2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 9°C Még több cikk.

Lance Armstrong újra a Tour de France élén

Még csak négy szakaszon vagyunk túl, de Lance Armstrong máris több mint egyperces előnyt szerzett legnagyobb riválisaival szemben: az amerikai szupersztár a Tour csapatidőfutama után átvette a vezetést az összetett versenyben.
Lance Armstrong kedvesével, Sheryl Crow énekesnővel
Még csak négy szakaszon vagyunk túl, de Lance Armstrong máris több mint egyperces előnyt szerzett legnagyobb riválisaival szemben: az amerikai szupersztár a Tour csapatidőfutama után átvette a vezetést az összetett versenyben. A nap legnagyobb vesztese a sárga trikós David Zabriskie: a CSC amerikai kerekese egy kilométerre a céltól hatalmasat bukott, s végül több mint egyperces hátránnyal ért célba. Jól teljesített Bodrogi László csapata, a Crédit Agricole, így a magyar versenyző továbbra is biztató pozícióból, a 19. helyről folytathatja a viadalt.

Kedd reggel azt talán egy átlagos focidrukker is tudta, hogy ezen a napon Lance Armstrong csapata, a Discovery és a sárga trikóban pompázó David Zabriskie együttese, a dán CSC összecsapását ígéri a papírforma. Az is nyilvánvaló volt, hogy ha Armstrongéknak sikerül megszerezniük a szakaszgyőzelmet, akkor az összetett első helyén a hatszoros bajnokot jegyzik majd.

Sajnos számunkra nem sok jót kínált ez a bizonyos papírforma: az összetett harmadik helyéről startoló Bodrogi Lászlónak nem sok esélye volt arra, hogy megőrizze igen előkelő pozícióját - a csapatidőfutamban ugyanis a Crédit Agricole nem tartozott a favoritok közé.

Kedden délután nem is borult a papírforma - Zabriskie ellenben nagyot esett: alig több mint egy kilométerre a befutótól az ötödik helyen tekert csapatában, ám egy hirtelen mozdulattól elveszítette az egyensúlyát, és kidőlt a sorból. A CSC versenyzői nem lassítottak (ezúttal nem a pillanatnyi sárga trikóst, hanem az összetettben jó eredmény elérésére esélyes olasz Bassót védték a társak), de ez a bukás egy kicsit bizonyára kizökkentette őket. Ennek a befutónál lett még nagyobb a jelentősége: a dán csapat ugyanis - hiába vezetett valamennyi ellenőrző pontnál - kevesebb mint két másodperccel elmaradt Armstrongéktól.

Egyébként a hátszél új rekordhoz segítette a Discovery tagjait: az Armstrong, Savoldelli, Rubiera, Popovics, Padrnos, Noval, Hincapie, Beltran, Azevedo összeállítású együttes 57.324 kilométer/órás átlagsebességgel teljesítette a távot, a korábbi rekord (54.930 km/ó) 1995 óta élt. És még egy adalék a csapat erősségéhez: mind a kilenc tagja egyszerre célba ért, senkit sem "kellett" útközben elveszíteniük.

"Álomcsapatunk van!" - lelkendezett Armstrong, akit az eredményhirdetés előtt kedvese, az énekes Sheryl Crow is megjutalmazott. - "Nagy kár érte, hogy Jeki (az olimpiai bajnok Vjacseszlav Jekimov, aki néhány hete súlyos sérülést szenvedett, ezért nem indulhatott a Touron - a szerk.) nem lehet itt velünk, ezt a győzelmünket neki ajánlom!"
A nagy kihívók csapatai közül jól szerepelt a T-Mobile (Ullrichék 35 másodpercet kaptak a Discoverytől, míg egy évvel korábban csaknem másfél perccel gyengébben teljesítettek Armstrongéknál), a Liberty Seguros (Heras és Beloki sem maradt le a többiektől) és a Phonak (Boteróék a táv utolsó harmadában is képesek voltak erősíteni), de kellemes meglepetést szerzett Bodrogi László együttese, a Crédit Agricole is, amely 1:41 perces hátránnyal a hatodik helyen végzett (egy évvel ezelőtt a magyar versenyző nélkül, de hasonló öszszeállításban csak a 12. helyezést tudta megszerezni a francia csapat), de az új szabályok szerint csak egyperces hátrányba került a szakaszgyőzteshez képest.

A Tour de France-on pályafutása során harmadszor részt vevő magyar versenyző a 19. helyre csúszott vissza, 1:45 perccel a sárga trikós Armstrong és 55 másodperccel a második Hincapie mögött folytathatja a versenyt - ez még mindig igen kedvező pozíció.

Bognár visszatért a Ferencvárosba!

Bognár Zsolt hátvéd két hete érkezett az FTC-től az FC Sopronhoz. Hétfőn mégis visszatért az Üllői útra. Bognár Zsolt, a Sopronból távozó labdarúgó: „Jól éreztem magam az elmúlt időszakban Sopronban, de még mindig nem írtuk alá a szerződésemet. A Fradi újra megkeresett és elfogadtam az ajánlatot. Ennek családi okai is vannak.” További részletek itt. Tovább olvasom