2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Lépéselőnyben az Arsenal

A címvédő angol FC Liverpool némi meglepetésre kikapott a Benfica otthonában: a 84. percben Luisao vette be Reina kapuját.

Mint ismeretes, a portugálok a csoportkörben a Manchestert is megelőzve jutottak a nyolcaddöntőbe.

Egy találat esett Eindhovenben is, ahol a helyi PSV a francia sztárcsapatot, a Lyont fogadta. A mindent eldöntő gólt itt a vendégek szerezték a 65. percben Juninho révén. Bár a 81. percben Govou megkapta második sárga lapját, a gallok emberhátrányban is kihúzták a hátralévő időt, így a vendégek fél lábbal már a legjobb nyolc között vannak.

A tegnap pályára lépő másik angol alakulat, a Premier
League-ben vergődő Arsenal Thierry Henry szenzációs góljának köszönhetően győzni tudott a spanyol Real Madrid otthonában, így Arséne Wenger együttese nagy lépést tett a továbbjutás felé.
Ez már csak azért is fontos lenne, mert az Ágyúsoknak tulajdonképpen csak a BL maradt, hogy trófeát szerezzenek. Más kérdés, hiába is jutna be esetleg a legjobb nyolcba a londoni gárda, innen még nem sikerült továbblépnie, amióta Wenger az edzője.

A nap másik slágermérkőzésén a Bayern München hazai pályán Ballack révén jutott vezetéshez a 23. percben, de Sevcsenko az 58. percben büntetőből egyenlített, így két hét múlva izgalmas visszavágó várható Milánóban.

Eredmények:
Real Madrid (spanyol)–Arsenal (angol) 0–1 (0–0). Gsz.: Henry (47.). Bayern München (német)–AC Milan (olasz) 1–1 (1–0). Gsz.: Ballack (23.), ill. Sevcsenko (58., 11-esből). PSV Eindhoven (holland)–Olympique Lyon (francia) 0–1 (0–0). Gsz.: Juninho (65.). Benfica (portugál)–FC Liverpool (angol) 1–0 (0–0). Gsz.: Luisao (84.).

Bravúrral feledtetni a botlást

Az MKB-Euroleasing Sopron női csapata egy régi, inkább színházi, mint sportolói körökben elterjedt… Tovább olvasom