2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 9°C Még több cikk.

M. Schumacher 79. futamgyőzelme

A papírformának megfelelően a hatszoros világbajnok Michael Schumacher nyerte az 55. Forma–1-es világbajnokság tizedik futamát, s a Francia Nagydíjon aratott diadallal már 90 pontos, csak Monte-Carlóban nem lett első.

A Ferrari német világklasszisa, Michael Schumacher F–1-es pályafutása 79. diadalát aratta, mögötte a spanyol Fernando Alonso (Renault) és a brazil Rubens Barrichello (Ferrari) végzett, míg Baumgartner Zsolt (Minardi-Cosworth) a 34. körben kiesett.

A Francia Nagydíj legérdekesebb eseményei

Rajt: az élről kezdő Alonso simán megőrizte pozícióját M. Schumacher előtt, míg a 3. helyről induló David Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) visszaesett az ötödikre. Harmadik Trulli, míg a negyedik Jenson Button (angol, BAR-Honda) lett, míg Baumgartner Zsolt (Minardi-Cosworth) egy helyet javított, megelőzte a beragadó Olivier Panist (Toyota).

3–8. kör: Alonso eleinte növelte előnyét, de a 6. körtől egyre jobban csökkent a különbség közte, s a fokozatosan gyorsuló M. Schumacher között. 15. kör: első kerékcserék és tankolások után a legjobb öt sorrendje nem változott, vagyis: Alonso, M. Schumacher, Trulli, Button, Coulthard. 18. kör: a 6. helyen haladó Montoya a célegyenes előtti kanyarkombinációt követően megpördült, így három pozíciót veszített.

19–27. kör. M. Schumacher egyre jobban megközelítette az éllovas Alonsót. 32. kör: a második bokszkiállások után már a Ferrari német sztárja vezetett a Renault két pilótája előtt. Baumgartner is kerékcserén és tankoláson járt. 34. kör: Baumgartner kicsúszott a pályáról, s így négy befejezett futam után kellett ismét feladnia a versenyt. 35–41. kör: a hatszoros világbajnok német klasszis egyre nagyobb előnyt szerzett a Renault spanyol pilótájával szemben, közel 5 mp-cet. 47–57. kör: a hatszoros világbajnok növelte előnyét, erre szüksége is volt, mert elvileg még egyszer tankolnia kellett. 58. kör: M. Schumacher negyedik bokszkiállása 5,8 mp-ig tartott, s több mint 7 mp-es előnnyel az első helyre tért vissza. 59–70. kör: semmi és senki nem veszélyeztette a német sztár sikerét. 70. kör: az utolsó km-eken végig Trulli nyomában száguldó Barrichello nem sokkal a leintése előtt előzött, s megszerezte a 3. helyet.

VB-ezüst: fájdalmas jubileum

Vasárnap ötven esztendeje, hogy az akkor verhetetlennek tűnő magyar labdarúgó-válogatott drámai… Tovább olvasom