2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Labdarúgás NB II - A rutin győzőtt Gyirmóton

Gyirmót FC Győr–Győri ETO FC II 5–2 (1–1)
Gyirmót, 500 néző. V.: Oláh G.

Gyirmót: Holczer – Csizmadia, Balog Z., Gévay, Lázár (Erős, 50.) – Magasföldi (Ferenczi, 84.), Cseri, Regedei, Illés – Oross, Laki (Tóth N., a szünetben). Edző: Csank János.

ETO II: Nagy G. – Kálmán, Paget, Csató M., Kozma – Németh L., Köles – Varga T. (Serfőző, 72.), Matetits, Aleksidze (Medgyes, 81.) – Ahjupera (Leal, 69.). Edző: Sándor István.
Gsz.: Csizmadia (9.), Tóth N. (51.), Oross (69., 78.), Erős (80.), ill. Matetits (45.), Aleksidze (47.).

9. p: Illés jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Csizmadia eszmélt korábban és estében négy méterről jobbal a kapu jobb oldalába helyezett. 1–0.

45. p: Aleksidze ollózó mozdulata után a jobb oldalon érkező Matetits elé került a labda, aki 7 méterről jobbal lőtt, a Gévay lábán megpattanó labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–1.

47. p: Aleksidze 18 méterről jobbal, nagy erővel lőtt a léc alá. 1–2.

51. p: A vendégkapu előtti kavarodás végén Tóth N. elé került a labda, aki 4 méterről ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2.

69. p: Erős jobb oldali beadása után Oross csúsztatta tovább a labdát, amely Csató kezére pattant. A megítélt büntetőből Oross jobbal félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt. 3–2.

78. p: Látványos jobb oldali Cseri–Oross összjátékot követően utóbbi kapura tört, majd 10 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 4–2.

80. p: Bal oldali hazai akciót követően a balösszekötő helyén érkező Erős elé került a labda, aki 22 méterről jobbal lőtt, a labda a védőkön megpattanva a jobb alsó sarokban kötött ki. 5–2.

A kék-sárgák kezdték jobban a presztízscsatát, hiszen már 10 perc elteltével előnyhöz jutottak egy szerencsés góllal. Nem adta fel azonban a vendéggárda és helyenként jól adogatva helyzetekig is eljutott, majd erőfeszítésének a játékrész végén meg is lett az eredménye egyenlítés formájában. Szünet után ismét az ETO-s fiatalok örülhettek, amikor két perc elteltével a visszajátszó rutinos Aleksidze távoli bombával mattolta a gyirmótiakat. Nem kellett azonban sokat várniuk a hazai szimpatizánsoknak az egyenlítésre, ugyanis néhány perc múlva az ügyeletes csodacsere, Tóth Norbert közelről talált a kapuba. Ezt követően az addig erőn felül teljesítő vendégek mind fizikailag, mind pedig a koncentrációt tekintve kezdtek fáradni, a kék-sárgák pedig mindezt kihasználva nagyobb sebességre kapcsoltak és sorozatosan dolgozták ki helyzeteiket, amelyekből aztán az utolsó húsz percben háromszor is betaláltak, így végül érvényesítve a várt papírformát a második félidőben nyújtott lendületes és helyenként látványos játékuknak köszönhetően megérdemelten tartották otthon a számukra is rendkívül fontos bajnoki pontokat.

Jók: Csizmadia, Cseri, Oross, Illés, ill. Matetits, Aleksidze.

Csank János: – Bár a vártnál idegesebben játszottunk az első játékrészben és az egyenlítő gólt is rossz ütemben kaptuk, utána azonban egy kisebb hullámvölgyet leszámítva azt a játékot nyújtották a fiúk, amit igazán elvárunk tőlük.

Sándor István: – A büntetőig egyenlő ellenfelek küzdöttek a pályán, utána azonban megmutatkozott a rutin és a nagyobb tudás.