2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Ligakupa: Haladás-ETO FC 2-0

Labdarúgás - A Győri ETO FC Szombathelyen 2-0-ra kapott ki a Ligakupa 6. fordulójában. A győrieknek mérlege így négy győzelem, egy döntetlen és egy vereség.

SZOMBATHELYI HALADÁS-GYŐRI ETO 2-0 (0-0)

Ligakupa, 6. forduló, Szombathely.

Vezette: Bede F. (Ring Gy., Márton Zs.)

Gólszerző: Simon  A. (51., 73.)

Sárga lap: Iszlai (20.) ill.  Pintér A. (17.), Tóth M. (44.), Eugene (53.), Böőr (80.)

90. perc: Lefújta a találkozót Bede játékvezető, s ezzel megdőlt az ETO veretlensége a Ligakupában.

82. perc: A most pályára lépett Kovács I. lőtt kapura 17 méterről... mellé.

80. perc: Böőr is besárgult.

77. perc: Hármat cserélt Csertői Aurél: Farkas, Kovács I. és Thiago érkezett Simon A., Rajos és Schimmer helyett.

73. perc: Duplázott Simon A.: Rajos ívelte a labdát, ami megpattant Supicon és Sipos elé került a labda, aki Stevanovic mellett mértani pontossággal gurított a jobb alsó sarokba, 2-0.

65. perc: Simon A. lőtt tiszta helyzetből 16 méterről, ám Stevanovic kitolta a labdát.

62. perc: Csermelyi kapott kitűnő passzt, majd a fiatal támadó 7 méterről a jobb kapufa mellé gurított.

60. perc: Cserélt Egervári vezetőedző, ezúttal Eugene jött le, helyére Kiss M. érkezett.

53. perc: Eugene kapott sárgát Skriba lerántásáért.

51 perc: Simon A. szerelte Supicot, majd az alapvonal közelében a kifutó Stevanovic mellett a hálóba gurította a labdát, 1-0.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. Mindkét gárda cserélt a szünetben: a Rába-parti együttesből Brnovic és Nikolov jött le, helyükre Csermelyi és Dorogi lépett pályára. A fehér mezeseknél Tóth N. helyére Sipos N. érkezett

45. perc: Vége a gól nélküli első félidőnek.

44. perc: A mérkőzés hajrájában büntetőhöz jutott a hazai csapat, miután Tóth M. beleért Skriba labdájába a tizenhatoson belül. A játékos sárgát kapott. A megítélt tizenegyest végül Tóth N. méterekkel a kapu fölé lőtte.

43. perc: Kényszer csere hazai oldalon: a sérült Simon Á. helyén Kovács Zs. lépett páyára.

42. perc: Cserélt a vendég csapat: Zámbó helyére, Lappints érkezett.

41. perc: Böőr lőtt kapura 12 méterről, csak a hosszú kapufát találta el.

40. perc: Brnovic tette Eugene elé a labdát, aki visszapasszolt az érkező Kovácsnak, majd utóbbi lövése a védőkön pattant meg.

35. perc: Pintér lőtt 9 méterről a rövid sarok felé, ám a labda jócskán elkerülte a kaput.

33. perc: Skriba lőtt a tizenhatos vonaláról, de Supicon megpattant a labda.

30. perc: Helyzetek nélkül teltek el az elmúlt percek, a Hali birtokolja többet a labdát.

20. perc: Újabb sárga, most Iszlai kapta, miután becsúszott Nikolovnak.

17. perc: A találkozó első sárgáját a zöld mezes Pintér A. kapta Skriba lerántása miatt.

15. perc: Simon A. körbe futva a védőket 8 méterről, éles szögből lőtt... oldalháló.

12. perc: Supic próbálkozott egy távoli lövéssel, a labda méterekkel kerülte el a bal kapufát.

8. perc: Ismét Tóth N. veszélyeztette a vendég kaput, ezúttal 6 méterről Stevanovic kezébe fejelte a labdát.

3. perc: Tóth N. rúgott kapura a tizenhatos sarkáról, de Stevanovic magabiztosan fogta a labdát.

1. perc: A fehérben játszó Haladás kezdte a mérkőzést.

Az ETO a Stevanovic - Nikolov, Supic, Tóth M., Zámbó, Tokody, Eugene, Böőr Z., Pintér A., Brnovic, Kovács II. Z. csapattal kezd.

A Haladás a Szép - Csontos, Rajos, Lengyel, Iszlai, Balassa, Simon A., Tóth N., Schimmer, Skriba, Simon Á. kezdő tizenegyel lép pályára.

Egy győzelemmel a zöld-fehérek nagyot lépnének a csoportgyőzelem és ezzel együtt a továbbjutás felé. Egervári Sándor általában a második csapatot szokta szerepeltetni ebben a kupasorozatban, de a bajnokság befejezése után néhány NB I-es játékost is bevet a győri mester. A Lombard ellen így pályára lépett többek között Tokody Tibor, Józsi György és Bajzát Péter is.

Emellett a fiatalok továbbra sem szorulnak háttérbe a Ligakupában. Pápán egy újabb tehetséges, saját nevelésű játékos mutatkozhatott be a felnőttcsapatban. A 16 éves Németh László a 60. percben váltotta a szintén csereként pályára lépő Józsi Györgyöt. A középpályás nem játszott megilletődötten, lőtt egy hatalmas felső kapufát, és Kovács I Zoltán az ő átadásából szerezte meg saját maga ötödik, csapata hatodik gólját.

• 2. TakácsTamás 2008. november 23. 20:42
    „Bravo, csak így tovább. Jó a csapatunk!”
  • 1. fcsopron 2008. november 23. 19:29
    „jajjjjjjj szegény győr!!!”

Kézilabda: Magyarország-Horvátország 33-30

Kézilabda - A decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda válogatott harmadik meccsét… Tovább olvasom