak a gólok, Tilinger is a kapuba talált, majd Mayer szerezte meg harmadik találatát. 21-10

(II.) 9.p. Mayer volt erőszakos és szépített a vendégeknek, de Bulatovic rgtön válaszolt. . 20-8

(II.) 7.p. Ismét nagyobb sebességi fokozatban játszik az ETO, Löke egy percen belül kétszer is a kapuba talált. 20-7-es győri vezetésnél időt kértek a vendégek.

(II.) 6.p. Kovacsics passza után Bulatovic átlövésből volt eredményes. 18-7

(II.) 5.p. Herr O. indítása után Szepesi nem hagyta ki a ziccert. 17-7

(II.) 4.p. Herr Aninta átlövésből vette be Herr Orsi kapuját, majd Amorim átlövésből szerezte meg első találatát. 17-6

(II.) 3.p. Benzal szépített a vendégnél, de Löke rögtön válaszolni tudott. 15-6

(II.) 2.p. Kovacsics szerezte meg a második félidő első találatát. 14-5

Vége az első játékrésznek

30.p. Gyönyörű akciót követően Tervel szerezte meg első találatát. 13-5

28.p. Ambros Martín, a győriek mestere használta ki időkérési lehehtőségét.

26.p. Egy percen belül Emberövics is a kapuba talált beállós pozícióból, így 12-5-re módosult az eredmény.

26.p. Gyors lerohanás végén Hajduch lőtte ki a bal alsó sarkot. 12-4

25.p. Rédei-Soós lőtt hatalmas gólt a kapu bal felső sarkába. 12-3

24.p. Herr Aninta ismét hétméteresből vette be Herr Orsolya kapuját. 11-3

23.p. Sirián harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített. 11-2

22.p. Szép bejátszás után Mayer szépített a vendégeknél. 10-2

20.p. Herr Anita szerezte meg a Fehérvár első találatát. 10-1

17.p. Kovacsics egyéni akcióját követően már tíz góllal vezet az Audi-ETO. A vendégek eddig egyszer sem tudtak eredményesek lenni.

15.p. Bulatovic is feliratkozott a gólszerzők közé. 9-0

15.p. Szepsei találatával 8-0-ra módosult az eredmény.

13.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített.

11.p. Hornyák Dóra is megszerezte első találatát. 6-0

8.p. Nem segített az időkérés a vendégeken, Orbán szerezte meg harmadik találatát. 5-0

7.p. Gyors indítás végén Orbán szerezte meg második találatát. (4-0) Időt kértek a vendégek.

6.p. Az elmúlt percekben mindkét együttes ziccereket rontott el, így maradt a 3-0-ás győri előny.

4.p. Gyors ellentámadás végén Löke talált a kapuba. 3-0

3.p. Orbán szerezte az első gólt szélről, majd Szepesi növelte tovább az előnyt. 2-0

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

A Fradi elleni vereség után a székesfehérváfi csapat ellen javíthat az Audi ETO.

• 5. tkrs9980 2013. szeptember 07. 22:01