2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Küzdelmes döntetlen Debrecenben - Magyarország - Dánia 2-2

Vezettünk egy szép Dzsudzsák góllal, aztán kigurigáztak minket a dánok, remek gólt fejelt Varga, aztán Schöne ismét egyenlített.
Magyarország - Dánia 2-2 (1-0)
Felkészülési mérkőzés, Debrecen, Nagyerdei Stadion

Magyarország: Gulácsi – Varga J., Lipták, Lang, Korhut – Pátkai, Tőzsér – Gyurcsó, Szakály P., Dzsudzsák – Rudolf. Szöv. k.: Pintér Attila.

Dánia: Andersen – Ahlmann, Agger, Kjaer, L. Jacobsen – Kvist – Krohn-Dehli, J. Poulsen, C. Eriksen, Kusk – Braithwaite. Szöv. k.: Morten Olsen.
____________________________________

A meccs góljai

92. perc: Vége a meccsnek. A játék képe alapján örülhetünk a döntetlennek.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

85. perc: Megjáratták megint a labdát a dánok, végül Schöne tekeri a labdát a kapufára.

84. perc: Nem bírunk kijönni a térfelünkről, a dánok el akarják dönteni a meccset.

80. perc: Kahlenberg váltja Krohn-Dehlit.

76. perc: Rasmusen fejel az ötösről Gulácsi kezébe.

73. perc: Gyors dán passzolgatás után Schöne kapja a labdát a leshatáron, az ötös sarkáról aztán a rövid felsőbe lő. 2-2

71. perc: Krohn-Dehli beadását füleli le Gulácsi.

69. perc: Koman bal oldali beadását Varga Roland egy védő szorításában fejel, méghozzá nem is akárhogyan: pontosan a felső sarokba! 2-1

67. perc: Csere: Rudolf le, Nikolics be.

62. perc: Szabó János érkezik a pályára.

61. perc: Krohn-Dehli viheti egy az egyben Gulácsira a labdát, elviszi a kapus mellett is, de mellé gurít végül.

59. perc: Pontosan és gyorsan járatják a labdát a dánok, Krohn-Dehli lőhet tisztán, Gulácsi nagyot véd.

57. perc: Rudolf távoli, lapos lövését fogja elvetődve Andersen.

56. perc: Góllá érik a dán nyomás: Lipták lemarad az emberéről, aki leviszi az alapvonalig a labdát, visszateszi középre Brathwait elé, aki Eriksen elé tálal, aki 12 méterről a kapunk bal oldalába lő. 1-1

54. perc: Nielsen lő, Gulácsi véd.

50. perc: Nielsen kap sárgát, miután Varga Rolandot eltalálja. Távolról jár a szabadrúgás, Dzsudzsák ívelését Lipták fejeli kapura, Andersennek kell a kapufa tövéből szögletre tornásznia a labdát. A szöglet után Varga Józsefről megy fölé a labda, a kirúgás után Eriksen a tizenhatosunkig lohol, lövése pedig a kapufáról jön vissza.

47. perc: Gulácsi üti ki a labdát Brathwait lába elől, az ismétlés pedig Lipták sarkáról pattan kapu mellé.

46. perc: Volt egy csomó csere: nálunk Varga R., Koman és Kalmár, a dánoknál Bjelland, Rasmussen és Lasse Shöne állt be csereként.

Magyarország-Dánia barátságos labdarúgó-mérkőzés a debreceni Nagyerdei Stadionban - az MTI felvételei.

45. perc: Vége az első félidőnek. Eddig helyenként jól játszunk, és a szerencsére sem lehet panaszunk.

42. perc: Eriksen és Braithwait összejáta révén a dánok megint a a tizenhatosunkon belülre kerülnek, azonban szépen zárjuk a területet és a kapusunk fel tudja szedni a labdát.

40. perc: Tőzsér kapja a meccs első sárgáját egy ütemtelen belépőért. A 32 méterről elvégzett szabadrúgást Gulácsi üti szögletre.

35. perc: Braithwaittal még lesznek gondjaink. Szépen cselezi be magát a tizenhatoson belülre, ám Lang becsúszva ment, mielőtt lőhetne.

33. perc: Dzsudzsák jobb oldali szabadrúgására túl hamar indulunk, többen is lesen vannak a kapu előterében a magyarok közül.

30. perc: Kusk lövése a bal kapufánk mellett hagyja el a pályát.

25. perc: Dzsudzsák remek ütemben indul Tőzsér előre ívelt labdájára, leveszi azt, és Andersen mellett a bal alsóba lő. 1-0

23. perc: Braithwait elé kerül a labda két pattanás után egy bedobást követően, Gulácsi kiront a kapuból, a dán csatár pedig a kapunk fölé emel.

20. perc: Lipták sárgát érő törlesztése ezúttal nem ér sárgát. Az oldalról elvégzettt szabadrúgást kifejeljük.

19. perc: Dzsudzsák szabadrúgása után Varga esik el a tizenhatoson belül. de kifelé jár a szabadrúgás.

12. perc: Dán próbálkozás távolról, Gulácsi magabiztosan fogja a lapos, de erős lövést.

9. perc: Dzsudzsák beadását kifejelik a dán védők, Tőzsér távoli lövése pontatlan.

6. perc: Rudolf lövésébe egy dán védő áll bele.

5. perc: Gyurcsó megindul, beadása azonban nem sikerül jól.

2. perc: Krohn-Dehli beadását kell tisztázni, Rudolf ment, az ismétlést pedig Gulácsi védi.

Előzmények:
A magyar válogatott három újonccal kezd: Gulácsi Péter, Lang Ádám és Korhut Mihály először szerepel a válogatottban. Rudolf is ott van a kezdőben.
Morten Olsen szintén újoncot avat: a dán védelemben először kap játéklehetőséget Jakob Ahlmann, az AaB játékosa.