Sopron, 800 néző. V.: Gyarmati II.

SVSE: Halasi – Fazakas, Baranyai, Sifter, Katona – Horváth A. (Szabó Zs., 64.) – Deme, Németh L., Gaál B. (Faggyas, 46.) – Erdélyi (Varga G., 69.), Heffler. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Kozármisleny: Sólyom – Kiss M., Fellai (Fenyvesi, 36., Cziráki, 81.), Petrók, Vattai – Kovács T. – Fitos, Nagy E., Nagy M.  – Oláh (Szabó B., 64.), Tóth D. Edző: Eduardo Almeida.
Gsz.:  Vattai (79., öngól) ill. Tóth D. (8.).

8. p:   Fitos kapott jó labdát a jobbszélen, aki középre adott, s a jókor érkező Tóth Dániel senkitől sem zavartatva a kapuba lőtt. 0–1.

79. p:  Heffler lövésébe Vattai kissé ügyetlenül nyúlt bele, így a labda a meglepett Sólyom mellett a bal sarokba került. 1–1.

A meccs elején egy soproni támadást követően ellenakcióból a vendégek szereztek vezetést. A második félidőben mezőnyfölényt kiharcoló hazai-
ak számára aztán egy öngól hozta meg az egyenlítést.

Bár szerencsés körülmények játszottak közre a pontszerzésben, az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. A Supka-legénység több alkalommal is vezetést szerezhetett volna, a végén mégis meg kellett elégednie az egy ponttal a sereghajtó ellen. Érződik az együttesen a sok munka, ám úgy tűnik, hiányzik az egyéni kezdeményezés, kevés a váratlan megoldás, mely meglephetné a soros ellenfelet. Ezúttal Németh L. és Heffler egy-egy villanásán kívül nemigen akadt ilyen a mérkőzésen.

Jók:  Fazakas, Heffler, Halasi, Németh, Baranyai, ill. Sólyom, Tóth D., Petrók, Fitos,

Supka Attila: – Az első játékrészben többször is hibáztunk, ezek egyikét kihasználta a Kozármisleny. A szünet után koncentráltabban játszottunk s a cserékkel sikerült támadójátékunkat is veszélyesebbé tenni.

Eduardo Almeida: – Számítottunk arra, hogy egy jó erőkből álló csapat ellen lépünk pályára, mely a támadásokat fogja erőltetni. Ezért kontrákra rendezkedtünk be, ez azonban csak az első félidőben volt hatásos fegyver.
Erdélyi Géza

Gyirmót FC Győr–Kisvárda 1–1 (1–1)
Gyirmót, 500 néző. V.: Berke.

Gyirmót: Somogyi – Balog Z., Kardos, Lázár, Illés – Erős (Sós M., 56.), Madarász – Cseri (Kovács D., 64.), Papp K. (Oross, 84.), Beliczky – Andorka. Edző: Sisa Tibor.

Kisvárda: Nacsa – Bodnár, Hegedűs T., Mboussi, Molnár R. – Nagy B. – Miskolczi, Farkas M. (Oláh D., 71.), Fodor A. – Pavlov (Venczel, 90.), Irhás (Brankovics, 78.). Edző: Révész Attila.

Gsz.: Andorka (29.), ill. Pavlov (21.).

21. p:    Pavlov estében a középen érkező Irhás elé játszott, aki 12 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1.

29. p:  Balog Zoltán kitűnő jobb oldali beadása után a rövid saroknál érkező Andorka 8 méterről a jobb alsó sarokba csúsztatott. 1–1.

A Gyirmóti Sportcentrumban is beköszöntött a futballtavasz, ugyanis a hosszú téli szünetet követően immár bajnoki mérkőzésen látta vendégül a házigazda a Kisvárda együttesét. A középmezőnyhöz tartozó kék-sárgák ellenfele a kiesőzóna előtt tartózkodik, így a győri szimpatizánsok joggal várhattak hazai győzelmet, melynek érdekében lendületesen is kezdett csapatuk. Az első helyzet az új szerzemény, Andorka előtt adódott, de ekkor még közelről hibázott, ami aztán megbosszulta magát, hiszen a félidő derekán egy védelmi megingás után Irhás előnyhöz juttatta a vendégeket. Örömük azonban szerencsére nem tartott sokáig, hiszen fél óra elteltével egy mintaszerű támadás végén Andorka egalizált. Szünet után is a Gyirmót próbálta irányítani a játékot és többet birtokolta a labdát, de fölénye meddőnek bizonyult, hiszen támadói ritkábban tudtak eljutni a kapuig a lelkesen, helyenként önmagukat sem kímélve védekező vendégekkel szemben, akik mindvégig jól rombolták a gyirmóti építkezéseket. A lendületes játékkal, helyzetekkel és gólokkal fűszerezett első játékrész után csalódniuk kellett a kilátogató sportszerető nézőknek, hiszen a szünet utáni produkció sok kívánnivalót hagyott maga után, így a találkozón a Gyirmót nem tudta érvényesíteni a papírformát.

Jók:  Lázár, Madarász, Andorka, ill. Hegedűs T., Fodor A., Pavlov.

Sisa Tibor: – Elégedetlen vagyok, mert a meddő mezőnyfölényünk csak döntetlent eredményezett, ráadásul sok pontatlanság csúszott a játékunkba. Örülök, hogy egy tehetség, a fiatal Madarász először kezdőként játszhatott.

Révész Attila: – Az első játékrész szebb és jobb játékot hozott, ami gólokkal is párosult, míg a másodikban a biztonság átvette a szerepet. Ekkor egy küzdelmes, kevés helyzettel tarkított félidőt láthattunk, az eredmény igazságos.
Lapincs Attila

Már nyolc pont a listavezető Nyíregyháza előnye

A listavezető Nyíregyháza legyőzte a vendég Békéscsabát a labdarúgó NB II szombati, 18. fordulójában, és így előnye nyolc pontra nőtt a korábban döntetlent játszó Dunaújváros előtt.

A második helyen álló Dunaújváros a 92. percben szerzett góllal 2-2-es döntetlent játszott a Zalaegerszegi TE otthonában.