2018. 07. 15. vasárnap - Henrik, Roland 16°C | 28°C Még több cikk.

M. Schumacher százados lett

A hatszoros világbajnok Michael Schumacher nyerte a Forma–1-es Brit Nagydíjat, s ezzel már 100 pontos. Ez volt Schumacher idei tizedik győzelme, s száz ponttal magabiztosan vezeti a világbajnokságot. Baumgartner Zsolt a 32. körben kiesett.

Michael Schumacher
A rajtot az élről induló Kimi Räikkönen jól elkapta, így megőrizte pozícióját, sőt, kicsit el is húzott a többiektől. Mögötte Rubens Barrichello, Jenson Button és a hatszoros világbajnok Michael Schumacher következett. Baumgartner Zsolt a 20. helyen fejezte be az első kört.

A következő körökben állandósult a négy másodperc körüli különbség Räikkönen és Barrichello között. A kilencedik és a tizenötödik kör között a legjobbak közül Barrichello, Räikkönen, Button és M. Schumacher is kiállt a bokszba, s ez elég volt ahhoz, hogy a 16. körben már a Ferrari német világbajnoka száguldjon az élen. Ezzel egy időben a mezőny végén is változás történt: a 17. körben Baumgartner nagy csatában megelőzte Brunit, s a 19. helyre került. Räikkönen fokozatosan dolgozta le hátrányát, gyakorlatilag körről körre gyorsabb volt M. Schuma-

chernél. A finn azonban egyszer sem került előzési pozícióba.
A verseny felénél Button, majd Räikkönen, végül Barrichello ment ki a második szervizelésre. Ezt kihasználva a brazil versenyző megelőzte az angol klasszist, s a 3. helyre került. A 32. körben Baumgartner autója lelassult, majd meg is állt. A magyar pilóta kénytelen volt feladni a versenyt.

A 37. körben M. Schumacher 9,5 másodpercet töltött a bokszban, s megőrizte az első helyet, igaz, minimális különbséggel.
A 41. körben a 8. helyen haladó Jarno Trulli nagy sebességgel a gumifalnak csapódott, majd a roncs többször át is pördült a tengelyén. Pályára küldték a biztonsági autót, ezt kihasználva Räikkönen és Barrichello is kiment szervizelésre. A Renault olasz pilótája egyébként sértetlenül úszta meg a balesetet.

A safety-car a 45. körben hagyta el a pályát, így folytatódhatott a száguldás. M. Schumacher vezetett Räikkönen és Barrichello előtt. A hajrában M. Schumacher fokozatosan szakadt el a finn pilótától, akit a Ferrari brazil klasszisa megközelített, de előzésre nem volt esélye. A német világbajnok idei tizenegyedik futamán tizedik sikerét aratta, s fölényesen vezet a pontversenyben.

Michael Schumacher: „Remek taktikát dolgoztunk ki, de nem hittem volna, hogy már a verseny korai részében, az első bokszkiállás után az élre kerülök. Így még nagyobb boldogságot okoz a győzelem. Az autóm remekült ment, a végén is kiválóan működött, hiszen magam mögött tartottam Kimit. Csak néhány körön át volt szoros a futam."
Kimi Räikkönen: „Remekül rajtoltam, a gumik is kiválóan működtek. A lehető legnagyobb előnyre akartam szert tenni, de a bokszkiállások után mindig nagy forgalomba kerültem, ez hátráltatott. A végén megpróbáltam Michael elé kerülni, de ő gyorsan elhagyott. Esélyem sem volt az előzésre."

Rubens Barrichello: „Nagyon jó versenyen vagyok túl, igaz, a rajt után időt vesztettem, nem tudtam tartani Kimi tempóját. Az első bokszkiállás után gondjaim voltak a forgalommal és az autóval is. A végén megközelítettem Kimit, de túlságosan nagy volt köztünk a különbség."