2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

M. Schumacher: a legjobb otthon

Első ízben nyert ferrarisként Michael Schumacher Német Nagydíjat vasárnap. Nem sok híja volt annak, hogy a második helyen testvére végezzen, akit végül műszaki hiba miatt Juan-Pablo Montoya megelőzött.
Hiába építették át a Hockenheimringet, nem sok váratlan történt a tegnapi futamon: ugyanazok a csapatok és pilóták domináltak. Ez már a szombati időmérő edzés végeredményéből is látszott. M. Schumacher végzett az
élen, megszakítva Montoya ötös sikerszériáját. A kolumbiai ezúttal csak a negyedik pozíciót csípte el.
A rajt izgalommentes volt, az élmezőnyben csupán az jelentett változást, hogy Kimi Räikkönen megelőzte Montoyát. Kettejük között aztán óriási csata dúlt, egészen a 10. körig, amikor is a volt Cart-világbajnok úgy hagyta le a finnt, hogy négy kanyaron át mellette autózott. A manőver valószínűleg kiérdemli az év előzése címet. (Bár sokan emlékeznek rá,
hogy Montoya a montreali célegyenesben egyszerre hagyta faképnél Räikkönent és Ralf Schumachert – az sem volt semmi.)
A kolumbiai azonban nem tudott beleszólni az elsőségért folyó küzdelembe, mert a bajnok addigra már húsz másodpercet vert rá. Mögötte testvére és Barrichello autózott. A monoton körözésben feszültséget csak az okozott, hogy Räikkönen autója a 38. körben durrdefektet kapott – ebben az is szerepet játszhatott, hogy a bokszban nem kapott új gumikat.
Barrichello sorsa is a kiállás során dőlt el, mert gondok voltak tankolásával. Ez 12–13 másodpercébe került, így csak Montoya mögé tudott visszajönni. Az összetett verseny második helyén álló pilóta négy körrel a vége előtt megelőzte R. Schumachert is, akit csapata műszaki gondok miatt harmadszor is a bokszba hívott. M. Schumacher 62. – idei kilencedik – futamgyőzelmét aratta.

A végeredmény: 1. M. Schumacher (Ferrari) 1:27.52,078, 2. Montoya (Williams) +10,503, 3. R. Schumacher (Williams) +14,466, 4. Barrichello (Ferrari) +23,195, 5. Coulthard (McLaren) +1 kör, 6. Heidfeld (Sauber) +1 kör.

Az állás:
Pilóták: 1. M. Schumacher 106 pont, 2. Montoya 40, 3. R. Schumacher 36, 4. Barrichello 35, 5. Coulthard 32.
Konstruktőrök: 1. Ferrari 141, 2. Williams 76, 3. McLaren 49.