2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Legyőzték a bajnokot

A magyar nõi kézilabda-válogatott – több gyõri játékossal soraiban – barátságos mérkõzésen 32–27-re nyert.
A magyar női kézilabda-válogatott – több győri játékossal soraiban – barátságos mérkőzésen 32–27-re nyert az Európa-bajnok norvég csapat ellen Szombathelyen. Magyarország–Nor végia 32–27 (15–15). Gólszerzők: Ferling 8/5, Tóth 6, Borbás, Görbicz 3–3, Balogh, Szamoránsky, Kovacsicz, Szucsánszky 2–2, Hornyák, Kirsner, Szűcs, Vérten 1–1, illetve Lybekk 6, Snorroeggen 5/1, Nöstvold 4/1, Frafjord, Riegelhuth, Aamodt 3–3, Herrem 2, Rokne 1. Jó védekezéssel nyitott a magyar csapat, amely csak a 6. percben adta meg magát először (2–1). Az indításokból sikerült gólokat lőni, de szép lassan a biztos olimpiai résztvevő is bemelegedett – főleg a kapus Katrine Lunde, valamint a beállós Lybekk révén –, és a 10. percben 4–4 lett. A hatos vonalról továbbra is veszélyes volt a norvég gárda, majd 6–6 után két gyors magyar találatnál, éppen negyedórányi játék után időt kért a vendégek szövetségi kapitánya, és az összes mezőnyjátékost lecserélte. Az átalakítás nem látszott meg a rivális játékán, amely Borbás kiállítását kihasználva – sorozatban négy gólt szerezve – fordított (10–11). Borbás megint kiült, de Tóth ebben a szakaszban remekelt, és vezérletével (ha rövid időre is) visszavette a vezetést a házigazda. A második félidőt Ferling triplája és a Herrt váltó Triffa védései vezették be. Állandósult a 2–3 gólos hazai előny, mígnem Aamodt második találatával 20–19-re módosult az állás a 40. percben. A norvég kapus is egyre jobb lett, és ez tartást adott a társaknak (21–21). A vendégeknek még arra is volt módjuk, hogy a tesztmeccsen gyakorolják a kapus nélküli játékot. Erre azonban ráfáztak, mert emberhátrányban, üres kapura gólt kaptak (26–23). Az újabb két magyar gól után időt kértek a vendégek, akiknek 8 percük maradt a fordításra. Két magyar kiállítás jókor jött nekik, és megkezdték a felzárkózást (28–25), de Szucsánszky és Ferling találata végképp megtörte őket. A két csapat szombaton 16.15 órakor Fordéban ismét találkozik egymással, a magyarok pénteken repülnek Norvégiába.