2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Ligakupa - Az Eger legyőzte az ETO-t

Az Egri FC a mesterhármast szerző Horváth Zoltán vezérletével 4-1-re legyőzte a bajnokságban listavezető ETO FC-t.

Egri FC–Győri ETO FC 4–1 (2–0)
Ligakupa a 4 közé jutásért, Eger, 100 néző. V.: Szabó Zs.

Eger: Sztankó – Balog Zs., Kovács G., Mecinovic, Piller – Pavicevic, Albert (Katona A., 46.) – Koós, Farkas Á. (Zvara, 90.), Németh N. – Horváth Z. (Pavlov, 80.). Klubmenedzser: Tóth Dénes.

Győri ETO: Molnár P. – Takács Á., Djordjevic, Lang, Tokody – Trajkovic (Kalmár Zs., 54.), Nicorec, Németh L. – Dudás (Farkas B., 60.), Kink, Andric. Vezetőedző: Pintér Attia.

Gsz.: Horváth Z. (3), Takács Á. (öngól), ill. Takács Á.

A 40. percben váratlanul megszerezte a vezetést az Eger. Djordjevic tört előre, de elvesztette a labdát. A hazaiak felívelték a helyére, ahol Horváth Z. lépett ki és  a hálóba passzolta a labdát (1–0). Egy perccel a félidő vége előtt Koós beadását Horváth Z. lőtte a kapuba (2–0).

A 60. percben Farkas B. az első labdaérintés után egy szép csellel játszotta magát tisztára, majd Takácshoz passzolt, aki ballal hatalmas gólt lőtt az egriek kapujába (2–1). A 74. percben egri szögletrúgás után lemaradtak az ETO játékosai a beívelésről, az ötösön álló Horváth Z. a hálóba fejelte a labdát (3–1). A 87. percben  egy egri szöglet után Takács Á. lábáról került a labda a saját kapujába (4–1).

A lelkes hazai csapat a sok hibát vétő ETO ellen végül fölényesen nyert.

Pintér Attila: „A játékot végig mi uraltuk, de a támadó harmadban kicsit lassan játszottuk. Három gólt kaptunk minden előzmény nélkül, jobban kellett volna felvenni hátul azt az egy embert akit elől hagytak és akinek előre vágták a labdát. Van még egy visszavágó, mindet meg fogunk tenni azért, hogy mi jussunk tovább."

A visszavágót március 6-án tartják.

A további eredmények: Ferencváros–Lombard Pápa 3–1, Videoton–DVSC-TEVA 1–0, PMFC–Budapest Honvéd 3–2.

A Ligakupában a legjobb négy közé jutásért az Eger ellen lép szerdán pályára a Győri ETO FC csapata.

A győriek idei első tétmérkőzése a hevesi fővárosban 13 órakor kezdődik.

A sokkal jobb játékerőt képviselő zöld-fehérek számára a két mérkőzés alapján – a visszavágót március 6-án rendezik Győrött – nem lehet gond a továbbjutás. Annál is inkább nem, hiszen Pintér Attila vezetőedző csapata még mindhárom fronton érdekelt – bajnokság, Magyar, valamint Ligakupa – és nem titkolt cél a lehető legjobb szereplés. Ebben az esetben a Ligakupa megnyerése.

Az ETO várható összeállítása: Molnár P. – Takács, Lang, Djordjevic, Tokody – Dudás, Nicorec, Németh L. – Trajkovic, Andric, Kink.

Az ETO megállapodott a grúz Giorgi Kvilitaiával, akivel fél plusz öt éves szerződést kötött.

Az ETO II kedden a Győrszemere ellen lép pályára.

Futsal: négy között a Rába ETO

A Rába ETO 10–5-ös összesítéssel jutott a sorozat négyes döntőjébe. Tovább olvasom