2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -4°C | 6°C Még több cikk.

Ligakupa - Vezetés után győri vereség

Ferencváros–Győri ETO 2–1 (0–1)
Ligakupa, F csoport, Puskás Ferenc Stadion, 450 néző. V.: Oláh G.
FTC: Kunsági – Somalia, Gerson, Mateos, Bönig – Gyömbér – Jenner, Busai, Cukic, Diallo – Leonardo (Jovanovic, a szünetben). Vezetőedző: Ricardo Moníz.

ETO: Sztevanovic – Wolfe, Lipták, Kamber, Dinjar – Me- voungou (Kalmár, 71.) – Trajkovic (Pátkai, 51.), Kronaveter – Martínez (Andric, a szünetben), Strestík, Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gsz.: Diallo (2), ill. Varga R.

38. perc: Kronaveter indította a félpályáról a középen kilépő Varga Rolandot, s a győriek csatára egy remek mozdulattal átvette a labdát, majd a ferencvárosi védők szorításában, 15 méterről jobbal a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 0–1.

52. perc: Jenner ívelte be a labdát a kapu elé, az üresen álló Diallo pedig remek, látványos mozdulattal, a kapunak háttal állva, 3 méterről ollózta azt a hálóba. Kamber érthetetlen módon a gólvonalon védekezett. 1–1.

62. perc: Mateos indította a bal oldalon Jennert, a holland légiós laposan középre lőtte a labdát, a berobbanó Diallo pedig estében, 7 méterről jobbal a kapuba rúgta. 2–1.

Színvonaltalan, agyontaktikázott első félidőben az ETO szerzett vezetést egy egyébként szemre is tetszetős akció nyomán, ám hiába támadott többet ebben az időszakban a győri csapat, újabb gólt nem ért el a gyengén futballozó, sok hibával játszó Ferencváros ellen. Aztán a második félidőben felpörgött a hazai együttes és Diallo vezérletével megfordította a mérkőzést, a hajrában hiába tett meg mindent az ETO – még Lipták is előrement –, nem sikerült az egyenlítés. A tényszerűséghez tartozik, hogy rendkívül agresszíven futballozott a hazai együttes és sajnálatos, hogy a játékvezető elnézte a durvaságokat. Vladan Cukic csak a bíró jóindulatának köszönheti, hogy végig a pályán maradhatott.

Ricardo Moníz: – Elértük célunkat, mégpedig azért, mert a második félidőben gyorsabban, pontosabban játszottunk.

Pintér Attila: – Jó meccset játszottunk, amely kiválóan szolgálta azt, hogy a bajnoki szünetben se essünk ki a ritmusból. A Ferencváros agresszíven futballozott, Rok Kronaveter és mások lába bánta a keménységet.

A csoport állása: 1. Ferencváros 5 11–7 12, 2. Győri ETO 5 17–5 10, 3. Soproni VSE 5 12–8 7, 4. Tatabánya 5 2–15 0.

• 4. BudaiKr 2013. november 18. 17:51
    „2. szoppet 2013.11.18. 12:50

szopet már megin lázittasz bundás kenyér? hól van csőd? a ország leggyönörübb stadionjába játszik a bajnokcsapat. ez neked csőd?”
  • 3. poto 2013. november 18. 13:36
    „Jó meccset ?
    Pintér nem néz TV-t?”
  • 2. soppet 2013. november 18. 12:50
    „A tények makacsok. Nincs teljesítmény, nincs eredmény. Egy újabb fiaskó után most Tarsoly Úr elmondhatja a saját embereinek azt, amit a szurkolók gondolnak és mondanának a kialakult helyzetben.
    Nagy a mellény, s mögötte nincs semmi. Üres az eklézsia!
    A népbutítás foci szinten Győrt is elérte. A kérdés csak az, hogy a szurkolók mennyire veszik meg a maszlagot?
    A kialakult helyzetben a komolyabb szurkoló legyint és a TV elé fog leülni egy pohár sör mellé. Így kényelmesebb, s nem kell hallgatnia néhány ember üres gondolatait, a megalázó játék után.
    Tiszta csőd az ami az ETO-nál van most! Kár egy szebb napokat is megélt csapatért. A lejtő második harmada után van a magyar foci. Lenullázták magukat a fociban dolgozók, a sportolók. Ez látható a beárazásukban is.”
  • 1. T73 2013. november 18. 12:08
    „Színvonaltalan, agyontaktikázott első félidőben az ETO szerzett vezetést egy egyébként szemre is tetszetős akció nyomán, ám hiába támadott többet ebben az időszakban a győri csapat, újabb gólt nem ért el a gyengén futballozó, sok hibával játszó Ferencváros ellen.
    Pintér Attila: Jó meccset játszottunk, amely kiválóan szolgálta azt, hogy a bajnoki szünetben se essünk ki a ritmusból.