2018. 06. 19. kedd - Gyárfás 19°C | 28°C Még több cikk.

Legyőztük a csoportelsőt: Dánia-Magyarország 0-1

Labdarúgás - Utolsó VB-selejtezőjén - sajnos már tét nélküli meccsen- a magyar válogatott Buzsáky góljával legyőzte a csoportelső Dániát.

DÁNIA - MAGYARORSZÁG 0-1 (0-1)
Világbajnoki selejtező
Koppenhága, Parken Stadion, 39000 néző

Dánia: Sörensen - C. Poulsen, Christensen, Agger, M.Jakobsen - Rommedahl Silberbauer 72.p.), C. Poulsen, J. Poulsen, Enevoldsen (Sören Larsen 46.p.)- Tomasson (D. Jensen 62.p.), Bendtner

Szövetségi kapitány: Morten Olsen

Magyarország: Babos - Bodnár, Vanczák, Juhász, Halmosi - Dzsudzsák (Priskin 90.p.), Tóth B., Varga J., Buzsáky - Torghelle, Rudolf (Vadócz 88.p.)

Szövetségi kapitány: Erwin Koeman

Gólszerző: Buzsáky (35.p.)

90. perc: A harmadik cserénk. Dzsudzsák helyére Priskin érkezik. A játékvezető 3 perc hosszabbítás után lefújja a meccset.

88. perc: Rudolf megy le, Vadócz lép pályára.

87. perc: Torghelle emeli át a védők fölött a labdát, a sprintelő Huszti elé. Sörensen kicsúszik a labdával a tizenhatoson kívülre. Huszti visszateszi Dzsudzsáknak,aki 30 méterről az üresen maradt kapu fölé ível.

85. perc: Babos eddigi legnagyobb bravúrja kellett, hogy elkerüljük a gólt. Kapusunk Silberbauer 20 méteres, léc alá tartó bombáját ütötte ki vetődve.

77. perc: Cserélünk. A gólszerző Buzsáky jön le, Huszti áll be.

72. per: Morten Olsen harmadszor is cserél. Rommedahl helyén Silberbauer játszik tovább.

71. perc: Óriási ziccert hagytunk ki. Bodnár húzott el a jobb szélen. Az alapvonal közeléből centerezett. Az érkező Varga 3 méterről a felső lécre bombázta a labdát.

62. perc: Cserélnek a dánok. Lejön Tomasson.   csapatkapitányt D. Jensen váltja.

58. perc: Megint egy kontra, amelynek végén Rudolf cselezi be magát a dánok tizenhatosán belülre. Tíz méterről lő, ám ebbe a próbálkozásba is belelépnek. Szöglet.

57. perc: Jól kontrázunk. Rudolf ugratja ki a védők között sprintelő Vargát. A debrecen fiatal játékosa jobbal lő 7 méterről, ezt azonban blokkolják.

53. perc: Agger vezeti fel a labdát. Senki sem zavarja, így 25 méterről elereszt egy bombát. Babos bravúrral véd!

52. perc: Balról száll a kapunk elé a beívelés. A csereként beállt S. Larsen öt méterről fejel fölé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A dánok cseréltek. Envoldsen helyére Sören Larsen állt be.

A csoportunkban nagy a harc a pótselejtezőt érő 2. helyért. Az első félidő után Portugália 2–0-ra vezet Málta ellen, így ők vannak nyerő helyzetben, Svédország hiába megy 3–0-ra Albániában.

45. perc: Rudolf lő egy szép csel után 16 méterről. Sörensen fogja a labdát. A dánok támadásánál Vanczák ment fejjel az ötösön érkező Tomasson elől. Vége az első feélidőnek.

39. perc: Buzsáky vállal be egy egészséges lövést jó 30 méterről. Sörensennek nyújtózkodni kell, de fogja a labdát.

35. perc: Vezetünk!!! Rudolf ugratta ki Buzsákyt. A középpályás jól vette át a labdát, és 8 méterről jobb belsővel a kapu közepébe lőtt. 0-1.

27. perc: Megint Enevoldsen veszélyeztet. Újra jobbról jön a beívelés, A középpályás a kapunak háttal állva az ötösön átveszi, majd fordulatból lő. Babos kiszedi a jobb alsó sarokból a labdát. Bravó!

25. perc: Keressük a labdát a tizenhatosunkon belül. A csiki-csuki végén Enevoldsennek készítik le lövére. 15 méterről fölé.

23. perc: Lars Jakobsen is bepróbálkozhatott egy 18 méteres szabadrúgással. Ballal csavart a bal alsó felé. Babos bravúrral védett.

20. perc: Christensen rántotta le a kaputól 18 méterre Rudolfot. Sárga lap. Buzsáky a sorfalba rúgja a labdát...Ebben azért jóval több volt.

16. perc: A dán szurkolók felállva ünneplik csapatukat. Szerencsére nem azért mert gólt szerzett a válogatottjuk. Dánia a találkozó eredményétől függetlenül, csoportelsőként világbajnoki résztvevő.

15. perc: Rudolf passza után Torghelle lőhetett 11 méterről. Egy védő közbelépett.

10. perc: Dzsudzsák jobb oldali oldali beadását Jakobsen csúsztatta meg veszélyesen, a jobb oldali kapufa mellett ment ki a labda.

7. perc: Enyhe kifejezés, hogy zavarba hozható a védelmünk. Könnyedén adjuk el a labdát a saját térfelünkön. Ismét jobbról jön a beadás. Előbb Bendtner az ötösön lyukat rúg, az ismétlést pedig Tomassom hibázza el.

2. perc: Máris egy hazai ziccer. Thomasson érkezik egy jobb oldali beadásra a kapu előtt. Babos jól jön ki, és vetődve megszerzi a labdát.

1. perc: Dánia kezdte a meccset.

A magyar válogatott csapatkapitánya, Gera Zoltán nem kapott helyet az utolsó világbajnoki selejtezőre készülő keretben, így inkább távozott.

Miután kialakult Erwin Koeman pályára lépő együttese a dánok ellen Koppenhágában sorra kerülő ma esti utolsó vb-selejtezőnk előtt, s kiderült, hogy Gera Zoltán, válogatottunk csapatkapitánya sem a kezdő tizenegyben, sem a cserepadon nem kapott helyet, a Fulham futballistája bejelentette: a továbbiakban nem tekinti magát kerettagnak, nem szeretne a lelátón ülni este a Parken-stadionban, nem kíván a dán fővárosban maradni, s a legelső londoni járattal hazarepül.

Ez már a második fegyelmi ügy napokon belül a magyar nemzeti csapatnál, a portugálok elleni, lisszaboni mérkőzés előtt Bodor Boldzsár elkésett a taktikai értekezletről, büntetésből pedig Erwin Koeman kihagyta a meccskeretből.