2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 9°C Még több cikk.

Lunde ismét a győri kapuban - Jöhet a Fradi a bajnoki döntőben és a címvédés: Érd-Audi ETO 21-25

Magabiztosan, kettős győzelemmel jutott a magyar bajnokság döntőjébe az Audi ETO. Jöhet a címvédés! Lunde 15 percet védett, 5 ziccert hárított.

Érd - Győri Audi ETO KC: 21-25 (9-15)
Női kézilabda NBI elődöntő, Érd, 1000 néző

Nagy iramú mérkőzést hozott a bajnoki elődöntő visszavágója Érden. Az első félidőben nagyobb volt az ETO fölénye, hatgólos vezetéssel tértek az öltözőbe a lányok. A második félidőben kicsit kiengedett a győri csapat, így négy gólos győzelemmel zárt.

A győri kapuba visszatért a mérkőzés második játékrészében Katrine Lunde, aki a 15 perc alatt 5 ziccert hárított, így ott folytatja, ahol abbahagyta nyáron.

A döntő első összecsapása május 7-én lesz az FTC-Rail Cargo Hungaria népligeti csarnokában. A második találkozónak május 14-én Győr ad otthont. Ha szükséges, akkor a harmadik meccs május 16-án ugyancsak Győrben lesz.

Érd: Schatzl, Kovács 4, Vukcevic 4, Szekeres, Janurik, Kisfaludy 1, Klivinyi, Bognár 3 (2), Signate 4, Korstuikova, Krpez 4(2), Takács, Mester 1(1), Nick
Vezetőedző: Szabó Edina

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Lunde, Knedlikova 3 (1), Löke 5, Morena, Sen 3 (1), Korsós 1(1), Kovacsics 8 (3), Aguilar 3, Planéta, Szepesi, Litre 1, Bódi, Hornyák 1.
Vezetőedző: Ambros Martín

Lunde ismét remekül védett - Fotó Audi ETO

Online közvetítés
Érd-Audi ETO 21-25 (9-15)

Az Audi ETO ugyan elveszítette a második félidőt, főleg a hajrában kapott gólok miatt, de így is magabiztosan, kettős győzelemmel jutott a magyar bajnokság döntőjébe, miután hazai pályán, majd idegenben is legyőzte az Érdet.

2. félidő - Vége: 21-25

30. perc: 21-25 - még egy hatst is belőtt az Érd.
29. perc: 20-25 - Még egy utolsó érdi hajrá, öt a különbség.
28. perc: 18-25 - Ismét Aguilar a gólszerző.
27. perc: 17-24 - Aguilar tett arról, hogy ne legyen izgalmas a meccs vége.
27. perc: 17-23 - Kicsit ismét közelebb jött az Érd az ETO-hoz.
26. perc: 16-23 - Időkérés után vukcevic lőtt gólt.
22. perc: Ambros Martín kért időt.
19. perc: 15-23 - Sen is belőtt egy hetest. Megkockáztatjuk, hogy 10 perccel a vége előtt eldőlt, hogy az Audi ETO ismét ott lesz a magyar bajnokság döntőjében.
18. perc: az Érd időt kért.
17. perc: 15-22 - Knedlikova góljával hét a különbség.
16. perc: 15-21 - Újabb kovacsics találat.
15. perc: 15-20 - Kovacsics jókor lőtt gólt, mielőtt még nagyon közel kerülhetett volna az Érd, hiszen ismét két gól dobtak zsinórban.
12. perc: 13-19 - Löke növelte ismét hat gólra a különbséget.
11. perc: 13-18 - Újabb két gyors érdi gól. Előbb Pálos-Bognár, majd Kovács Anna.
10. perc: 11-18 - Kovacsics lőtt gólt hosszú idő után.
3. perc: 11-17 - Löke sem hagyta annyiban. Újabb gólt lőtt.
2. perc: 11-16 - Kovacsics gyorsan válaszolt az érdiek 2 találatára.
2. perc: 11-15 - Újabb érdi gól, zárkózik a hazai csapat.
1. perc: 10-15 - Góllal kezdte az Érd a második félidőt.

1. félidő 9-15

30. perc: 9-15 - Az időn túli büntetőt nem hibázta el az Audi ETO.
29. perc: Kovacsics még elront egy hetest. Vége az első félidőnek.
29. perc: 9-14 - 6 perc után lőtt gólt az Érd-
27. perc: 8-14 - Hornyák ágnes is a góllövők között. MÁr 6 az ETO előnye.
26. perc: 8-13 - Kovacsics újabb hetest lőtt be.
25. perc: 8-12 - Aguilar lőtt gólt.
24. perc: győri időkérés.
22. perc: 7-11 - Az Érd két góljára a jobbszélső, Knedlikova válaszolt.
21. perc: 5-10 - Kovacsics akcióból is betalált.
19. perc: 5-9 - Kovacsics Anikó belőtte a hetest.
16. perc: 5-8 - Litre góljával növelte előnyét a győri csapat.
15. perc: időt kért az érdi csapat.
13. perc: 5-7 - Sen ismét betalált. Két gól az ETO előnye.
12. perc: 5-6 - Löke már a harmadik gólját lőtte.
11. perc: 5-5 - Sen góljával most az ETO egyenlített.
9. perc: 4-4 - Ismég Kovács Anna a gólszerző a hazaiaknál
8. perc: 3-4 - Löke ismét gólt lőtt.
7. perc: Ana Sen kapott sárga lapot. Majd rögtön ezután egyenlített az Érd 3-3
7. perc: 2-3 - Hetesből vezet az ETO. Kovacsics a második büntetőt is belőtte.
6. perc: 2-2 - Kovács egyenlített.
4. perc: 1-2 - Korsós lőtte be a büntetőt.
4. perc: emberelőnyben az Audi ETO.
1. perc: 0-1 - Löke góljával vezet az Audi ETO.

Előzmények - Az Audi-ETO az első meccsen magabiztosan győzött, s amennyiben ismét nyerni tud, akkor ott lesz a fináléban, ahova a Ferencváros már a Dunaújváros legyőzésével bejutott. Érdi siker esetén a harmadik meccset csütörtökön játsszák Győrben.

Erre persze gondolni sem szeretne a címvédő, mely az első összecsapáson kissé nehezen melegedett bele, de aztán hamar egyértelművé vált, hogy a párharcban a zöld-fehérek jutnak előnyhöz.

„Ettől függetlenül ilyen kezdés nem fér bele. Valahol érthető volt ez a BL-kiesés okozta sokk miatt, s szerencsére hamar át is lendült a nehézségeken a csapat. Ezt a lendületet kell hatvan percre átmenteni, a cél ugyanis az, hogy már kedden biztossá váljon a döntőbeli tagságunk" – mondta Ambros Martín, a győriek vezetőedzője.

Férfi kosárlabda NB I - Soproni vereség Kaposváron

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Kaposvár javára. Tovább olvasom