2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Labdarúgó NB II - Nyert a Gyirmót és az SVSE

Nyert a sereghajtó ellen a Gyirmót, így feljött a harmadik helyre, és csak egy ponttal van lemaradva a bajnokságot vezető Vasastól.
Balmazújváros–Gyirmót FC Győr 1–3 (1–1)
Balmazújváros, 500 néző. V.: Takács J.

Balmazújváros: Radosevic – Vachtler, Gal, Riasko M., Virág (Csonka, 72.) – Batizi-Pócsi B., Batarelo (Vajda S., 55.) – Kiss L., Popovic, Angyal N. (Tóth L., 65.) – Mijatovic. Edző: Szabó János.

Gyirmót: Somogyi – Bohner, Graszl K., Balog Z., Présinger – Gyurján (Beliczky, 80.), Papp K. – Magasföldi (Madarász, 58.), Kiss M., Cseri – Bobál G. (Oross, 51.). Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Popovic (11.),  ill. Gyurján (25.), Madarász (62.), Beliczky (86.).

11. p:  Popovic ugrott ki nagy helyzetben, majd a kifutó Somogyi mellett a gyirmóti kapuba lőtt. 1–0.

25. p: Cseri bal oldali beadását a védők szorításában a legmagasabbra emelkedő Gyurján fejelte a kapu jobb alsó sarkába. 1–1.

62. p: Madarász kapott remek átadást, majd balról laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1–2.

86. p: Beliczky kapott jó labdát a jobbszélen, majd a kifutó Radosevic mellett a hosszú sarokba lőtt. 1–3.

Jól kezdte az első félidőt a Gyirmót, több nagy helyzete is volt, meglepetésre mégis a hazai csapat szerzett vezetést. Ezt követően is inkább a vendégek akarata érvényesült, aminek meg is lett az eredménye, viszonylag gyorsan sikerült válaszolni. A második játékrészben is jól tartotta magát a télen megerősített hazai csapat, ám a jobb erőkből álló vendégek két újabb találattal eldöntötték a mérkőzést.

Szabó János: – Küzdöttünk és vezettünk egy jó Gyirmót ellen, de két megingásunkat az ellenfél kontrákból könyörtelenül kihasználta.

Sisa Tibor: – Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, a folytatás már kiegyenlítettebb játékot hozott, viszont idegenben nyerni három-egyre nem rossz teljesítmény egy alaposan megerősödött Balmazújváros ellen.

Kaposvári Rákóczi–SVSE-GYSEV 0–2 (0–1)
Kaposvár, 350 néző. V.: Kovács G.

Kaposvár:  Somodi – Kiss M., Kovács O., Petrók, Hadaró – Nagy K., Albert – Balogh B. (Király, 59.), Zsivóczky (Fejős, 70.), Dominic (Házi, 59.) – Rajczi. Megbízott edző: Házi László.

SVSE:  Halasi – Fazakas, Sifter, Bobál D., Nagy Z. – Pados, Kapacina (Szabó L., 70.) – Horváth P., Pintér A. (Baranyai, 89.), Kovács Á. – Zamostny (Pető B., 82.). Szakmai igazgató: Supka Attila.
Gsz.: Zamostny (6., 49.).

6. p: Kapacina jobb oldali szabadrúgását követően Zamostny csúsztatott fejjel a labdába, amely a hálóban kötött ki. 0–1.

49. p: Kovács Á. került a földre a hazai tizenhatoson belül, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőből Zamostny magabiztosan lőtt a kapu bal sarkába. 0–2.

A téli szünetben igazolt Zamostny Balázs fejes góljával gyorsan előnybe került a vendégcsapat. A hazaiak csak a félidő közepén jutottak el először az SVSE kapujáig, ám nem tudtak egyenlíteni. A szünet után hamar növelte előnyét a soproni gárda, mivel Zamostny értékesített egy büntetőt. A hátralévő időben a hazaiak bár próbálkoztak, gólhelyzetig sem jutottak el az előnyét okosan őrző SVSE ellen.

Házi László: – Nagyon nehéz ilyen körülmények között mérkőzést értékelni. Megköszönöm a tizenhét játékosnak, akik ebben a helyzetben velünk együtt kiállnak a klubért, a városért.

Supka Attila: – Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, jól játszottunk. Ha egy picit jobban koncentrálunk, minden bizonnyal sokkal nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. Bízom benne, hogy ez a győzelem kellő alapot ad az elkövetkező mérkőzésekhez.

Merkantil Bank NB II, 17. forduló:
Vasas-FGSZ Siófok 1-0 (1-0)
Kaposvári Rákóczi-Soproni Vasutas 0-2 (0-1)
Ajka-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)
Szolnoki MÁV-Stadler Rail - ZTE FC 1-1 (1-0)

Buenos Aires-i tenisztorna - Nadal és Monaco játssza a döntőt

Az argentin Juan Monaco után a spanyolok volt világelsője, Rafael Nadal biztosította helyét a… Tovább olvasom