2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 2°C

Lenullázva: Ferencváros-Győri ETO FC 3-0

A Soproni Liga ötödik fordulójának zárómérkőzésén a Győri ETO egy sima hármast kapott Ferencvárostól. A Fradi már az első percben vezetést szerzett. Heinz nem sokkal később duplázott, majd Schembri is betalált.

FERENCVÁROSI TC–GYŐRI ETO FC 3-0 (2-0)

Soproni Liga, 5. forduló
Albert-stadion, 8000 néző
V.: Bede (Medovarszki, Vígh T.).

FTC: Ranilovic – Balogh, Csizmadia, Junior (Pölöskei 86.p.) – Rósa D., Maróti, Józsi, Tóth B. (Jakimovski 80.p.) – Schembri, Heinz, Andrezinho (Alves 68.p.)

ETO: Sztevanovic – Babic, Eugene (Koltai 26.p.), Fehér Z., Szabó O. – Ji-Parana (Kiss M. 70.p.), Trajkovic (Aleksidze 56.p.), Tokody, Ganugrava, Völgyi– Bougerra

Gólszerző: Heinz (1.p., 16.p.), Schembri (47.p.)

A néhány sztenderd emberét nélkülöző győri csapat mindjárt a találkozó elején hátrányba került és az egész első félidőben gyengén produkált. A vendég zöld-fehérek  nem találták a játék ritmusát, több játékos is rendkívül rossz teljesítményt nyújtott. Az ETO ekkor szinte semmi veszélyt nem jelentett az ellenfél kapujára.

Később valamelyest sikerült rendezni a sorokat, ám Vígh T. asszisztens két döntése – Koltait korábban tévesen lesen állította meg, míg Schembri góljánál nem jelezte a lesállást – után el is dőlt a találkozó.
A győriek ezt követően  már többet birtokolták a labdát, volt, hogy gólt is szerezhettek volna, de ezen az estén nem sikerült bevenniük a Fradi kapuját. Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy az ETO idei öt bajnokiján összesen három találatra volt képes.

Prukner László: – Büszke vagyok a csapatomra. Lépegetünk előre azon az úton, amit közösen meghatároztunk magunknak. Koncentráltan játszottunk ezen a mérkőzésen, megérdemelten nyertünk. Szép gólokat rúgtunk és még voltak is lehetőségeink.

Pintér Attila: – Elkerülhető gólt kaptunk mindjárt a mérkőzés elején. Aztán egy bedobás után – akárcsak a Zágráb ellen – helyezkedési hibákból kaptuk a másodikat. Ezek megfogták a csapatot, az első félidő nem úgy alakult, ahogy elterveztük. Aztán megint egy elkerülhető gólt kaptunk és később bár becsülettel  hajtottak a játékosok – nekünk is voltak gólszerzési lehetőségeink –, de úgy tűnt, ezúttal ha reggelig játszunk, akkor sem tudunk gólt szerezni.

-P.GY.-

90. perc Bouguerra készített le egy labdát Kissnek, aki 30 méterről a jobb alsóba lőtt, de Bede szabálytalanságot látott, így érvénytelenítette a találatot. Ezzel vége is a mérkőzésnek.

87. perc: Völgyi lövését védte Ranlovic.

86. perc: Junior helyére Pölöskei állt be.

80. perc: Cserél a hazai csapat. Tóth Bencét Jakimovski váltja

78. perc: Fehér Z. kapott sárga lapot.

73. perc: Bouguerra startolt egy védők mögé lőtt labdára, Ranilovics azonban remek ütemben mozdult ki, így a csatár lövése elakadt benne.

70. perc: Pintér Attila harmadszor is cserél. Ji-Paraná le, Kiss Máté be.

68. perc: Cserél a Fradi. Andrezinho helyett Alves Dos Santos játszik.

67. perc: Ji-Paraná és Sztevanovic is sárga lapot kapott, majd reklamálásért Rósa is.

66. perc: Ji-Parana ívelt kapura távolról, látva, hogy Ranilovics kint áll, a kapus visszaért, és szögletre ütötte a labdát.

62. perc: Az eddigi legnagyobb ETO-helyzet: Tokody kanyarított jobbról a kapu elé, Bouguerra pedig 10 méterről fölé fejelt.

60. perc: Aleksidze ugratta ki Bouguerrát a tizenhatoson belül, de utóbbi elől Pereira menteni tudott.

56. perc: Cserél az ETO. Trajkovicot Aleksidze váltja.

47. perc: Tóth érkezett a tizenhatoson belülre, majd középre adott, a hosszú oldalon pedig Schembri érkezett, aki lesgyanús szituációból közelről a kapuba lőtt. 3-0.

47. perc: Rósa távoli lövését könnyedén fogta Sztevanovic.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem. A kezdés előtt Simon Tiborra emlékeztek a helyszínen. A gyászszünet ideje alatt a két gárda összekapaszkodva állt a kezdőkör szélén.

45. perc: Vége az első félidőnek.

37. perc: Schembri lőtt mellé 16 méterről.

36. perc: Ji-Parana 25 méteres szabadrúgása kerülte el a bal felső sarkot.

35. perc: Továbbra is a hazaiak akarata érvényesül. Az ETO nem jutott el kapuralövésig sem.

26. perc: Cserélt az ETO. Eugene le, Koltai be.

24. perc: Schembri vett át a jobb oldalon egy labdát, átjátszotta Babicot, majd a jobb alsóba lőtt. Kezezés miatt Bede játékvezető nem adta meg a találatot.

22. perc: Rósa került lövőhelyzetbe, az ő lövése is lepattant.

19. perc: Majdnem itt a harmadik. Heinz kapott jó indítást, a cseh finom megoldással próbálta elpöckölni a labdát Sztevanovics mellett, ám a labda elment a jobb alsó sarok mellett.

16. perc: Újabb Fradi-gól. MeintMarek Heinz. Balog Zoltán jobb oldali beadása átszállt Eugene feje felett, Heinz egy átvétellel becsapta védőjét, Tokodyt és került lövőhelyzetbe, majd az ötös sarkáról a jobb felső sarokba zúdította a labdát. 2–0.

14. perc: Völgyi bal oldali beadása után Ranilovic jött ki a kapuból és vetődve öklözött Bugerra elől.

11. perc: Tóth Bence egy az egyben maradt védőjével, a lövést elhibázta, a másodszori próbálkozás pedig szögletre ment ki.

9. perc: Eugene rúgta fel Andrezinhót. Sárga lap.

8. perc: Az ETO-t megfogta a gyors hazai gól. Eddig a Fradi uralja a meccset, reméljük, nem sokáig.

6. perc: Ganugrava ívelt be a jobb oldalról egy szabadrúgást a kapu elé, de Bouguerra elől kifejelték a labdát a védők.

1. perc: A Győri ETO FC kezdte a meccset, de a Fradi szerzi meg a vezetést! Heinz mellel átvett egy labdát, rádőlt, majd ballal, 20 méterről a jobb alsóba lőtt. 30 másodperc telt el a mérkőzésből. 1-0.

Az Üllői úti derbi ezúttal nemcsak a „szokásos" zöld-fehér rangadó lesz, ugyanis mindkét, az élbolyba vágyó együttesnek szüksége lenne a három bajnoki pontra.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője:

„Nagyon sok és komoly gondunk van, de ezek ellenére szeretnénk eredményesek lenni az Üllői úton. A rendelkezésre álló játékosoknak át kell érezniük a meccs fontosságát és mindent meg kell tenniük a sikerért."

A győriek mesterének helyzetét nehezíti, hogy sérülés miatt Nicorec, Ji-Paraná és Sztanisic sem állhat a rendelkezésére a Ferencváros ellen.
Az átigazolási időszak utolsó napján egy szerb kapust szerződtetett az ETO. Aleksander Radosavljevic 27 éves, 190 cm magas és az FK Partizan Beogradból érkezett. Az ETO fél plusz 4 éves szerződést kötött vele, a folytatásra a győri klubnak van opciós joga.

A fővárosiak Prukner László irányításával az idén elég masszív alakulatnak tűnnek, az előző fordulóban például az előző szezon ezüstérmesétől, a Videotontól raboltak pontot.

Több mint 10 ezer nézőt várnak egyébként a fradisták a mai mérkőzésre. A klub akciót hirdetett, a stadionba valamennyi szurkolói kártyával rendelkező drukker ingyen mehet be. Információink szerint jelenleg több mint 15 ezer ember regisztráltatta már magát.

Természetesen ott lehetnek ingyen az ETO szurkolói is, hiszen a ferencvárosi vezetőség csaknem 1500 jegyet adott a győri klubnak.

A ZTE–Pápa találkozó 2–1-es hazai vezetésnél a heves esőzés miatt szakadt félbe a második félidőben, az MLSZ döntése értelmében most „tiszta lappal" indulnak a csapatok (19 ó).