2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Labdarúgó NB III - Füredi győzelem Mosonmagyaróváron

A Győri ETO B Sárváron nyert, a Mosonmagyaróvár azonban alul maradt a Balatonfüreddel szemben.

Sárvár-Győri ETO FC II FC 0-2 (0-0)
Sárvár, 200 néző. V.: Lapath.

Sárvár: Osvald – Potyi (Csákvári), Horváth A., Rajos, Ambrus, Tancsics, Devecsery (Mavolo), Kocsis T., Máthé A., Ódor (Tóth L.), Koronczai. Edző: Takács Gábor.

ETO II:  Cellár – Nagy B., Nagy Á., Kozma, Németh M., Szabó László, Kerékgyártó, Mervó (Vörösbaranyi), Szabó B., Mayer M., Irmes (Nácsa). Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Németh M., Mayer.

A 72. percben Szabó L. oldalszabadrúgására jó ütemben mozdult a rövid sarok felé Németh M. és 6 méterről a kapuba pörgette a labdát. 0–1. A 86. percben eldöntötte az ETO II a mérkőzést, miután egy szögletvariációt követően Mayer félfordulatból lőtt gyönyörűen a hálóba. 0–2. Az első félidőben Mervó előtt adódott a játékrész legnagyobb helyzete, de kimaradt  a lehetőség. A második félidőben a felnőttek között az első mérkőzését játszó Németh Márk góljával aztán eldőlt a meccs, az egész felkészülés során csúcsformában játszó Mayer Milán góljával pedig magabiztossá vált a győri győzelem.

Németh Zoltán: – Egy kimondottan nehéz talajon játszott mérkőzésen igazi csapatmunkával vertük meg a védekezésüket nagyon jól megszervező sárváriakat.
Meronka Péter

Mosonmagyaróvár-Balatonfüred 1-2 (0-0)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Jakab Á.

Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Karácsony, Papp T., Horváth Á., Szénási, Schmatovich, Régely, Kollár M. (Németh B.), Varga T. (Kollár B.), Maidics (Farkas M.). Edző: Tiba Zoltán.

Balatonfüred: Megyeri – Benkó (Szöllőskei), Pécseli, Domján, Kőbányai (Nemes), Nagy R., Bánhidi, Szabó L., Gubicza, Horváth B., Switzer (Pavlitzky). Edző: Földesi Károly.

Gsz.: Maidics, ill. Domján, Horváth B.

A 23. percben némileg váratlanul megszerezték a vezetést a vendégek. Egy szöglet után az óvári védők bizonytalankodtak a saját tizenhatosukon belül, ezt pedig Domján használta ki, aki 11 méterről a bal alsó sarokba tekert. 0–1. A 30. percben egy kontratámadás végén  Nagy Richárd iramodott meg, majd középre passzolt, Horváth Bence pedig  5 méterről a kapuba gurított. 0–2. Az 50. percben szépített a hazai csapat: Régely lódult meg a jobbszélen, majd nagyszerűen tálalt Maidics elé, aki a védő szorongatásában közelről a kapuba lőtt. 1–2.

A hét perc alatt két gólt szerző Balatonfüred elvitte mindhárom pontot Óvárról.

Tiba Zoltán: – Az első félidőben kapott két gól mélyütés volt a csapatnak, mert nem volt benne a játékban. A második játékrészben a vendégek masszív védekezését nem igazán tudtuk feltörni.

Labdarúgó NB I - Dunaújvárosban folytatta remek sorozatát a Fradi

A Kecskemét és a Nyíregyháza hazai pályán győzött, Felcsúton nyert a DVSC, Újpesten a Pécs, a… Tovább olvasom