2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Ligakupa: Győri ETO FC-Budaörs 6-0

Labdarúgás - A Győri ETO FC a Budaörs csapatát fogadta a Ligakupa 7. fordulójában. Az ETO-ban pályára lépett egy próbajátékon részt vevő észt és portugál labdarúgó is. Bajzáték simán nyertek.

GYŐRI ETO FC-BUDAÖRSI SC 6-0 (3-0)

Ligakupa, 7. forduló, Győr.

Vezette: Sulyok G. (Deutsch Sz., Török K.)

Gólszerző: Bajzát (25.), Toze Marreco (69., 70.), Tokody (41.,43.), Kiss M. (73.)

Sárga lap: Csermelyi (88.)

Kiállítva: Kollár

90. perc: A játékvezető véget vetett a mérkőzésnek.

89. perc: Kollárt állította ki a játékvezető, miután lerántotta Kovácsot.

88. perc: A mérkőzés első sárgáját a nemrégiben beállt Csermelyi kapta.

76. perc: Sisov és Supic ment le, Csermelyi, Tóth M pedig pályára lépett.

73. perc: Kiss Máté is betalált a kapuba... 6-0.

72. perc: A gólzápor után cserél a vendég gárda: Tüske jött le, Bognár ment fel.

70. perc: Toze is duplázott Bajzát mellett, 5-0.

69. perc: Toze első mérkőzése jól sikerült, hiszen a jobb felsőbe lőtt 8 méterről, 4-0.

65. perc: Egervári Sándor vezetőedző is cserélt, a harmadik gólt szerző Tokody helyére Copa állt be.

63. perc: Böőr egy remek passzt követően a tizenhatos sarkáról lőtt rá, ám a kapus résen volt, s kiöklözte a hosszú sarok felé tartó labdát.

61. perc: Ismét cseréltek a vendégek: Farkas Á. és Farkas J. le, Nagy S. és Pálinkás fel.

58. perc: Újabb budaörsi csere: Pleván érkezett Végh helyére.

49. perc: Cserélt Lucsánszky Tamás is: Papp G. helyére Lalusz érkezett.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. Csak hazai oldalon történt csere:  Bajzát és Pintér ment le, helyükre Kovács II. Z. és Brnovic érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: JÁTSZIK AZ ETO!!! Most Böőr emelte át a vendég védők felett a labdát, majd az érkező Tokodynak passzolt, aki kapujából kifutó Babócsy mellet az üres kapuba gurított, 3-0.

41. perc: A kapu előtti zavarban  Tokody a jobb alsó sarokba gurított, 2-0.

35. perc: Végh ívelte át Laszkának a labdát, aki aztán 17 méterről kapura lőtt, de Stevanovic könnyedén hárított.

25. perc: Sisov adta be középre a labdát az érekező Bajzát elé, aki 7 méterről a kapus lábától pár centire gurítota a labdát, 1-0.

16 .perc: Böőr próbálkozott egy távoli lövéssel... jócskán a léc fölé ment a labda.

8. perc: Egyenlőre csak ismerkednek a felek, helyzetek nélkül teltek el az elmúlt percek, ám a Rába-partiak birtokolják többet a labdát.

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.

A Budaörs a V. Babócsy - Végh, Kollár, Varga D., Mihályi T., Nagy R., Lászka, Farkas, Tüske, Papp G., Farkas csapattal kezd.

Az ETO a Stevanovic - Marecco, Bank, Pintér, Böőr, Bicak, Sisov, Kiss  M., Bajzát, Tokody, Supic kezdő tizenegyel lép pályára.

Legutóbbi mérkőzésén elveszítette veretlenségét a Győri ETO a Ligakupában. A zöld-fehérek így is vezetik csoportjukat, de ahhoz, hogy a hetedik forduló után is az élen maradjanak, győzni kell a Budaörs ellen. A két csapat októberben már összecsapott, akkor Lappints góljával 1–0-ra nyertek a győriek.

A mérkőzésre kilátogató szurkolók egy új arcot is felfedezhetnek majd az ETO-ban, ugyanis pályára lép egy próbajátékon lévő észt válogatott labdarúgó, Tihon Sisov. A 25 éves jobb oldali védő az észt bajnok Levadia Tallinn csapatától érkezett Győrbe. Egervári Sándor elmondta: mindenképpen kipróbálják „élesben" a labdarúgót, mert így komolyabb képet kapnak róla, mintha csak edzésen tesztelnék.

A győriek edzője szinte ugyanazzal a kerettel gazdálkodhat, mint a legutóbbi mérkőzésen. Többen is sérüléssel bajlódnak, így a régóta hiányzó játékosok mellett nem játszhat Jäkl, Józsi, Völgyi és Zámbó sem, akinek már véget ért az idény. A fiatal védőt az Újpest elleni bajnokin talpalta le Rajczi Péter és bár a Haladás elleni Ligakupa-mérkőzésen megpróbálkozott a játékkal, végül le kellett cserélnie őt Egervári Sándornak. Mint kiderült, a belső oldalszalagja sérült meg és emellett a csonthártyája is begyulladt.

• 5. Piluu 2008. november 30. 14:24
    „Így gondolom én is!
    HAJRÁ SOPRON!”
  • 4. fcsopron 2008. november 30. 09:05
    „Anonymus !!

Ez nagyon jó szöveg én is igy gondolom!!
    De szerintem sok ezer Sopron szurloló!!

Hajrá Sopron!!

Én már hallottam valamit csak nem erősitették meg a Sopron focival kapcsolatban,de ha igy lessz Reszess győr”
  • 3. Anonymus 2008. november 29. 22:07
    „HuuuuHaaaa 6:0
    mit várnak egy olyan csapattól amely tavaly kiesett az NB/II ből és csak azért hozták vissza mert valamelyik csapatnak anyagi gondjai voltak és visszaléptek.
    Nahááát...
    Remélem egyszer Sopronba is jön az ETO ha a Sopron visszatér
    Biztos alázás lesz....
    Mármint a Sopron aláááz;)
    Na ennyi...xD
    Nincs további kommentem...
    OkCsá mindenki....Jövőre ETO irány az NB/II NYUGATI CSOPORT....mert a ligakupa megy a bajnokság nem”
  • 2. fcsopron 2008. november 29. 19:55
    „Végre győzelem gratula KIs csapatok ellen ez már bravurnak számit!!”
  • 1. dr66 2008. november 29. 15:02
    „SZÉP VOLT FIJUGG!!”

Hétvégi sport

Ligakupa meccset játszik hazai pályán a Győri ETO FC, a női kosárlabda Magyar Kupában a Ceglédet… Tovább olvasom