2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

Lengyel győzelem a debreceni jégkorong világbajnokságon

A Debrecenben zajló Divízió I-es jégkorong világbajnokság második napja a lengyel-kínai mérkőzéssel kezdődött. Az első nap a japánoktól 8-1-es vereséget szenvedett kínaiak meglepték a lengyeleket és már a 9. percben vezetést szereztek. Persze észbe kaptak a lengyelek és már a harmad végére megfordították az állást.
Ahogy azt várni lehetett, a lengyelek rögtön a kezdés után beszorították kapuja elé a kínai válogatottat, de az ázsiaiak hálóőre remek védéseket mutatott be. A kilencedik percben aztán Qingming Li révén váratlanul megszerezték a vezetést a világbajnokság előtt biztos kiesőnek kikiáltott kínaiak. Nem örülhettek azonban túl sokáig a vezetésnek, három perccel később Dolega egyenlített, sőt Sarnik góljával a lengyelek a vezetést is megszerezték.

A második harmadban egymást érték a találatok. A játékrész elején újabb gólt szereztek a lengyelek, a harmadik percben Rozanski volt eredményes, majd egy emberelőnyös szituációt Sokol váltott gólra. Ebben a játékrészben a kínaiak védekezése már egyre kevésbé volt hatékony, a lengyelek sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket. A kínaiak azonban nem adták fel, és kettős emberelőnyből Lei révén szépítettek, de a lengyelek részéről Marcin újra három gólósra növelte csapata előnyét. A tizenkettedik percben Wang Dahai érkezett jó ütemben a lengyel kapu elé, megszerezve csapata harmadik gólját. Az újabb válaszra megint csak nem kellett sokáig várni, Rozanski megszerezte saját maga második és csapat hatodik gólját. Gonera találatával nem sokkal később már négy góllal vezettek a lengyelek, ezzel véget ért a második harmad gólesője.

Az utolsó játékrészt két gyors góllal kezdték a lengyelek, végleg megtörve ezzel a tisztes vereségben reménykedő kínaiakat.

Lengyelország-Kína 9-3 (2-1, 5-2, 2-0)
Gól: DOLEGA (11:08, assziszt: ROZANSKI, PLACHTA), SARNIK(2) (17:03, assziszt: SLUSARCZYK, SLABON), (41:09, assziszt: SMIELOWSKI, SLUSARCZYK), ROZANSKI (2) (22:54, assziszt: PLACHTA és GONERA), (35:01, emberelőny), SOKOL (24:54, asszisz: GABRYS, PIOTROWSKI - emberelőny), JAROS (29:59, assziszt: BAGINSKI, DULEBA), LASZKIEWICZ (37:07, assziszt: GONERA, PLACHTA), GARBOCZ (45:26 assziszt: LASZKIEWICZ, GONERA - emberelőny), illetve LI (8:29, assziszt: ZHANG), YANG (26:45, emberelőny), WANG (31:31, assziszt: DU)

Kapusok: SOBECKI 5/8, illetve JU 36/45.