2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 14°C Még több cikk.

Lipták góljával győzött az ETO a Kaposvár ellen

Eseménytelen első félidőt követően a második játékrészben nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a győriek és Lipták fejesével győztek hazai pályán.
Alacsony színvonalú első félidőt követően, Lipták 65. percben szerzett góljával győzött hazai pályán a címvédő Győri ETO FC együttese a táblázat utolsó helyén álló Kaposvár ellen.

Győri ETO FC – Kaposvár 1:0 (0:0)
ETO Park, 1500 néző. Vezette: Becséri (Lémon, Bozó)

ETO: Kamenár – Wolfe, Lipták, Kamber, Dinjar – Trajkovic Mevoungou, Pátkai (Kronaveter, 53.) – Strestík (Burgos, 78.), Kalmár (Varga R., 53.), Martínez. Vezetőedző: Pintér Attila.

Kaposvár: Posza – Földes, Petrache, Kovács O., Zámbó – Balázs B., Coroian, Thian (Babic, 68.), Bőle – Waltner (Dominic, 82.), Haruna (Oláh, 82.). Vezetőedző: Prukner László.

Gólszerző: Lipták (65.)

Sárga lap: Burgos (91.), illetve Kovács O. (70.), Földes (77.)

Edzői értékelés:

Pintér Attila: - Az első félidőben többször veszélyeztethettük volna, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A Kaposvárnak nem nagyon volt gólszerzési lehetősége, mi a második félidőben kapufát is rúgtunk. Fegyelmezetten, tíz emberrel védekezett az ellenfél a saját térfelén, de sikerült nyomás alá helyeznünk és felörülnünk őket. A cserék után eldőlt a mérkőzés, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Megérdemelten nyertünk, sok sikert a Kaposvárnak!

Prukner László: - Gratulálok a Győrnek! A mutatott játék alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre. Több kétes szituációra kíváncsi leszek a felvételek után, többször is kétes ítéletek sújtották a csapatom. A kisebbeknek sokszor kevesebb jár az igazságból.

Finoman se fogalmazhatunk úgy, hogy egymásnak estek volna a csapatok. Az első húsz percben főként mezőnyjátékot láthattak a nézők, keveset próbálkozott mindkét együttes. A győriek birtokolták többet a labdát, de egyszer sem kellett bravúrt bemutatnia Pozsának. Az eső áztatta csúszós talajú pályán egyedül Martínez próbálkozott távolról, ám lövése méterekkel ment el a kapu jobb oldala mellett.

A folytatásban sem változott a játék képe. Továbbra is csapkodó játékot és alacsony színvonalú mérkőzést látott a győri közönség. A kaposváriak igyekeztek a biztos védekezésből gyors ellentámadásokat építeni, de veszélyt egyszer sem okoztak. A zöld-fehérek elképzelés nélkül próbáltak támadni, így továbbra sem jegyezhettünk fel komoly lehetőséget.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak. A találkozó 53. percében kettős cserére szánta el magát Pintér Attila, az ETO vezetőedzője. Kalmár helyére Varga érkezett a pályára, míg Pátkait Kronaveter váltotta.

Két perccel később a frissen pályára lépő Varga 12 méteres lövése a jobb oldali kapufán csattant, majd távolról is próbálkozott, de Posza védeni tudott. A cseréknek köszönhetően felélénkült a győriek játéka, de gólt továbbra sem tudtak szerezni.

A mérkőzés 65. percében pontrúgást követően sikerült megszereznie a vezetést az ETO-nak. Kronaveter beívelésénél Lipták emelkedett a legmagasabbra és 5 méterről fejelt a kapu bal oldalába. (1-0)

A folytatásban visszább esett a győriek lendülete, de a vendégek sem tudtak jelentősen változtatni a játékukon, így Lipták fejesével tartotta otthon a három bajnoki pontot az ETO.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

91.p. Burgos kapott sárga lapot. Nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

84.p. Balázs futott el a bal oldalon, majd középre adott az érkező Oláh felé, de Kamenár kivetődve megszerezte a labdát.

82.p. Kettős csere a vendégeknél. Haruna és Waltner jött le a pályáról, Oláh és Dominic érkezett a helyükre.

78.p. Strestík helyére Burgos érkezett a pályára.

77.p. Földes kapott sárga lapot, Vargával szemben szabálytalankodott.

72.p. Wolfe visszagurított labdája után Kronaveter 18 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

70.p. Kovács O. kapott sárga lapot Martínez felrúgásáért.

68.p. Khaly helyére Babic érkezett a vendégeknél.

65.p. Góóóóól! Vezet az ETO! Kronaveter jobbról elvégzett szabadrúgása után Lipták emelkedett a legmagasabbra és 5 méterről fejelt a kapu bal oldalába. 1-0

60.p. Lipták ugratta ki Vargát, aki 12 méterről lőtt laposan a kapu bal oldala felé, de Pozsa bravúrral hárított, majd szögletre mentettek a védők. Pontrúgást követően Kamber fejjel csúsztatott kapura, de a vendégek hálóőre ismét hárított.

57.p. Varga lőtt 30 méterről. A vizes talajú füvön megcsúszó labda megtréfálta Pozsát, de sikerült hárítania.

55.p. Felívelést Strestík fejelt Varga elé, aki jobb lábbal 12 méterről, laposan a jobb oldali kapufát találta el.

53.p. Kettős cserére szánta el magát Pintér Attila. Kalmár helyére Varga Roland érkezett a pályára, míg Pátkait Kronaveter váltotta.

48.p. Balázs balról ívelt a hosszún álló Haruna felé, aki jobb lábbal 12 méterről, nagy erővel az oldalhálóba lőtt.

46.p. Elkezdődött a második játékrész! Egyik vezetőedző sem cserélt.

45.p. Vége az első félidőnek! Eseménytelen játék zajlott, a közönség hangos füttyszóval értékelte a látottakat.

40.p. Győri labdaszerzést követően a kapu előtt pattogott a labda, amelyre Trajkovic csapott le, de Pozsa időben közbe avatkozott. A hazaiak büntetőt reklamálták, míg a vendégek műesésért sárga lapot.

39.p. Dinjar szögletét követően Martínez lőtt 22 méterről, jócskán a kapu mellé.

32.p. Lipták ugratta ki a védők mögé befutó Trajkovicot, aki egyedül törhetett volna kapura, de hosszan vette le a labdát, így oda lett a lehetőség.

25.p. Kétszer is elvégezhetett nagy bedobást Kamber, de a védők rendre tisztázni tudtak fejjel.

15.p. Továbbra is főként mezőnyben gyűrik egymást a csapatok. A győriek birtokolják többet a labdát, de helyzetet nekik sem sikerült kidolgozni.

9.p. Győri szögletet követően Kalmár fejelte vissza a labdát Liptáknak, aki lövésre készítette le Mevoungounak. A győri középpályás nagy erejű próbálkozását blokkolták a védők.

7.p. Martínez lőtt 20 méterről, jobb lábbal, laposan méterekkel a kapu jobb oldala mellé.

5.p. Az első öt percben egyik együttes sem veszélyeztette az ellenfél kapuját.

1.p. A győriek kezdték a találkozót!

Győri ETO FC – Kaposvár

ETO: Kamenár – Wolfe, Lipták, Kamber, Dinjar – Pátkai, Mevoungou, Trajkovic – Kalmár, Strestík, Martínez. Vezetőedző: Pintér Attila.

Csere: Stevanovic (k), Lázok, Kronaveter, Varga R., Lang, Svec, Burgos.

Kaposvár: Posza – Földes, Kovács O., Petrache, Zámbó – Balázs B., Coroian, Khaly, Bőle – Waltner, Haruna. Vezetőedző: Prukner László.

Csere: Ranilovic (k), Dankwah, Oláh, Dominic, Jánvári, Markus, Babic.

Múlt heti váratlan vereségét követően az újonc Mezőkövesd ellen javíthat hazai pályán a Videoton a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A székesfehérváriak az előző körben az idény eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatva a sereghajtó Kaposvár vendégeként maradtak alul, s a javításra keresve se találhattak volna jobb riválist, mint a szintén kieső, 15. helyen álló Mezőkövesdet, amely hat találkozó óta nyeretlen.

A Videoton üldözőire sem vár nehéz feladat, ugyanis a második Debrecen a szintén újonc Puskás Akadémiát látja vendégül, míg a Diósgyőr a középmezőnyhöz tartozó Pécs otthonában lép pályára.

A forduló legizgalmasabb összecsapásának a Ferencváros-Haladás mérkőzés ígérkezik, mivel a két együttes a közvetlen élmezőny mögött a negyedik és ötödik áll a tabellán, azaz a vesztes lemaradhat a dobogós pozíciókban lévő riválisoktól. A címvédő, de eddig botladozó Győr az utolsó Kaposvárt fogadja.