2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

Labdarúgó NB II - Döntetlen Sopronban, már nem listavezető a Gyirmót

A Mezőkövesd vezeti a másodosztályt, négy csapat is egypontos hátránnyal követi a tavaly még NB I-es csapatot.

Jelenleg a Mezőkövesd a listavezető, az élvonalból idén kiesett gárdát négy csapat követi egypontos hátránnyal.

A mezőnyben egyedüliként nyeretlen és sereghajtó Balmazújváros ezúttal bravúros pontszerzést hajtott végre Zalaegerszegen, ugyanis háromgólos hátrányt ledolgozva ért el döntetlent.

Merkantil Bank NB II, 13. forduló:

Szeged-Békéscsaba 0-3 (0-2)
Szigetszentmiklós - Szolnoki MÁV-Stadler Rail 1-2 (0-1)
Cegléd-Ajka 2-2 (1-0)
Soroksár-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0)
FGSZ Siófok-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-2)
Csákvár-Vasas 2-6 (0-4)
ZTE FC-Balmazújváros 3-3 (3-2)

Soproni VSE-GYSEV–Gyirmót FC Győr 1–1 (0–0)
Sopron, 800 néző. V.: Berger J.

SVSE: Halasi – Pados, Baranyai, Bobál D., Szabó L. – Pintér A. – Erdélyi (Horváth A., 92.), Deme, Kovács Á. (Pető B., 76.) – Eszlátyi, Horváth P. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Nagy S. – Beliczky, Kiss M. (Magasföldi, 51.), Papp K., Cseri (Présinger, 81.) – Oross (Tóth N., 90.), Madarász. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Horváth P. (89.) ill. Madarász (67.).

67. p: Beliczky jó ütemű indítását követően Madarász néhány lépés után 8 m-ről higgadtan lőtt a jobb sarokba. 0–1.

89. p: Formás SVSE-akció végén Eszlátyi remek beadását Horváth P. 6 méterről védhetetlenül fejelte a hálóba. 1–1.

Az első percek erőfelmérését még csak helyzetecskék követték itt is, ott is, aztán Eszlátyi a bal oldalra kigurított labdáját Kovács Á. továbbította Deméhez, aki 18 m-ről alig lőtt a kapu mellé a 14. percben. A 35. percben Pados mentett jó ütemben a kitörő Oross elől, majd a következő gyirmóti támadásnál Szabó L. nyúlt szerencsétlen mozdulattal Lázár felé, aki elesett, s a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Oross végezte el, ám erős, de nem kellőképpen helyezett labdáját Halasi nagy bravúrral tornázta ki a jobb sarok elől. A 46. percben Madarász lendületes szólóját a belső támadók nem követték, így lemaradtak a beadásról. A válasz négy perc múlva a sokat mozgó Eszlátyitól érkezett, aki egyéni játék után 28 méterről nagy bombát zúdított a kapura, de a labda mintegy 30 cm-rel szállt mellé. Két perccel később Horváth P. tesztelte Somogyit, a hálóőr azonban vetődve fogta a bal sarok felé tartó lövést. A vendégek sem akartak lemaradni a helyzetek kialakításában. A soproni kapus még hárította Madarász első próbálkozását, de a 67. percben már ő is tehetetlen volt a vendégtámadó gólt eredményező akciójánál. Az utolsó 20 percben aztán már a Supka-legénység uralta a pályát. Horváth Péterék minden tartalék energiájukat mozgósítva küzdöttek az egyenlítésért. Eszlátyi 20 m-es szabadrúgása a 70. percben még a bal kapufán csattant, majd egy védelmi hibát követően Erdélyi lőtt a hálóba, a játékvezető először megadta, majd – a partjelzővel konzultálva – visszavonta a gólt. Zárásként Horváth P. mintaszerű fejes gólja az igazságos pontosztozkodást jelentette.

Jók: Eszlátyi, Horváth P., Pintér A., Halasi, ill. Madarász, Oross, Beliczky, Somogyi.

Supka Attila: – A sors igazságtalansága lett volna, ha kikapunk. Csak dicsérni tudom a fiúkat, hogy túl tudták tenni magukat a nem nekünk kedvező külső körülményeken.

Sisa Tibor: – Rossz érzés az utolsó percekben pontokat veszteni. Sajnálatosnak tartom a lelátóról felém zúduló szidalmakat, úgy érzem, nem érdemeltem meg ezt a minősíthetetlen szurkolói viselkedést.
Erdélyi Géza

Női kosárlabda NB I - Sima soproni siker

A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Sopron 35 pontos különbséggel győzte le nyeretlen… Tovább olvasom