Labdarúgás - A 17. forduló eredményei és a bajnokság állása.

Győr-Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Nagy Zoltán.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth A., Reizer N., Tétedli Gábor, Puglits, Csenteri, Zobák, Váli (Berkes), Tétedli Gergő, Ivánfalvi, Kovács Z. Edző: Turbék István.
Koroncó: Dold - Kulcsár (Lábas), Szabó D., Sebesi, Süveges, Kalmár (Bácskai), Wágenhoffer, Kovács Á. (Kiss K.), Juhász, Klement, Proceller. Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Tétedli Gábor, Tétedli Gergő, ill. Juhász.
Az első percek tapogatózása után a Koroncó felbátorodott, és egyre több támadást vezetett a minden elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen. Előbb Kovács A. lépett ki, de közeli lövését Csiszár kiütötte. A másik oldalon Ivánfalvi fejese ment alig mellé. A 30. percben Juhász ment el a jobb oldalon és kilőtte a hosszú sarkot. 0-1. A második félidőben egy motiváltabb Csanak jött ki, amit jelzett Ivánfalvi 47. percben lőtt kapufája, az ellentámadásból Csiszár védett nagy bravúrral. Folyamatos hazai támadások végén Kovács sarkalását Tétedli Gergő óriási erővel lőtte a felső sarokba. 1-1. Még mindkét kapunál akadtak helyzetek, de vagy a kapusok, vagy a szerencse pártolt el a csatároktól. Már mindenki a mérkőzés végét várta, de a kapus időhúzása miatt hosszabbított a játékvezető, így a 93. percben az előrehúzódó Tétedli Gábor a kapu torkából lőtt gólt. 2-1. Ezután középkezdésre sem volt idő, a játékvezető lefújta a meccset.
Jók: Tétedli Gábor, Tétedli Gergő, Tóth A., ill. mindenki.
Turbék István: - Ezek a legszebb győzelmek.
Gulyás Imre: - Saját magunkat okulhatjuk a sok kihagyott helyzet miatt egy nagyon jó, hajtós mérkőzésen.

Abda-Nagyszentjános 0-2 (0-0)
Abda, 150 néző. V.: Édermayer A.
Abda: Takács I N. - Fazakas, Saru, Csanaki, Kopf (Lőrincz), Kis Sz., Csonka, Baranyai (Szabó T.), Knauz, Takács II N., Tamási (Rubics). Edző: Pék László.
Nagyszentjános: Bősze - Mismás, Kerékgyártó, Varga Sz., Varga R. (Hérics), Böröczki, Kertész, Csanaki, Fodor, Domján (Mészáros), Szabó (Vedres). Edző: Kertész Balázs.
Gsz.: Böröczki, Vedres.
A győzelmet jobban akaró Nagyszentjános megérdemelten vitte el a három pontot.
Jók: Kis Sz., ill. mindenki.
Pék László: - Bízom benne, hogy mindenkinek tanulsággal szolgál az idénnyitó. Az előrelépés csak együtt sikerülhet.
Kertész Balázs: - Váratlan, de megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok játékosaimnak.

Fertőszentmiklós-Petőháza 0-3 (0-3)
Fertőszentmiklós, 500 néző. V.: Szántai.
Fertőszentmiklós: Kovács - Horváth A., Farkas (Biacsics), Németh, Ternyák, Horváth I., Horváth T., Kalmár, Mentes, Ábrahám, Hollós. Edző: Horváth György.
Petőháza: Janics - Németh, Heller, Bedes, Szabó D., Pokrócz (Juhász), Tóth F. (Szabó Á.), Müller, Szabó A., Szalai V., Tóth Z. (Szalai S.). Edző: Gosztola József.
Gsz.: Tóth Z., Müller, Szalai V.
A lelkesebb Petőháza az első tíz percben eldöntötte a mérkőzés sorsát.
Jók: senki, ill. mindenki.
Horváth György: - Gratulálok a Petőházának, gyakorlatilag azzal vertek meg bennünket, amivel mi szerettünk volna eredményesek lenni. Számunkra a tanulság, hogy a nehézségeink ellenére is nagyobb hittel kell játszani a jövőben.
Gosztola József: - Semmiből jöttünk és semmivé leszünk, de jogunk van, hogy boldogok legyünk, ó hogy boldogok legyünk.

Hegyeshalom-Intertec Ablak-Bajcs 1-3 (1-0)
Hegyeshalom, 100 n -Aéző. V.: Bozsaki Cs.
Hegyeshalom: Bálint - Török, Berki Á., Polonkai, Berki P., Szelecz, Baranyai, Ambrus (Csányi N.), Dankó, Hegedűs, Csányi D. (Konrád). Edző: Tiba Zoltán.
Bajcs: Pécsváradi - Nagy, Németh, Horváth, Milanovich, Bíró, Vadász, Kürti (Hujber), Ladiszlaidesz, Wágenhoffer (Kiss), Mikli. Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Ambrus, ill. Horváth, Milanovich, Wágenhoffer.
A Bajcs bajnokesélyeshez méltóan nyerte a mérkőzést.
Jók: Berki Á., Dankó, Ambrus, ill. Horváth, Németh, Milanovich.
Tiba Zoltán: - A második félidőben kijött a tudáskülönbség.
Józsa Péter: - Egy félidőt aludtunk, egy félidőt fociztunk.

Pannonhalma-Kapuvár 4-2 (2-0)
Pannonhalma, 150 néző. V.: Mogyorósi.
Pannonhalma: Boczkó - Ress A., Zsoldos, Németh L., Horváth Sz., Ferenczi T. (Kulcsár), Csollány, Ress T., Novák T., Ferenczi G. (Erdélyi), Varga Cs. (Mohamed). Edző: Novák Béla.
Kapuvár: Horváth T. - Áder I., Licskai L., Axnix, Dominek, Áder J., Végh, Markó, Molnár, Varga B., Kránitz. Edző: Szegh Kálmán.
Gsz.: Novák (2), Ress A., Varga Cs., ill. Markó, Végh.
A szezonnyitón gólgazdag, élvezetes mérkőzésen magabiztos játékkal szerezte meg a számára létfontosságú győzelmet a hazai csapat.
Jók: Csollány, Novák, Ferenczi G., Ress T., ill. Axnix, Markó.
Novák Béla: - Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de így is biztosan nyertünk.
Szegh Kálmán: - A két kapus közti különbség döntött.

Győrszemere-Jánossomorja 1-0 (0-0)
Győrszemere, 160 néző. V.: Szabó Gy.
Győrszemere: Nagy A. - Szakács (Györe), Radics, Germán, Bősze (Száraz), Barabás (Máj), Regner, Makkos, Baracskai, Herold, Fürst. Edző: Gyurmánczi Attila.
Jánossomorja: Sipőcz - Kopf, Göblyös, Pint, Furmann, Ékes, Forika, Cseri (Fülöp), Mikhely, Tollár (Markó), Simon. Edző: Király József.
Gsz.: Makkos.
Egyenlő erők küzdelmében a Győrszemere többet támadott, és ez egy gólban mutatkozott meg.
Jók: Nagy A., Máj, Baracskai, ill. Sipőcz, Kopf, Pint, Ékes.
Gyurmánczi Attila: - Küzdelmes mérkőzésen nyertünk egy jó csapat ellen.
Király József: - Egygólos mérkőzésen sajnos nem mi találtuk azt az egy gólt.

Rajka-Öttevény-Siri Trans 3-1 (1-0)
Rajka, 300 néző. V.: Dr. Szabó A.
Rajka: Csiffáry - Molnár T., Vaszily, Kószás, Tóth, Kovács, Schnitzer D. (Józsa G.), Bódi (Schnitzer L.), Varga, Németh (Vogl) Kopf. Edző: Kovács László.
Öttevény: Kokas - Molnár (Fábián), Baracskai, Benkő, Nagy, Ratzenböck (Tóth Sz.), Borbély, Tandari (Domokos A. ) Konrád, Molnár B., Tóth K. Edző: Siska Attila.
Gsz.: Kopf R. (2), Józsa G., ill. Baracskai.
Lelkes, szervezett játékával megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Rajka.
Jók: mindenki, Kószás kiemelve, mezőny legjobbja, ill. Borbély, Konrád, Baracskai.
Kovács László: - Nagyon örülök, hogy szimpatizánsaink végre büszkék lehetnek szurkolói hovatartozásukra. Köszönjük a buzdításukat!
Siska Attila: - Sajnos ott folytatjuk, ahol abbahagytuk, a helyzeteket kidolgozzuk és ki is hagyjuk azokat. Gratulálok a Rajka csapatának.

A Loland-Nyúl-Lébény mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

NB III: 10 perc alatt fordított és nyert az SVSE

Labdarúgás - Eredmények és tabella az NB III. hétvégi fordulójából. Tovább olvasom