2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Labdarúgó NB II - Csökkent a Gyirmót előnye

Csákvár 1-1-es döntetlent ért el vasárnap a listavezető Gyirmót otthonában. Az SVSE viszont kikapott.
Gyirmót FC Győr–Aqvital FC Csákvár 1–1 (0–0)
Gyirmót, 700 néző. V.: Takács J.

Gyirmót:  Somogyi Cs. – Nagy S., Graszl, Lengyel D., Présinger – Kiss M., Madarász (Andorka, 86.), Beliczky (Kákonyi, 72.), Magasföldi (Papp K., 79.) Cseri – Oross. Edző: Sisa Tibor.

Csákvár:  Szabó B. – Ambrus, Sötét, Dulló, Hajdú S. – Kocsis G. – Imrik (Domján, 66.), Nyilasi B. (Mihály, 66.), Bakos (Gajdos, a szünetben), Molnár Cs. – Molnár T. Edző: Toldi Gábor.

Gsz.: Cseri (50.), ill. Mihály D. (66.).

Kiállítva: Lengyel D. (60.), ill. Molnár T. (42.).

50. p: Madarász lövését védte Szabó B., a kipattanó azonban a védőkről Cseri elé került, ő pedig 14 méterről, középről, nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 1–0.

66. p:  Gajdos emelt kapura 20 méterről, a labda a bal felső saroknál a lécet érintve csorgott a gólvonal elé, Mihály D. pedig 1 méterről a kapuba passzolt. 1–1.

Az első félóra végén Magasföldi már túljutott a vendégek hálóőrén, Szabón is, de lövése után a visszazáró védők a gólvonalról menteni tudtak. A játékrész végén Molnár T. lépett ki középen, de a kimozduló Somogyi bravúrral hárított. Szünet előtt megfogyatkozott a vendéggárda, amikor Molnár T. második sárga lapja után jutott a kiállítás sorsára. A második játékrészben a néhány perce beállt Gajdos kapufájával ijesztett rá a Csákvár a hazai kék-sárgákra, s ez meg is tette hatását, ugyanis szinte az ellentámadásból megszerezte az előnyt a Gyirmót. Egyórányi játék után kiegyenlítődött a létszám, ugyanis Lengyel is megkapta második sárga lapját, majd ezen felbuzdulva a vendégek egy potyaívű góllal az egyenlítő találatot is megszerezték.

Jók: Madarász, Cseri, ill. Szabó B., Ambrus, Hajdú S., Molnár T.

Sisa Tibor: – Láttam már csapatunkat jól játszani, de az nem ma volt. Ettől függetlenül sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek sajnos ki is maradtak. Ez is a mi csapatunk.

Toldi Gábor: – Maximálisan rászolgáltunk az egy pontra, hiszen hátrányban, a listavezető otthonában is bátran és szervezetten játszottuk a focit.
Lapincs Attila

Mezőkövesd Zsóry–Soproni VSE-GYSEV 2–0 (1–0)
Mezőkövesd, 600 néző. V.: Berke.

Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs., Csató, Szeles, Hegedűs D. – Búrány, Tajthy, Hanzl, Molnár G. (Menougong, 78.) – Máté (Pantovic, 8.), Balajti (Csirmaz, 86.). Edző: Tóth László.

SVSE: Halasi – Csábi, Jovetic, Bobál, Pados – Pintér A., Szabó L. (Erdélyi, 61.), Deme, Kovács Á. (Kollár, 80.) – Horváth P., Eszlátyi (Pető, 54.). Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Molnár G. (43.), Pantovic (46.).

43. p: Molnár G. küzdött meg a labdáért amit visszakapott Pantovictól majd egy igazítás után 15 méterről a bal felső sarokba lőtt. 1–0.

46. p: Mezőkövesdi kontratámadás végén Balajti jól vette észre a bal oldalon felfutó Pantovicot aki átvette a labdát, majd Halasi lába mellett laposan a kapuba gurított. 2–0.

Jók: Molnár G., Balajti, Kunsági, Szeles, ill. senki.

A Mezőkövesd hátránya egy pontra csökkent a gyirmótiakkal szemben.

Tóth László: – Olyan játékot választottunk a mai napon, amely a győzelmet célozta meg. Ez sokszor deffenzívnek tűnhetett a hasonló stílusú Sopronnal szemben, viszont valamennyi támadásunk gólveszélyt rejtett magában ezért megérdemelt győzelmet arattunk. Nagy öröm, hogy magabiztosan szereztük meg a három pontot.

Supka Attila: – Egy döntetlenszagú mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. Képtelenek voltunk gólt szerezni, ellenfelünk pedig kétgólos vezetése birtokában már kedvére kontrázhatott. Nem érdemeltünk vereséget, jól játszottunk.

Korábban

A Csákvár meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el vasárnap a listavezető Gyirmót otthonában a labdarúgó NB II 12. fordulójában, így a hazaiak előnye egy pontra csökkent, ugyanis a Mezőkövesd legyőzte a vendég Sopront.

A mezőnyben egyedüliként továbbra is nyeretlen a sereghajtó Balmazújváros, de ezúttal megszerezte harmadik pontját, mivel 1-1-et játszott Cegléd ellen.

Merkantil Bank NB II, 12. forduló: Balmazújváros-Cegléd 1-1 (0-0) Mezőkövesd Zsóry FC-Soproni Vasutas 2-0 (1-0) Gyirmót-Csákvár 1-1 (0-0)

Szombaton játszották: Kaposvári Rákóczi-Szeged 0-1 (0-1) Szolnoki MÁV-Stadler Rail - FGSZ Siófok 3-2 (2-0) Ajka-Soroksár 2-0 (0-0) Szigetszentmiklós-Békéscsaba 0-1 (0-1)

Pénteken játszották: Vasas-ZTE FC 2-0 (1-0)

Az élcsoport: 1. Gyirmót 26 pont, 2. Mezőkövesd 25, 3. Vasas 24

Djokovic legyőzte Raonicot Párizsban

A világelső szerb Novak Djokovic nyerte meg vasárnap a Párizsban rendezett keménypályás férfi tenisztornát. Tovább olvasom