2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Ledolgozható hátrány: Itxako-Audi ETO 26-21

Öt góllal kikapott a spanyol Itxako Navarra otthonában az Audi ETO a Bajnokok Ligája-elődöntőjének első meccsén. A visszavágón sokkal több kell a sikerhez, de a hátrány ledolgozható.

ITXAKO REYNO DE NAVARRA - GYŐRI AUDI ETO KC  26-21 (13-11)Estella, női BL-elődöntő, 1. mérkőzés, 1500 néző. V.: Badura, Ondogrecula (szlovákok).

Itxako: NAVARRO – TUREY 5/3, BARBOSA 3, Barno, Fernandez 2, Pinedo 1, Martin 4/3. Cs.: Stefani (kapus), Soit 3, AGUILAR 3, PENA 3, Kurbanova 1, Egozkue 1.
Edző: Ambrosio Martin.

Audi ETO: Pálinger – Mraviková 3, Gros 1, Görbicz 2, Spiridon 1, Bradeanu 7/3, Vérten 1. Cs.: Lunde Haraldsen (kapus), Hornyák 3, Amorim, Kovacsics 1, Kurucz, Orbán, MAYER 2.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Konkoly Csaba:  -Úgy kezdtünk, ahogyan kell, aztán megtört a lendületünk. Sem védekezésben, sem támadásban nem a megbeszélteket valósítottuk meg, így nem tudtunk élni a spanyolok kezdeti megtorpanásával, sőt felhoztuk őket. A második félidőre pedig még tovább romlott a védekezésünk, nem ütköztünk eleget, emiatt rengeteg gólt kaptunk hetesből, betörésből – pedig épp azt beszéltük meg, hogy ezeket kell elkerülnünk a korai faultokkal. Nem tudom, egy Bajnokok Ligája-elődöntő miért nem elég motiváció, annak a tudatnak, hogy a BL-finálé a tét, elegendőnek kellene lennie ahhoz, hogy mindenki a maximumot próbálja nyújtani. Ehhez képest mi nem vállaltuk fel azt a fájdalmat, ami egy ilyen küzdelemmel jár: a spanyolok harcosabbak, keményebbek, határozottabbak voltak. Ha tényleg jobbak lennénk, most is nyertünk volna.

Online közvetítés:

60. perc: Aguilar egyedül indul meg, átmegy a védőfalon. 26-21. Ez a vége.

59. perc: Hazai időkérés.

58. perc: Turey büntetője kimarad.

57. perc: Braeanu gólja nagyon kellett! 25-21.

56. perc: Turey belövi a büntetőt. 25-20.

55. perc: Braeanu harmadik hetesét is belövi. 24-19. Mravikova indul. Gól! 24-20. Soit kap két percet.

54. perc: Mayer-gól! 23-18. Fernandez fordulhat kapura beállóban. 24-18.

53. perc: Mravikova harcol ki hetest. Braeanu belövi. 22-17.  Pena lövi át könnyedén a falat. Lunde is lemarad. 23-17.

52. perc: Hornyák kap trükkös passzt Bradeanutól. Gól! 21-16. Máris visszakapjuk. Fernandez. 22-16.

51. perc: Turey hetese bent van. 21-15. Spiridont kiküldik két percre.

50. perc: Néha szerencsénk van. Kapkodnak a spanyolok is. Mravikova indul, és belövi a ziccert. 20-15.

49. perc: Konkoly Csaba kér időt. "Öt gólon belül kell maradnunk!"- ez hallatszik a vezetőedzőtől.

48. perc: Grbicz ad szép passzt Mayernek. Gól! 20-14.

47. perc: Turey emberhátrányból eredményes. 20-13.

45. perc: Kapunk egy esélyt. Brabosát kiállítják.

44. perc: Pinedo indul, ziccer, gól. 19-13.

43. perc: Lunde ritkán kap ilyen gólt. Turey jobb kézzel a jobbszélről a rövidre... 18-13.

41. perc: Egozkue talál be emberhátrányban a bal szélről. 17-13.

40. perc: Emberelőnyben az ETO. Gól kellene. Megvan! Hornyák! 16-13.

37. perc: Kovacsics Anikót küldik ki két percre. A hetest Turey értékesíti. 16-12.

33. perc: Soit-Aguilar akció. Utóbbi a gólszerző. 15-12.

32. perc: Kovacsics közbelő. A kapus megmozdulni sem tudott. 14-12.

31. perc: Bradeanu szedi össze második kétpercesét a félidő elején. A hetest Martín lövi be. 14-11.

30. perc: Soit takarásból lő, szép gól. 12-11. Eladjuk  labdát, Barbosa indul, és 2 másodperccel a félidő vége előt betalál. 13-11. Vége az első játékrésznek.

29. perc: Bradeanu távoli lövését védi be Navarro. 11-11.

28. perc: Hornyák és Spiridon együtt sem tudja megtartani Soitot. Gól. 11-9. Konkoly Csaba időt kér. Bradeanu belövi a hetest. 11-10.

25. perc: Kurbanova beállóból eredményes. Zavar az ETO védekezésében. 10-9. Három gólos előnyből egy gólos hátrány.

24. perc: Görbicz lő kapu fölé egy hetest. Lemaradunk védekezésben. Egyenlít a hazai csapat. 9-9.

23. perc:Martín büntetőből hozza fel egy gólra az Itxakót. 8-9.

22. perc: Pena és Bradeanu átlövésből, Martín hetesből talál be. 7-9.

18. perc: Indítás, Vérten mehet. Felső kapufás gól a bal szélről. 5-8. Hazai időkérés.

17. perc: Az ETO védekezésével, és Pálinger remek formájával nem tud mit kezdeni az Itxako. Labdaszerzés, Gros-gól a végén. 5-7.

15. perc: A mi jobbszélsőnk is ott van. Mravikova szerez okos gólt. 5-6.

14. perc: Fernandez egyenlít. Nagyon egyedül maradt a jobb szélen. 5-5.

10. perc: Martín lövi ki a jobb szélről a hosszú felsőt. 4-5.

9. perc: Bradeanut állítják ki.

7. perc: Barbosa viszi át a falon a labdát egy csel után. 3-4. Görbicz ad hihetetlen gólpasszt Spiridonnak beállóba. 3-5.

6. perc: Görbicz hatalmas gólt akaszt kilencről a bal felsőbe. 2-4.

4. perc: Bradeanu lövi át a sáncot. 2-3.

3. perc: Hornyák, majd Soit is betalál. 2-2.

3. perc: Görbicz egyenlít. 1-1.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Eladjuk a labdát. A spanyolok vezetnek Barbosa góljával. 1-0.

Vezetőedző: Martín Ambros

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője szerint kemény, de nem legyőzhetetlen ellenfél lesz az Itxako: "Csapatként nagyon erősek, ráadásul az előző idényhez képest, mikor szintén találkoztunk velük, posztonként is sokat erősödtek. Gondolok itt Barbosára, aki sokkal dinamikusabb átlövő, mint az elődje volt, vagy Tureyre, aki több klasszis csapatot is megjárt már és Soitra, aki szintén rendkívül rutinosnak számít. Ha mégis a csapatnévsort nézzük, akkor némileg talán meglepő, hogy a spanyolok ott vannak a négyben, a csoportból a Buducnost mellett a Valcea tűnt erre a legesélyesebbnek. Így alakult, a spanyolok sportághoz való hozzáállása alapján azért benne volt, hogy női vonalon is "robbantanak" egyszer. Remélhetőleg egyelőre az elődöntőbe kerüléssel megelégszenek."

A győriek szakvezetője elmondta, az előző mérkőzéseken nem volt teljesen elégedett a csapattal, annak ellenére sem, hogy zsinórban hetedszer is Magyar Kupát nyertek a zöld-fehérek.
"Kerestük azt a variációs megoldást, hogy Amorim nélkül mire vagyunk képesek. Sajnos úgy fest, Duda szombaton sem játszhat. Kiutazott velünk, de kockáztatni nem szeretnénk. Combhajlítóizma részleges szakadását igazából csak pihentetéssel lehet gyógyítani, s ha csak egy perccel is előbb visszatér, mint az előírtak, könnyen rásérülhet. Megeshet tehát, hogy ugyanazoknak kell kijavítaniuk a hibákat, pontosabban megoldaniuk a feladatot, akik a múlt hétvégén is játszottak. Remélem, mindenki okult az ottaniakból. A spanyolok sok védekezési variációt alkalmaznak és váltogatnak, nekünk ezekre kell pontosan és gyorsan reagálni. Emellett alap a visszarendeződés is, hogy a könnyű gólokat elkerüljük. A csapat sokszor megmutatta már az erejét, remélem, most is így tesz" - tette hozzá a szakvezető.