2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

Ligakupa: Ahjupera lábtörése a legfájóbb

Labdarúgás - A 65. percben Jarmo Ahjupera és a hazaiak védője, Andic csúszott össze a vizes talajon, a levegőben lévő lábukkal összerúgtak, melynek következtében a győri légiós rendkívül súlyos kettős lábtörést szenvedett.

FC Fehérvár-Győri ETO 2-0 (0-0)
Ligakupa-elődöntő, v.: Bede

15. p: Szakály D. került helyzetbe, 6 méterről lőtt a felső léc fölé.
24. p: Bicak észrevette, hogy Sebők kint áll az ötös előtt, 19 méterről kapura ívelt, a labda nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot.
32. p: Völgyi átadását Ahjupera két védő között vette át a hazai kapu előtt, lövésébe azonban belelépett Horváth G.
50. p: Egy bal oldali beadás Ahjuperát találta meg a kapu előtt, aki 9 méterről fejelt a bal alsó sarokra, Sebők azonban vetődve védett.
80. p: Hazai szögletet követően a beívelt labda Alves testéről 5 méterről pattant a győri hálóba. 2–0.

Szinte végig szakadó esőben, irreális talajon játszották a mérkőzést, amely alacsony színvonalú, de küzdelmes játékot hozott. A Fehérvár egy szabadrúgás végén szerzett vezetést, a folytatásra pedig rányomta a bélyegét Ahjupera súlyos sérülése, valamint Supic kiállítása.

Az elődöntő másik mérkőzésén: Bp. Honvéd–Pécsi MFC 0–1 (0–0).

A 65. percben Jarmo Ahjupera és a hazaiak védője, Andic csúszott össze a vizes talajon, a levegőben lévő lábukkal összerúgtak, melynek következtében a győri légiós rendkívül súlyos kettős lábtörést szenvedett. A 25 éves észt csatárt hosszú percekig ápolták a pályán, majd mentőautóval szállították kórházba, ahol szárkapocs- és sípcsonttöréssel még tegnap este megoperálták.

Jarmo Ahjupera

A szakemberek véleménye szerint a hórihorgas válogatott játékos visszatérése akár egy évet is igénybe vehet.

Klement Tibor, a Győri ETO FC ügyvezetője: „Megdöbbentett bennünket Jarmo Ahjupera kettős lábtörése. Ezért is rendkívül ízléstelennek és felháborítónak tartom, hogy a fehérvári szurkolók a lecserélésekor megtapsolták a korábban súlyos sérülést okozó Andicot, aki egyébként még sárga lapot sem kapott ezért a belépőjéért. Elgondolkodtató az is, hogy az Újpest elleni meccsünkön Rajczi Péter szabálytalansága után előbb Vladimir Djordjevic bokája sérült meg, majd Mario Bicakot fejelhette le minden következmény nélkül az újpesti csatár."

NBIII.: A Pécsnek jól jöhet a gyirmóti döntetlen

Labdarúgás - Eredmények az NB II. Nyugati csoportjának 19. fordulójából és a bajnokság állása. Tovább olvasom