2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Labdarúgás megyei I. o. (május 24.)

Labdarúgás - A megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Duna Takarék Megyei I. osztály

Raabpetrol-Koroncó-Loland-Nyúl 1-3 (1-1)
Koroncó, 200 néző. V.: Dan Cs.
Koroncó: Dold - Szabó D., Sebesi, Bácskai, Kalmár (Lábas), Juhász, Kovács Á., Süveges, Wágenhoffer F., Szabados (Fodor), Kulcsár (Proceller). Edző: Gulyás Imre.
Nyúl: Varga P. - Schmied, Gayer, Vígh, Fürst, Závori (Csigó), Németh G. (Kiss Z.), Németh D., Wágenhoffer Á., Bognár, Cserháti (Sulyok). Edző: Horváth György.
Gsz.: Kovács Á., ill. Bognár (2), Závori.
Jó passzban ugrott át a Nyúl Koroncóra, hiszen az előző három fordulóban nem szenvedtek vereséget, és folytatni akarták jó sorozatukat. Ódor Károly, a hazaiak főrendezője szerint az évek óta tartó sikersorozat után idén meg kell elégedniük szerényebb helyezéssel is. Óvatos kezdés után egy zúgó kapufával mutatkozott be a Nyúl. Ezt követően előbb Cserháti, majd Németh Dávid hibázott óriási helyzetben. A Koroncó viszont büntetett, mert a 20. percben egy ellentámadás után a jobb oldali támadás befejezéseként Kovács Á. 15 méterről lágyan a hosszú sarokba ívelt. 1-0. Két perccel később viszont már egyenlő volt az állás, mert Bognár remekül futott el a bal oldalon, és a kapust is kicselezve közelről gurított a hálóba. 1-1. Ezt követően kényelmesebbre vették az iramot a csapatok, és mezőnyjátékkal múlatták az időt. Szünet után ismét egy nyúli helyzettel folytatódott a mérkőzés, Dold remek vetődésével szögletre tolta a labdát. Az 52. percben viszont már ő is kedvetlennek bizonyult, mert Závori 10 méterről remekül emelte át fölötte a labdát. 1-2. A gólt követően ismét Dold percei következtek, mert a bizonytalan védelem miatt egymás után többször is levegőben úszva kellett mentenie. A vezetés birtokában a Nyúl magabiztosan játszott, kontratámadásai mindig gólveszélyt jelentettek. A 93. percben aztán látványos góllal tették biztossá győzelmüket: egy kipattanó labdát Bognár 20 méterről ívelt a kapus fölött a hálóba. 1-3.

Nagy csatában győzött a vendégcsapat Koroncón.

Jó iramú és közepes színvonalú mérkőzésen a Nyúl gárdája meggyőzőbb játékot mutatott, és a helyzetei alapján megérdemelten vitte el a három pontot.

Jók: Dold, ill. mindenki.

Gulyás Imre: - Amilyen a támadójátékunk volt, olyan volt a játékvezetés is.
Horváth György: - A játék minden elemében felülmúltuk a hazaiakat és helyzeteink alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna.

Kocsis Imre

Jánossomorja-Fertőszentmiklós 1-1 (0-1)
Jánossomorja, 300 néző. V.: Szabó.
Jánossomorja: Sipőcz - Göblyös, Kopf, Pint, Ékes, Cseri, Mikhely, Simon, Markó, Fuhrmann, Szalai (Szeitz). Edző: Király József.
Fertőszentmilós: Kovács - Farkas (Horváth II T.), Steiner, Németh, Ternyák, Hollós, Mentes, Horváth I T., Horváth I. (Biacsics), Ábrahám, Kalmár. Edző: Horváth György.
Gsz.: Markó, ill. Ábrahám. Kiállítva: Farkas (lefújás után).
Gyors vendégvezetés után az utolsó percben egyenlítettek a tizenegyest is elhibázó hazaiak.
Jók: Cseri, Mikhely, Kopf, ill. Kovács, Ábrahám.
Király József: - Változatos mérkőzésen a három pont helyett az utolsó percben sikerült pontot mentenünk.
Horváth György: - Négyszázötven percig nem kaptunk gólt. A négyszázötvetkettedik percben már nem bírtuk tovább. Így az egész éves munkánk tönkremehet. Mi dolgozunk és a fair play szellemében játszunk.

Kapuvár-Abda 2-1 (0-0)
Kapuvár, 100 néző. V.: Vadász.
Kapuvár: Horváth T. - Áder I., Licskai, Jagadics, Dominek, Áder J. (Zsirai), Kocsis, Nyerges (Kleizer), Molnár, Markó, Végh (Axnix). Edző: Szigeti Géza.
Abda: Laukó - Fazakas, Varga, Grubics, Csonka (Szekeres), Takács II N., Baranyai, Knauz, Pozsonyi, Kopf, Kutich (Balogh). Edző: Pék László.
Gsz.: Markó, Kleizer, ill. Pozsonyi.
A hazaiak megérdemelten szerezték meg a várva várt győzelmet, melyért nagyon sokat tettek.
Jók: mindenki, ill. Laukó, Grubics, Balogh.
Szigeti Géza: - Akaraterőnknek és küzdenitudásunknak köszönhetjük a győzelmünket. Gratulálok az egész csapatnak.
Pék László: - Hosszú út lesz hazáig...

Petőháza-Győrszemere 1-3 (1-3)
Petőháza, 400 néző. V.: Édelmayer.
Petőháza: Jánics - Szalay (Gundics), Horváth, Bebes, Németh, Pokrocz (Tóth Z.), Heller, Tóth F. (Juhász), Szabó D., Kiss, Hadarics. Edző: Gosztola József.
Győrszemere: Nagy - Regner, Baracskai, Radics, Máj, Száraz (Boros), Fürst (Györe), Makkos, Herold, Bősze, Germán. Edző: Gyurmánczi Attila.
Gsz.: Tóth F., ill. Makkos, Bősze, Regner.
Minden tekintetben felülmúlta a jó erőkből álló vendégcsapat az enerváltan, elképzelés nélkül és szétesően játszó hazaiakat. A vendégek, ha értékesítik ziccereiket, kiütéses győzelmet arathattak volna.
Jók: Szabó D., Gundics, ill. Baracskai, Radics, Makkos, Bősze.
Gosztola József: - Gratulálunk a Győrszemerének, az eredmény ránk nézve hízelgő. Megpróbálunk javítani a hátralévő mérkőzéseken.
Gyurmánczi Attila: - A múlt héten nem engedték, hogy az első helyre kerüljünk, de ígérjük, játékunkkal mindent megteszünk azért, hogy nekünk legyen igazunk.

WHB-Ménfőcsanak-Rajka 4-2 (1-2)
Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Lukácsi.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth A., Reizer N., Tétedli Gábor, Puglits, Zobák (Balogh), Tétedli Gergő, Pintér (Sütheő), Ivánfalvi (Reizer I.), Kovács, Váli. Edző: Turbék István.
Rajka: Csiffáry - Molnár T., Kószás, Kovács (Bódi), Szabó Z., Vaszily, Schnitzer, Kopf, Tóth P. (Molnár F.), Németh Sz., Józsa (Fogl). Edző: Kovács László.
Gsz.: Váli (2), Pintér, Reizer I., ill. Németh Sz., Szabó Z.
Küzdelmes mérkőzésen sok kihagyott helyzet mellett megérdemelt a hazaiak győzelme. Dicséret illeti a vendégcsapat szurkolóit, akik végig sportszerűen bíztatták csapatukat.
Jók: Puglits, Tétedli Gergő, Váli, ill. Szabó Z, Kószás, Molnár, Németh Sz., Csiffáry.
Turbék István: - Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és hagytunk is ki. Nagyon ránk fért ez a győzelem.
Kovács László: - Ritka, mikor a vesztes fél is büszkén, emelt fővel távozhat a pályáról, ez a mai mérkőzés ilyen volt.

Lébény-Öttevény 1-2 (0-2)
Lébény, 400 néző. V.: Ábrahám.
Lébény: Hiba - Mészáros, Sipos, Tóth B. (Németh T.), Sallai, Hegedüs, Kertész (Németh L.), Makai, Farkas (Kovács Gy.), Sebők, Gál. Edző: Turány Imre.
Öttevény: Kokas - Raczenböck, Mészáros, Molnár N., Benkő, Tóth Sz. (Borbély), Nagy, Tandari, Molnár B., Konrád (Tóth K.), Fábián (Baracskai). Edző: Siska László.
Gsz.: Hegedüs, ill. Tóth Sz., Konrád.
A motiváltabban játszó öttevényiek az első félidő hajrájában a lébényi védők hathatós segítségével eldöntötték a három pont sorsát.
Jók: Sallai, Hegedüs, ill. Molnár N., Tandari.
Turány Imre: - Két egyforma képességű csapat találkozóján a szerencsésebb győzött.
Gőgh Péter szakosztályvezető: - Az egyik szemem sír, a másik meg nevet. A két jól felkészített csapat mérkőzésén a helyzeteit jobban kihasználó győzött.

Intertec Ablak-Bajcs-Nagyszentjános 4-4 (1-1)
Nagybajcs, 50 néző. V.: Hoffbauer.
Bajcs: Pécsváradi - Kokas (Nagy T.), Teidl, Németh P., Biró Z., Milanovich (Kürti), Vadász, Laiszlaidesz, Kovács S., Wágenhoffer, Mikli (Kovacsics). Edző: Józsa Péter.
Nagyszentjános: Bősze - Mismás, Kerékgyártó, Megyeri, Böröczky, Kertész, Terdik, Domján, Fodor (Csanaki), Szabó A. (Hérics), Vedres (Mészáros). Edző: Kertész Balázs.
Gsz.: Wágenhoffer (2), Mismás (öngól), Németh P., ill. Szabó A. (2), Vedres, Domján.
Jóiramú, élvezetes, gólgazdag mérkőzést játszott a két együttes.
Jók: Vadász, Wágenhoffer, ill. mindenki.
Józsa Péter: - Sajnos mindig az eredmény után futottunk és alig értük el.
Kertész Balázs: - Változatos mérkőzésen egygólos vezetésnél két meccslabdát hibáztunk.

Pannonhalma-Hegyeshalom 1-0 (1-0)
Pannonhalma, 150 néző. V.: Horváth T.
Pannonhalma: Boczkó - Kulcsár, Zsoldos, Németh  L., Horváth (Kovács), Erdélyi, Csollány, Ress T., Novák (Németh Cs.), Ferenczi G., Varga Cs. (Ferenczi D.). Edző: Novák Béla.
Hegyeshalom: Bálint - Papp, Konrád (Négyökrű), Szelecz, Csányi, Mezei, Baranyai, Horváth (Búspataki), Ambrus, Dankó, Tasnádi (Németh). Edző: Fülöp Dezső.
Gsz.: Csollány.
A Pannonhalma a számára létfontosságú mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a három pontot.
Jók: Csollány, Kulcsár, Németh L., ill. Szelecz, Bálint.
Pánczél Gábor, a sportkör elnöke: - Ma, ami nagyon fontos volt, az a három pont, és ezt sikerült begyűjtenünk. Gratulálok a fiúknak.
Fülöp Dezső: - Gyenge színvonalú mérkőzésen egy buta hiba eldöntötte a találkozót.

• 5. Baki 2009. május 26. 21:32
    „G.J. ne keltsd megint a feszültséget, tudjuk, hogy Te vagy!!!”
  • 4. Reális 2009. május 26. 16:07
    „Persze Baki!Persze!”
  • 3. Baki 2009. május 26. 15:25
    „Kedves Reális!

Nem tudom ott voltál-e a mérkőzésen, de ha igen, akkor nem írnál ilyeneket!
    Szerintem ebben semmi BUNDA nem volt, mert úgy gondolom, Te erre gondolsz!
    Ezek a fiúk igenis megküzdöttek ezért a győzelemért, vagy ha Te nem így látod,
    az optikai boltokban egész jó szemüvegeket tudnak készíteni!!!
    Nem arról kell megítélni a csapatot, hogy hányadik helyen állnak, s ez nem is
    azt jelenti, hogy nekik állandóan ki kell kapniuk!!!”
  • 2. Reális 2009. május 25. 16:27
    „A kapuvári meccsről egy női ruhadarab jut az ember eszébe!Vagy kis állatok kültakarója!”
  • 1. Bojtlány 2009. május 25. 10:23
    „Hajrá Szemere !!!!

Csak így tovább fiúk drukkolok, hogy megnyerjétek a bajnokságot !
    Focistafeleség lévén tudom mennyi munka, kitartás és erő van ebben a munkában, külön nem emelnék ki senkit, de egy játékos nagyon közel áll a szívemhez, remélem Ő is tudja ! :)”

Egyre közelebb a bajnoki cím: legyőzte a DAC-ot a Gyirmót

Labdarúgás - A Gyirmót továbbra is a bajnoki cím legnagyobb esélyese az NB II Nyugati csoportjában.… Tovább olvasom