2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Lelkiismereti kérdés a vereség

Akik nem látták a mérkőzést, azok nehezen hiszik el, hogy volt olyan időszaka az összecsapásnak, amikor a hazaiak már nyolc góllal is vezettek.

Akik nem látták a mérkőzést, azok nyilván alig tudják elképzelni, hogyan támadt föl a második félidőben a győri együttes.
Nos, parádés első félidőt produkált a Ferencváros, a játék minden elemében felülmúlta a magyar bajnokot. A győriek sem védekezésben, sem támadásban nem tudták meglepni a fővárosiakat. Az ETO csupán a 7. percben, Bradeanu révén szépített (5–1). A hatalmas iram csak fokozódott, a közönség űzte, hajtotta a hazaiakat, igaz, a győri szurkolótáborra sem lehetett panasz. Sokkal inkább a játékukra. Jellemző: Görbicz Anita csupán a 19. percben dobta az első gólját (14–6).
Sokan hitték, legalábbis a győri táborban, hogy a nagy iramtól majd elfárad a Fradi. Bár való igaz, a folytatásban Görbicz Anita már a válogatottformában kézilabdázott, 9 gólt dobott, de már ő sem menthette a menthetőt. A hajrában két gólra, 33–31-re is feljött az ETO, de előbb Görbicz a kapufára dobta a labdát, majd a visszapattanót a kapusba a hétméteres után, utána pedig Vérten Orsolya két alkalommal is hibázott.
Összességében óriási csatában maradt alul a bajnok, ám tegyük hozzá, azért, mert az első félidőt „lelazsálták" a játékosok. Amennyiben az ETO a rájátszásban képes megismételni a második félidei teljesítményt, úgy nem lehet baj, az aranyérem megvédése is sikerülni fog.
görbiczéket a debrecen után a fradi is megállította.