2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett -1°C | 6°C Még több cikk.

Labdarúgó megyei I. o. (május 3.)

Labdarúgás - A megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Lébény-Petőháza 3-2 (1-0)
Lébény, 300 néző. V.: Mogyorósi.
Lébény: Hiba - Mészáros, Sipos, Tóth B., Hécz (Sallai), Hegedűs, Kertész (Németh L.), Makai, Farkas, Szalka, Sebők (Gál). Edző: Turány Imre.
Petőháza: Jánics - Müller, Horváth, Bebes, Szabó D., Pokrócz, Tóth (Szalai S.), Heller, Szabó A. (Hadarics), Szalai V. (Szabó Á.), Kiss K. Edző: Gosztola József.
Gsz.: Mészáros, Farkas, Sebők, ill. Kiss K. (2).
A mérkőzés előtt mindkét edző a jó folytatásban, azaz a győzelemben reménykedett. Némi hazai fölény után az első szép támadás a 26. percben góllal végződött. Szalka élesen belőtt labdáját a berobbanó Mészáros a hálóba pofozta. 1-0. A 47. percben jobbról beívelt labda Kiss K. elé került, aki egy csel után a jobb felső sarokba lőtt. 1-1. Az 55. percben Farkas 30 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 2-1. Az 59. percben Sebők kilépett a lesre játszó védők közül és a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 3-1. A 68. percben a hazai védők szabálytalankodtak a 16-oson belül és a megítélt büntetőt Kiss K. értékesítette. 3-2. A mérkőzés hátralévő részében a vendégek nagy erőkkel támadtak az egyenlítésért, viszont a hazaiak kontratámadásból sorra alakították ki helyzeteiket, de azokat ki is hagyták.
Hajtós, színvonalas mérkőzést vívott a két csapat, melyen a lébényiek jobb helyzetkihasználással, fölényesebb győzelmet is arathattak volna a listavezetővel szemben.
Jók: Sipos, Mészáros, Makai, Hegedűs, ill. Müller, Pokrócz, Kiss.
Turány Imre: - Az osztály színvonalát meghaladó mérkőzésen több gólszerzési lehetőségünkkel megnyertük a mérkőzést, amelyért a csapat kiérdemelte a közönség elismerését.
Gosztola József: - Közönségszórakoztató mérkőzésen megérdemelt lébényi siker született.

Steininger Imre

Fotók: H. Baranyai Edina

Intertec Ablak-Bajcs-Jánossomorja 2-3 (1-0)

Nagybajcs, 150 néző. V.: Szabó Gy.
Bajcs: Pécsváradi - Kokas (Horváth A.), Teidl, Németh P., Bíró Z., Milanovich (Kürti), Vadász, Pádár (Kovacsics), Ladiszlaidesz, Wágenhoffer, Mikli. Edző: Józsa Péter.
Jánossomorja: Sipőcz - Kopf, Göblyös, Pint (Markó), Mikhely, Cseri, Ékes, Fuhrmann, Szalai Zs. (Mátyás), Bognár, Simon B. (Forika). Edző: Király József.
Gsz.: Ladiszlaidesz, Wágenhoffer, ill. Mátyás, Ékes, Bognár.
A vezetést a hazaiak szerezték meg, de a második félidőben fordítottak a vendégek. A hajrát ugyan még szorossá tette a Bajcs, de az egyenlítés már nem sikerült.
Jók: senki, ill. mindenki.
Józsa Péter: - Szűkös játékoskeretünkkel belefáradtunk a szerda-vasárnapi ritmusba, így a jól játszó Jánossomorja megérdemelten vitte el a három pontot.
Király József: - Egy nagy menetelésben lévő nagyszerű csapatot sikerült legyőznünk, úgy érzem, megérdemelten.

Abda-Győrszemere 0-6 (0-4)
Abda, 200 néző. V.: Szántai.
Abda: Takács I N. - Fazakas, Varga, Csanaki, Kis Sz., Kopf, Baranyai, Knauz, Csonka (Szekeres), Takács II N., Balogh M. (Kutich). Edző: Pék László.
Győrszemere: Nagy A. (Hegedüs) - Regner, Radics, Baracskai, Barabás, Máj (Györe), Germán, Makkos, Száraz, Herold, Bősze (Boros). Edző: Gyurmánczi Attila.
Gsz.: Makkos (3), Herold (2), Bősze.
A vendégcsapat győzelme teljesen megérdemelt.
Jók: Knauz, ill. mindenki.
Pék László: - Gratulálunk a vendégeknek, mi sajnos lesüllyedtünk a játékvezetés színvonalára.
Gyurmánczi Attila: - Sikerült revánsont vennünk. Gratulálok a csapatnak, nagyon jól játszottak.

Fertőszentmiklós-Pannonhalma 2-0 (1-0)
Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: Vadász.
Fertőszentmiklós: Kovács - Farkas (Biacsics), Steiner, Németh A., Horváth A., Mentes, Horváth I T. (Ternyák), Kalmár, Horváth I. (Horváth II T.), Hollós, Ábrahám. Edző: Horváth György.
Pannonhalma: Boczkó - Zsoldos, Ress A., Németh L., Horváth Sz., Ferenczi D., Csollány, Ress T., Erdélyi, Ferenczi G. (Novák), Varga. Edző: Novák Béla
Gsz.: Hollós, Ábrahám.
Az első félidőben a vendégek kihagyták helyzeteiket, míg a hazaiak a semmiből szereztek vezetést. Innentől kezdve csak az volt a kérdés, hány góllal nyer a hazai csapat.
Jók: Steiner, Horváth A., Hollós, Ábrahám, Horváth II T., ill. Zsoldos, Ress A., Ress T.
Horváth György: - Nehéz győzelem volt egy egységes csapat ellen. Ma a három pont volt a legfontosabb, de remélem, hogy a közönség igényeit is ki tudjuk majd elégíteni.
Novák Béla: - Az első félidőben megvoltak a helyzetienk ahhoz, hogy pontosan távozzunk, kihagytuk őket, így az eredmény nem is lehet más.

Rajka-Raabpetrol-Koroncó 2-4 (0-2)
Rajka, 300 néző. V.: Kleizer.
Rajka: Csiffáry - Molnár, Kószás, Schnitzer L. (Fogl), Tóth P., Vaszily Z. (Varga), Mallinerits (Bódi), Schnitzer D., Józsa, Németh Sz., Kopf R. Edző: Kovács László.
Koroncó: Dold - Kulcsár, Szabó, Sebesi, Kalmár, Juhász (Fodor), Kovács, Süveges, Szabados L., Proceller (Lábas), Szabados Á. (Bácskai). Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Kopf R. (2), ill. Sebesi, Kalmár, Szabados Á., Lábas.
A fordulatokban gazdag mérkőzést a lehetőségeit jobban kihasználó Koroncó nyerte a számtalan helyzetet kihagyó hazaiak ellen.
Jók: Schnitzer D., Kopf, ill. Bácskai, Szabados Á., Szabados L.
Kovács László: - Mindkét csapat tíz-tíz ziccert dolgozott ki, ebből alakult ki a végeredmény. Sok pozitívumot és negatívumot hozott a mérkőzés mindkét csapatnak.
Gulyás Imre: - A mai mérkőzésen két sokat hibázó csapat küzül a kevesebbet rontó győzött.

Öttevény-Siri-Trans-Kapuvár 4-1 (2-1)
Öttevény, 150 néző. V.: Stenger.
Öttevény: Kokas - Tóth K., Mészáros P., Molnár N., Benkő, Tóth Sz., Nagy L., Tandari, Molnár B. (Mészáros Zs.), Konrád (Raczenböck), Fábián (Baracskai). Edző: Siska Attila.
Kapuvár: Horváth T. - Áder I., Licskai, Axnix, Dominek (Hajdu), Kocsis, Áder J., Végh (Molnár Á.), Kleizer, Kránitz (Zsirai). Edző: Szigeti Géza.
Gsz.: Tóth Sz. (2), Nagy, Baracskai, ill. Kleizer.
A minden csapatrészében jobb hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték a mérkőzést.
Jók: Tóth Sz., Nagy, Tandari, ill. senki.
Siska Attila: - Egyértelműen mi játszottuk a focit, és külön öröm, hogy egy játékosunk sem sérült meg.
Szigeti Géza: - A rutinosabb játékerőt képviselő ellenfél megérdemelten nyerte a mérkőzést. Nekünk még nagyon sokat kell dolgozni, hogy eredményesek legyünk.

Nagyszentjános-WHB-Ménfőcsanak 1-2 (1-1)
Nagyszentjános, 100 néző. V.: Závodka Cs.
Nagyszentjános: Bősze - Kerékgyártó, Varga (Terdik), Megyeri, Böröcki (Mészáros), Kertész, Fodor, Csanaki, Mismás, Szabó, Domján. Edző: Kertész Balázs.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth A., Pintér (Balogh), Tétedli Gábor, Puglits, Zobák, Dobó, Tétedli Gergő, Ivánfalvi (Reizer), Kovács, Váli (Berkes). Edző: Turbék István.
Gsz.: Domján, ill. Kovács Z., Váli.
Jó mérkőzésen a hazai csapat sorra hagyta ki a helyzeteit, így a vendégek vihették el a három pontot.
Jók: mindenki, ill. Csiszár, Tóth A.
Kertész Balázs: - Sok gólhelyzetet kihagyva veszítettünk, nem érdemeltünk vereséget.
Turbék István: - Felnőttünk a feladathoz.

Hegyeshalom-Loland-Nyúl 0-4 (0-2)
Hegyeshalom, 100 néző. V.: Edelmayer.
Hegyeshalom: Bálint - Berki P., Mezei (Berki Á.), Polonkai, Csányi (Horváth), Baranyai, Papp (Németh Z.), Ambrus, Dankó, Hegedűs, Tasnádi. Edző: Fülöp Dezső.
Nyúl: Varga - Horváth P., Gayer, Vígh, Schmied, Závori, Németh G., Wágenhoffer (Kiss), Németh D., Bognár, Sulyok (Csigó). Edző: Horváth György.
Gsz.: Némerth G., Németh D., Bognár (2). Kiállítva: Berki P., Berki Á.
Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendégsiker született.
Fülöp Dezső: - A mai mérkőzésen saját magunkon kívül még nagyon sok embert lejárattunk.
Horváth György: - Rendkívül fontos és megérdemelt győzelmet arattunk ilyen arányban is.

Labdarúgó megyei II. o. (május 3.)

Labdarúgás - A megyei II. osztályú bajnokságok hétvégi fordulójinak eredményei és a bajnokságok… Tovább olvasom