2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Magabiztos ETO győzelem a Békéscsaba ellen

29-14-re győzött hazai pályán a Győri Audi ETO a Békéscsaba ellen a női kézilabda NB I 5. fordulójában.

Magabiztos 29-14-re diadalmaskodott hazai pályán a Győri Audi ETO együttese a Békéscsaba ellen, így a zöld-fehérek győzelemmel hangoltak a szombati Podravka Koprovnica elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

Ambros Martín: „Nagyon örülök a ma látott védekezésnek, ezt a szilárd védelmet szeretnénk megtartani a további mérkőzéseken is. A bajnokság eddigi meccsein megfigyelhető lassúbb felpörgésünk viszont még javításra szorul, ezt mindenképpen szeretnénk kiküszöbölni."

Raphaelle Tervel: „Boldog vagyok az eredmény miatt, főleg, hogy a második félidőben mindössze 5 olyan lövést engedtünk át a falon, amelyből gól született. Úgy látom, hogy ha ezt tartani tudjuk, akkor szombattól a BL-ben is nagyon nehéz helyzetbe hozzuk az ellenfeleket."

Győri Audi ETO-Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE 29-14 (14-9)

Győr, 1000 néző. Vezette: Bóna Sz., Miskei B.

ETO: Herr O. - ORBÁN 4, Rédei-Soós 1, GÖRBICZ 7(5), Löke 3, Amorim 2, Korsós 2. Csere: LUNDE HARALDSEN (k), Tervel, Hornyák D. 1, Kovacsics 2, Lekic 1, Szepesi 1, RADICEVIC 5.
Vezetőedző: Ambros Martín.

Békéscsaba: Sipeki – Csáki 1, Hajduch, Tóth K., Szögi 1(1), Glusica 2, Gávai 2. Csere: Veress (k), Hanczvikkel 1, Dombi, NIKOLAYENKO 6(2), Kelemen 1.
Vezetőedző: dr. Ökrös Csaba.

A vártnál nehezebben kezdődött a mérkőzés, a győrieknek nem sikerült elhúzniuk a békéscsabaiaktól, sőt a találkozó 7. percében még a vendégek vezettek 4-3-ra. A zöld-fehérek kissé pontatlanul játszottak és sok technikai hibát követtek el a támadásokban, míg a Békéscsaba rendre tartani tudta a lépést.

A mérkőzés során először a 17. percben sikerült három góllal vezetniük a hazaiaknak, majd innentől fokozatosan elhúztak a vendégektől, főként Löke és Orbán gyors ellentámadás végén szerzett góljainak köszönhetően. Az első félidő végén öt gólos győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben nagyon sebességi fokozatra kapcsoltak a győriek és sokkal szervezettebben is játszottak. Pályára lépett Lunde Haraldsen és Radicevic is, utóbbi három gólt lőtt egymás után. Tízgólos különbség a második félidő 12. percében alakult ki, majd ezután tovább növelte a vezetést a hazai együttes és végül 29-14-re diadalmaskodott.

A Győri Audi ETO együttese szombaton 17.15-kor a Podravka Koprovnica együttesét fogadja a Bajnokok Ligájában.

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Ismét Radicevic talált a vendégek kapujába. (29-14)

(II.) 27.p. Radicevic szerzett gólt szélről. (28-13)

(II.) 25.p. Nikolayenko lőtt nagy gólt átlövésből, de Lekic azonnal válaszolni tudott. (27-13)

(II.) 23.p. Hornyák Dóra volt erőszakos és lőtt gólt a kapu jobb alsó sarkába. (26-12)

(II.) 20.p. Kovacsics szerzett gólt emberelőnyből. (25-12)

(II.) 19.p. Tervel harcolt ki hétméterest, de Kovacsics lövését Veress hárította.

(II.) 17.p. Hanczvikkel szépített egy megpattanó lövéssel, de Korsós hamar válaszolni tudott gyors ellentámadás végén. (24-12)

(II.) 16.p. Rédei-Soós volt eredményes betörésből. (23-11)

(II.) 15.p. Amorim harcolt ki hétméterest, de Kovacsics a kapufát találta el.

(II.) 12.p. Szép összjátékot követően Radicevic lőtt gólt kínai figurából. (22-11)

(II.) 11.p. Tíz góllal vezetnek a győriek Radicevic találatának köszönhetően. (21-11)

(II.) 10.p. Szép győri támadás végén Radicevic gól szélről. (20-11)

(II.) 7.p. Amorim szép egyéni akcióból talált a kapuba, majd Gávai szépített szélről a vendégeknek. (19-11)

(II.) 5.p. Hatalmas Görbicz gólt láthattak a nézők. A vendégek vezetőedzője időt kért. (18-10)

(II.) 4.p. Először Löke, majd Szepesi szerzett gólt szélről. (17-10)

(II.) 2.p. Görbicz volt eredményes hétméteresből. (15-10)

(II.) 1.p. Nikolayenko szerzett gólt a második félidőben pályára lépő Lunde Haraldsennek.

Az első félidő végén 14-9-re vezet a Győri Audi ETO együttese a Békéscsaba ellen.

30.p. Orbán szerzett szép gólt szélről. (14-9)

29.p. Tóth harcolt ki hétméterest, amelyet Nikolayenko értékesített. (13-9)

27.p. Orván harmadik találatával öt góllal elhúztak a győriek. (13-8)

25.p. Újabb győri lerohanás után Kovacsics lőtt gólt. (12-8)

23.p. Gyors indítás végén Löke volt eredményes középről. (11-8)

22.p. Kovacsics lövését védte Sipeki, de Herr is hárította Glusica próbálkozását. Ambros Martín, a hazaiak mestere időt kért.

20.p. Nikolayenko szépített hétméteresből. (10-8)

18.p. Nikolayenko lőtt nagy gólt, majd Löke harcolt ki egy hétméterest, amelyet Görbicz ezúttal is értékesített.

18.p. Orbán második góljával először vezetnek három góllal a győriek, ezért Ökrös Csaba, a vendégek mestere időt kért. (9-6)

16.p. Nikolayenko szépített átlövésből, de Löke is eredményes volt a következő támadás végén. (8-6)

15.p. Amorim találatával 7-5-re vezetnek a zöld-fehérek.

13.p. Hosszú gólcsendet követően Görbicz volt eredményes szélről. (6-5)

10.p. Gávai egyenlített szélről. (5-5)

8.p. Orbán futott be szélről és lőtt szép gólt a kapu jobb alsó sarkába, majd Tervel harcolt ki egy hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (5-4)

6.p. Orbán hagyott ki egy ziccert a győrieknél, majd Csáki volt eredményes szélről. (3-4)

4.p. Glusica ismét betalált Herr Orsolyának, de az ellentámadás végén Görbicz egyenlített hétméteresből. (3-3)

3.p. Szögi értékesített egy hétméterest, majd Görbicz válaszolt gyönyörű góllal. (2-2)

1.p. Az első támadás végén megszerezte a vezetést az ETO Korsós révén, ám egyből egyenlíteni tudtak a vendégek Glusicának köszönhetően. (1-1)

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A győriek zöld, míg a vendégek lila szerelésben lépnek pályára.

- A női kézilabda NB I 5. fordulójában a Győri Audi ETO együttese a Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE csapatát fogadja.

A válogatott programja miatt egyhetes szünetet követően szerdán 18 órakor a Békéscsaba együttesét fogadja a Győri Audi ETO csapata.

A bajnokságban a győriek veretlenül vezetik a táblázatot, míg a vendégek négy mérkőzés alatt három pontot gyűjtöttek.

A zöld-fehérek, akik egyértelmű esélyesei a találkozónak, gyakorlatilag most tartják majd a Bajnokok Ligája-főpróbájukat, szombaton 17.15 órakor ugyanis a nemzetközi kupában a horvát Podravka Koprivnica lesz Ambros Martín tanítványainak ellenfele.

A Győri Audi ETO–Békéscsaba mérkőzésről online tudósítást adunk 18 órától.

• 2. véleményalkotó 2012. október 11. 18:41
    „Tisztelettel kérdezném meg a mélyen tisztelt TV- műso rszerkesztőket, hogy a Tv-ben már csak férfi meccseket fognak közvetíteni? Azt is csak akkor, ha a Fradi (bocs főváros) játszik? Eddig nézhettük a fradis csajokat, most meg nézzük a fradis fiúkat? NEM VAGYUNK RÁJUK KIVÁNCSIAK!!!!!”
  • 1. 621 2012. október 10. 21:10
    „Hááááát! Azért a magabiztossággal kicsinyég vitatkoznék, vagy ha volt is - az inkább a Csaba gyengeségének a bizonyítéka volt, különösen a kispad hosszúságában(a végén a csabai lányok már a fülükön is vették volna a levegőt, ahogy szokták mondani). Minden esetre élnk érdeklődéssel várom a szombati meccset, mert az első valamire való bizonyítvány ott lesz kiállítva...”

Dopping: Armstrongéké a sporttörténelem legkifinomultabb csalása

Lance Armstrong és volt kerékpáros klubja a sporttörténelem legkifinomultabb, legprofesszionálisabb… Tovább olvasom