2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

Laczik: újabb ezüst

A győri Laczik Zsolt ezüstérmes lett szombaton a finnországi sportlövő-világbajnokságon a junior futócéllövők 50 m-es 40 vegyes számában. A magyar versenyző két körrel maradt le a győztes lengyel Czapala mögött (395 kör).
Laczik Zsolt minden dicséretet megérdemel a héten nyújtott teljesítményéért. A Győri LK fiatal versenyzője összesen két ezüst- és egy bronzérmet szerzett a finn városban. Edző édesapja is büszke lehet rá, mert bár az aranyérem megszerzése nem sikerült Zsolt számára, kiegyensúlyozott szereplése sok örömet szerzett a neki szurkolóknak.

A Lahtiban rendezett világbajnokságon szombaton a felnőttek között Sike József a futócéllövők 50 m-es 40 vegyes számában 395 körös eredménnyel aranyérmes lett. A magyar versenyző az első 20 lövés során 196 kört lőtt, majd jelentősen javult a teljesítménye: a maximális 200-ból 199-et ért el és ez elegendő volt az első helyhez. Sike csütörtökön az 50 m-es, 30 plusz 30 lövéses számban nem talált legyőzőre.