2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Labdarúgó megyei I. o. (április 12.)

Labdarúgás - A labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójának eredményei és a bajonkság állása.
Hegyeshalom–Rajka 1–2 (0–1)
Hegyeshalom, 400 néző. V.: Hofbauer.
Hegyhalom: Bálint – Berki Á., Berki P., Polonkai, Baranyai, Papp (Tasnádi), Mezei, Ambrus, Dankó, Hegedüs, Csányi D. (Török). Edző: Fülöp Dezső.
Rajka: Csiffáry – Molnár T., Kovács, Kószás, Szabó Z., Varga T, (Józsa), Tóth P., Schnitzer (Fogl), Mallingerits, Németh Sz. (Molnár F.), Kopf. Edző: Kovács László.
Gsz.: Hegedüs, ill. Németh Sz., Józsa.
Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat nyert.
Jók: Ambrus, Tasnádi, Berki Á., ill. Szabó Z., Fogl, Molnár, Kószás, Németh Sz.
Török Zoltán, elnök: – Gratulálok minden „hegyeshalmi drukkernek", aki tevékenységével hozzájárult a mai rajkai sikerhez.
Kovács László: – A mai napon ismét győzelmet ünnepelhet a nagy rajkai futballcsalád. Köszönet mindenkinek, aki ehhez bármilyen segítséget nyújtott, és gratulálok játékosaimnak.

Koroncó–Nagyszentjános 1–2 (1–0)
Koroncó, 150 néző. V.: Szabó György.
Koroncó: Dold – Szabó D., Sebesi, Kulcsár, Kalmár, Juhász, Kovács, Kiss (Fodor I.), Wágenhoffer, Proczeller, Szabados. Edző: Gulyás Imre.
Nagyszentjános: Bősze – Varga, Megyeri, Kerékgyártó, Böröczki, Kertész, Fodor B., Domján (Molnár), Csanaki, Szabó A., Vedres (Terdics, Hérics). Edző: Kertész Balázs.
Gsz.: Kovács, ill. öngól, Csanaki.
A hazai csapat az egész mérkőzés alatt a kapujához szegezte az ellenfelét, de a csatárok szinte minden helyzetet elpuskáztak. A vendégek kevés lehetőségükből nyerték meg a mérkőzést.
Jók: senki, ill. Varga, Csanaki, Megyeri.
Gulyás Imre: – Ritka az a mérkőzés, amikor az ember saját magát veri meg. Egy-két játékosnak el kellene gondolkodni, hogy mit vállalt. Gratulálunk a Nagyszentjánosnak.
Kertész Balázs: – Megküzdöttünk érte, gratulálunk a csapatnak.

Petőháza–Abda 2–2 (0–1)
Petőháza, 200 néző. V.: Dan.
Petőháza. Jánics – Szalay, Horváth S., Bebes, Németh, Gundics (Pokrocz), Müller, Heller, Szabó D. (Tóth F.), Szabó Á. (Tóth Z.), Kiss. Edző: Gosztola József.
Abda: Takács I N. – Fazakas, Baranyai, Saru, Kis, Kopf, Rubics, Knauz (Lauko), Csanaki (Pozsonyi), Takács II N., Csonka (Szekeres). Edző: Pék László.
Gsz.: Kiss, Bebes, ill. Knauz, Rubics.
Kiállítva: Rubics, Knauz.
Kétgólos vendégvezetés után nagy hajrába kezdett a hazai csapat, és sikerült is az egyenlítést a feszült hangulatú, két kiállítással és rengeteg vitatott ítélettel tarkított végjátékban. A játék képe alapján igazságos az eredmény, de mindkét csapatnak lehet hiányérzete.
Jók: mindenki, ill. Takács I N., Rubics, Takács II N.
Gosztola József: „Hitványak az álmok, ha mindent eltakartok. Fekete függöny mögé zavartok, rosszak. Könyöröghetek bárhogy, éles késsel rám vadásztok, ha megtaláltok, kicsináltok, rosszak."
Pék László: – Örülnünk kellene az egy pontnak, de a látottak alapján nyerhettünk is volna.

Ménfőcsanak–Jánossomorja 2–3 (2–1)
Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Horváth J.
Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth A., Reiser N., Pintér, Puglits, Zobák (Reiser I.), Tétedli G., Dobó, Ivánfalvi, Kovács, Váli (Csentery). Edző: Turbék István.
Jánossomorja: Sipőcz – Kopf, Göblyös (Simon), Pint (Mátyás), Nickhely, Fullmann, Cseri, Ékes, Szalai, Markó (Tollár), Bognár. Edző: Király József.
Gsz.: Puglits, Kovács, ill. Bognár (2), Ékes.
Gyorsan vezetést szerzett a Jánossomorja, az 5. percben bal oldali szabadrúgás után a lepattanó labdát Bognár az ötösről lőtte a hálóba. 0–1. Gyorsan jött a válasz, 10. percben Kovács ment el a baloldalon, beadását Puglits 20 méterről óriási erővel lőtte a hálóba. 1–1. Az egyenlítés után is a hazai csapat támadott többet, a 15. percben Kovács szépen lefordult védőjéről, majd ballal lőtt a hálóba. 2–1. Az első félidő utolsó percében Markó lépett ki tisztán, lövését a kifutó Csiszár kiütötte. Egyenlítési lehetőség volt. A második félidőt ugyanúgy kezdte a vendégcsapat, mint az elsőt. Az 50. percben egy baloldali beadást Ékes lőtt a hálóba. 2–2. A második félidőben egyre több hibát vétett a hazai csapat, sok volt az eladott labda, így a Jánossomorja egyenlő ellenfele volt a hazai csapatnak. Közben a 70. percben Tétedli lövését a kapus kiütötte pont Kovács fejére, a fejest a kapus fölé nyomta. A 80. percben egy eladott labdára Bognár lecsapott és pár lépés után a kapuba lőtt. 2–3. A 90. percben egy óriási helyzetet védett Csiszár bravúrral.
A második félidő játéka alapján a megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat a szétesve játszó hazaiak ellen. Két ellentétes félidőt látott a hazai közönség, sajnos a hazai csapat így elvesztette hazai veretlenségét.
Jók: Puglits, ill. Sipőcz a mezőny legjobbja, Kopf, Nickhely, Ékes, Bognár.
Turbék István: – Gratulálok Király Józsi barátomnak.
Király József: – A nehezebb néha könnyebb, gratulálok játékosaimnak.

Fotó: H. Baranyai Edina

Kapuvár–Lébény 2–2 (0–0)
Kapuvár, 200 néző. V.: dr. Egedy.
Kapuvár: Horváth – Áder, Kocsis, Dominek, Axnix, Végh (Nyerges), Jagadics, Markó, Molnár, Kránitz (Oláh), Zsirai (Kleizer). Edző: Szeg Kálmán.
Lébény: Bári – Mészáros (Sallai), Tóth, Kertész, Hétcz, Hegedűs, Németh (Farkas), Makai, Gál, Szalka, Sebők (Keresztély). Edző: Turány Imre.
Gsz.: Kránitz (2), ill. Sallai, Szalka.
Kiállítva: Hétcz (90.)
Kránitz két remek góljával vezetett a Kapuvár a pontatlanul játszó Lébény ellen, de túl korán kiengedett és az utolsó hat percben csak döntetlent ért el a már megnyertnek hitt mérkőzésen.
Jók: Horváth, Kránitz, Dominek, ill. senki.
Szeg Kálmán: – Gratulálok a csapatnak, egy megnyert mérkőzést öt perc rövidzárlattal döntetlenre tudtunk hozni.
Turány Imre: – Nagyon gyenge játékunkra nincs mentség, még a szerdai kupatovábbjutásunk sem. Teljesítményünket csak a játékvezető múlta alul.

Nyúl–Fertőszentmiklós 0–1 (0–0)
Nyúl, 500 néző. V.: Maszlavér.
Nyúl: Varga – Fürst, Gayer, Horváth P., Németh D., Wágenhoffer, Závori (Schmied), Vigh (Kiss), Németh G., Bognár J. (Sulyok), Cserháti. Edző: Horváth György.
Fertőszentmiklós: Kovács – Ternyák, Horváth A., Steiner, Farkas, Biacsics (Horváth T.), Horváth I., Kalmár (Németh), Ábrahám, Mentes, Hollós. Edző: Horváth György.
Gsz.: Horváth T.
A nyúli húsvéti rendezvény által színesített délutánon a hazai csapatnak nem sikerült a győzelmet megszereznie. A vendégcsapat a második félidei játéka alapján megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.
Jók: Horváth P., Németh D., Wágenhoffer, ill. Kovács, Steiner, Horváth A., Mentes, Horváth T.
Horváth György: – Örvendetes a győzelmen túl, hogy a fiatalok is hozzátesznek már a játékhoz.
Horváth György: – Rendkívül tompán, fásultan játszottunk, így a tipikusan egygólos mérkőzésen megérdemelten nyert a vendégcsapat.

Pannonhalma–Bajcs 2–0 (0–0)
Pannonhalma, 250 néző. V.: Ákos Dávid.
Pannonhalma: Boszkó – Ress A., Németh L., Horváth Sz. Ferenczi D. (Polgár), Csollány, Novák, Erdélyi, Ress T., Ferenczi G. (Mohamed Hassan), Kulcsár (Kovács). Edző: Novák Béla.
Bajcs: Pécsvárady – Bíró, Teidl, Milanovic, Németh P., Kürti (Kovacsics), Vadász, Kovács S. (Kokas), Ladiszlaidesz (Horváth A.), Wágenhoffer, Nikli. Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Erdélyi, Ferenczi D.
A hazai csapat lelkes játékával ritkán engedte helyzetekig jutni az ellenfelet, így teljesen megérdemelten nyert, ezzel szerezve kellemes húsvéti ünnepeket a hazai szurkolóknak.
Jók: egész csapat, ill. senki.
Novák Béla: – Talán kicsit furcsán hangzik, de jobban játszottunk a mezőny egyik élcsapatánál. Jó ütemben rúgtuk a gólokat, szívósak voltunk és lelkesek, így győzelmünk megérdemelt.
Józsa Péter: – A hazaiak lelkesen játszottak, mi pedig gyengén. Gratulálunk győzelmükhöz, teljesen megérdemelt.

Győrszemere–Öttevény 1–3 (0–1)
Győrszemere, 120 néző. V.: Ábrahám Tibor.
Győrszemere: Nagy Attila – Germán, Bősze, Baracskai, Herold (Györe), Száraz, Fürst, Barabás (Máj), Makkos, Fradics, Regner. Edző: Gyurmánczi Attila.
Öttevény: Kokas – Raczenböck, Mészáros, Benkő, Nagy L., Tandari, Fábián, Molnár N. (Tóth K.), Konrád, Tóth Sz. (Borbély A.), Molnár B. Edző: Siska Attila.
Gsz.: Germán F., ill. Benkő, Tandari, Konrád.
A fáradt Szemere nem bírt a frissebben futballozó vendégekkel.
Jók: senki, ill. Tandari, Mészáros, Nagy.
Gyurmánczi Attila: – Szégyellem magam, remélem mások is ezt teszik.
Siska Attila: – Nagyszerű csapatmunkánknak köszönhetjük ezt a győzelmet.

Kézilabda BL: Hypo NÖ-Audi ETO KC 26-25 -Képgalériával

Kézilabda - Kedvező helyzetből várják a visszavágót Görbiczék! A női kézilabda Bajnokok Ligája… Tovább olvasom