2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Madridi EL-győzelem a spanyol házidöntőn

Falcao idén is döntőt nyer a csapatával, és idén is gólt lő - méghozzá kettőt. Megérdemelten kerül az Atléticóhoz a trófea.
Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3-0 (2-0)
Bukarest, Nemzeti Stadion. V: Stark (Salver, Pickel – németek)

Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis – Mario Suárez, Gabi – Diego, Adrián López, Arda Turan – Falcao. Edző: Diego Simeone

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Javi Martínez, Amorebieta, Aurtenetxe – Herrera, Iturraspe, De Marcos – Susaeta, F. Llorente, Muniain. Edző: Marcelo Bielsa

Gsz.: Falcao (7., 34.), Diego (85.)
Sárga lap: Herrera (23.), Amorebieta (64.), Perez (74.), Susaeta (90.) ill. Falcao (25.)

Madridi EL-győzelem a spanyol házidöntőn: Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3-0. fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

94. perc: Vége a meccsnek. Az Európa Ligát idén az Atlético Madrid nyeri.

93. perc: Gomez 30 méterről a találja el a felső kapufát. Még egy szere: Alvaro Gomez jön Arda Turan helyére.

91. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Susaeta is talpal, Susaeta is sárgát kap.

89. perc: Koke váltja Diegót.

87. perc: Salvio jön Lopez helyére: ez az Atlético Madrid első cseréje.

85. perc: Diego eldönti. 30-on kapja a labdát, 14-ig cselezgeti-vezetgei tovább, aztán Iraizoz mellett a hosszú alsóba lő. 3-0

80. perc: Falcao mindent eldönthetett volna, de a kapu helyett csak annak fáját találta el 10 méterről.

79. perc: Susaeta egy lecsorgó labdát lőhet közelről kapura, de csak Courtois-t találja el.

78. perc: Kivételesen a madridiak jutnak akcióhoz. Szép összjáték végén Turan emel kapura - eléggé gyengén.

77. perc: Susaeta lő centikkel a jobb sarok mellé 20-ról, középről kapásból. Egy védő is beleért.

74. perc: Remek helyről szabadrúgás a madridiaknak, miután Perez szabálytalankodik hátulról Turannal szemben. Sárgát is kap a vétkes. A szabadrúgást Gabi a sorfalba küldi.

73. perc: Bizonytalankodik az Atlético védelmi is: labdát szerez Gomez, lövését azonban kiöklözi Courtois. De Marcos ismétlése fölé száll.

69. perc: Beadásokkal próbálkozik a Bilbao - kevés sikerrel. A legutóbbit például combbal menti Miranda az ötösön.

64. perc: Amorebieta talpalja le Falcao bokáját - sárga jár neki is.

63. perc: Herrera helyett Torquero az újabb csere.

60. perc: Llorente kapna remek ütemben labdát a tizenegyespont környékén, de nem tudja jól átvenni, így nem jut lövéshez sem.

57. perc: Perez szabadrúgása lefelé csapódik, Curtois-t nem tudja átverni: szögletre ment a madridi kapus.

51. perc: Diego egy hosszú szabadrúgást vesz le remekük, az ötös bal sarkáról az oldalhálóba lő a keresztezni készülő Iraloa elől.

46. perc: A változások eléréséhez kettős csere a Bilbaónál: jön Ibai Gómez és Ínigo Pérez, méghozzá Aurtenetxe és Iturraspe helyett. Muniain sprintje után Mirandának kell mentenie a középre adott labdát - kis híján a saját kapujába talál.

45. perc: Vége az első félidőnek. Komoly változások kellenének ahhoz, hogy változzon az eredmény.

44. perc: Falcao lő kapu fölé, aztán De Marcos is ugyanezt teszi. Iturraspe beívelését fogja biztosan Courtois. Nehéz pillanatok voltak ezek megint a Bilbao kapuja előtt.

40. perc: Falcao tapossa meg Iraizoz combját. Még szerencse, hogy csak a combját. Rövid ápolás után tudja csak folytatni a bilbaói kapus.

34. perc: Saját tizenhatosa előtt adja el a labdát a Bilbao, Arda Turan kapja kiugratást, a középen érkező Falcaóhoz passzol, aki megfordul és 6 méterről bombázza a labdát a léc alá. 2-0

30. perc: De Marcost zárják satuba a madridi védők, de Stark erre sem ítél büntetőt.

25. perc: Iturraspét talpalja le a Falcao, így a gólszerző is besárgul.

24. perc: Llorente távoli lövését tornássza ki Courtois.

23. perc: Falcao labdát szerez, de elcselezi a helyzetet. Herrera aztán elgázolja Diegót a bilbaói tizenhatos előtt, így sárgát kap a vétkes. A szabadrúgást a sorfal blokkolja.

20. perc: A rendezők most valakikkel kergetőznek a pályán, ezért áll a játék.

19. perc: Az ötösre belőtt labdát Llorente kapásból külsőz kapura, ám pár centivel célt téveszt.

17. perc: Diego távoli lövése csak egy oldalsó reklámtáblára veszélyes.

10. perc: Llorente mezét rángatják meg, majd kapu mellé fejeli a beívelt szabadrúgást.

7. perc: Falcao kapja a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, hosszas cselezgetés után aztán kicsipkézi a hosszú felsőt. 1-0

2. perc: Madridi lehetőség, A. Lopez fejese elkerüli a Bilbao kapuját.

1. perc: A Bilbao kezdi a meccset.

Előzmények:
Nagyszerű teljesítményt nyújtva, teljesen megérdemelten jutott be a fináléba a két spanyol csapat. Az Atletico Madrid simábban, hiszen egyik párharcukon sem volt kérdés egy pillanatig sem továbbjutásuk, míg az Atletic Bilbao többek között a Manchester Uniteden keresztül jutott el a bukaresti döntőig.

Gólvadászokban nincs hiány a pályán: Radamel Falcao tavaly a Portóval volt gólkirály a sorozatban, és idén is vezeti a listát holtversenyben a Schalke játékosával, Klaas Jan Huntelaarral 10 megszerzett találattal. A bilbaóiaknál Llorente a gólfelelős.