2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

M. Schumacher rekordgyőzelme

Michael Schumacher, a Ferrari pilótája nyerte meg a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság tizenegyedik futamát,

Michael Schumacher, a Ferrari pilótája nyerte meg a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság tizenegyedik futamát, a Francia Nagydíjat. A második helyen a címvédő és a pontversenyben éllovas spanyol Fernando Alonso (Renault), míg a harmadikon a német sztár csapattársa, a brazil Felipe Massa végzett.

A hétszeres világbajnok M. Schumacher rajt-cél győzelmet aratott, s ezzel pályafutása során 88. alkalommal diadalmaskodott, míg Magny-Cours-ban – rekordot jelentő – nyolcadszor végzett az élen.
A 11 idei futamból Alonso hatot, Michael Schumacher négyet, Giancarlo Fisichella pedig egyet nyert meg.

Az első sorban várakozó Ferrarik tökéletesen kapták el a rajtot, M. Schumacher „kilőtt", míg Massa sikerrel vágott be a harmadikként  induló Alonso elé, és zárta el az útját Schumacher felé.
A 14. körben Massa, majd nem sokkal később Alonso is kiállt a bokszba. A 18. körben M. Schumacher csak 6,7 mp-ig tankolt, így maradt a M. Schumacher, Massa, Alonso sorrend. Hat körrel a vége előtt Alonso és Massa – utóbbi bokszszünete révén – helyet cserélt.
A hátralévő időben már nem változott a helyzet, M. Schumacher magabiztosan nyert.

„Nagyszerűen sikerült a hétvégénk. Az edzéseken gyakoroltuk a beállításokat, és a versenyen minden tökéletesen működött. A rajtot jól kaptuk el, és onnantól kezdve nem volt megállás. A vb vége még nagyon messze van, és sok munka vár minden résztvevőre" – mondta Michael Schumacher.

7. Pedro de la Rosa (spanyol, McLaren-Mercedes) 49,407 mp h.;
8. Nick Heidfeld (német, BMW Sauber) 1 kör h.

A pontverseny állása:

1. Alonso 96 pont,
2. M. Schumacher 79,
3. Fisichella 46,
4. Räikkönen 43,
5. Massa 42,
6. Montoya (kolumbiai, McLaren-Mercedes) 26.

Konstruktőrök:

1. Renault 142 pont,
2. Ferrari 121,
3. McLaren-Mercedes 71.

Alakuló keretek azNB II-ben

Március 5-én rajtol az NB II tavaszi szezonja. A Nyugati csoportban három megyei csapat érdekelt,… Tovább olvasom