2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

Kunsziget-Halászi 0-1

Labdarúgás - Néhány vitatott leshelyzet miatt többször szóba került a játékvezető édesanyja, Rózsi néni pedig azzal fenyegetőzik, hogy hazamegy a játékvezetők ténykedése miatt. Zsömi ugat, a karaván halad.

A mérkőzést Halászi nyerte. Egyszer a kapuba találtak, és ez elégnek bizonyult a győzelemhez. A meccsen kiegyenlített játék folyt és sem a labdabirtokláson, sem a helyzetek számán nem látszott, hogy a tabella negyedik helyezettje játszott a tizenkettedik ellen. Egy dolgot azonban a kunszigeti drukkerek egyöntetűen megállapítottak: a meccsen a leggyengébb teljesítményt a játékvezetői hármas nyújtotta.

90. perc: Pali Z. Hegyi Győző helyett fejezte be a meccset.

Az utolsó percekben a legnagyobb kérdés az volt, hogy a halásziak közül ki tudja messzebbre rúgni a labdát.

88. perc: Szitár R. beadására Hegyi Győző érkezett, aki a kapu torkából fölé rúgott.

86. perc: Virág helyett Sághy lépett pályára.

83. perc: Szitás R. váltja Görög Zoltánt.

77. perc: Mindkét csapat cserélt: Saru helyett Vadász Zoltán, Mátyás helyett Kanka lépett pályára.

73. perc: Horváth Zoltán passzát követően Fazekas rontott a kapu felé, pattogó lövését a kapus hárította.

70. perc: Lerántásért Szilágyi kapott sárga lapot.

68. perc: Molnár Attila szerzett labdát, remekül vitte el egészen a kapuig, Cseh Péter az utolsó pillanatban egy becsúszással hárított.

64. perc: Zsöminek, a kutyának sem tetszik a játékvezető, többször megugatta. A gazdi csendre inti.

58. perc: Takács helyett Horváth Gergő játszik tovább.

56. perc: Vitatott helyzetben, a kunszigetiek ellen ítélt a jatékvezető a partjelző intésére. Molnár szabályos szerelését vélte szabálytalannak a játékvezető és asszisztense. A reklamáló Vadász megkapta második sárga lapját, így az öltözőbe kellet vonulnia.

A játékvezető ezzel az ítéletével újabb rajongókat szerzett. Rózsi néni szerint a meccs után talicskán fogják levinni a pályáról.

52. perc: Vadász szorongatott helyzetből lőtt kapura, hasonló szögből, mint ahonnan a halászi gól is született, a kapus azonban védeni tudott.

49. perc: Reklamálásért Vadász kapott sárga lapot. Azt sérelmezte, hogy már harmadszor rántják le a meccsen.

Vége az első félidőnek.

45. perc: A kunszigeti drukkerek az egy héttel ezelőtti Dunaszeg-Bősárkány meccset emlegetik.

43. perc: Az ötösön a halászi játékos kézzel ért labdába, de a játékvezető továbbot intett. Éppúgy, ahogy egy perccel korábban, amikor Vadászt rántották le a 16-oson belül. A kunszigetiek edzőjét, Széles Imrét a partjelző elküldette a padról, mert vitatta az ítéletet.

40. perc: Saru jobb oldali beadása lövésnek is jó volt, a halászi kapus hangos "Jó!" kiáltás kíséretében öklözte vissza a mezőnybe a labdát. A vendégek aztán felszabadítottak.

32. perc: Vadász sarokkal passzolt Fazekas elé, aki elől az utolsó pillanatban szedte fel a labdát Ondrusek.

Néhány vitatott leshelyzet miatt többször szóba került a játékvezető édesanyja; Rózsi néni pedig azzal fenyegetőzik, hogy hazamegy a játékvezetők ténykedése miatt.

31. perc: Megint a veszélyes Cseh húzott el bal oldalon, középre adta Hegyinek a labdát, aki az ide-oda pattogó játékszert Vecseihez tolta a jobb szélre; Vecsei éles szögből a kunszigeti kapu közepébe lőtt. 0-1.

24 perc: Takács R. vitte el a labdát a bal oldalon, Molnár Attilához passzolt a túloldalra, aki visszaadta a labdát középre, az érkező Vadász 3 méterrel lőtt fölé.

12. perc: Cseh Péter indult meg, egészen a kunszigeti kapuig vezette a labdát, Babos kapus az ötös vonalánál azonban levette  lábáról. Mármint a labdát.

7. perc: Cseh baloldalon iramodott meg, beadását Vecsei fejelte nagyon fölé.

2. perc: A mérkőzés elején a Halászi csapata került helyzetbe, Vecsei beadását Görög kapta középen, öt méterről öt méterrel lőtt fölé.

Megérkezett a helyi szurkolók közé egy futballrajongó kutya és helyet foglalt a "lelátón".

1 perc: A Kunsziget kezdte a meccset.

Kunsziget: Babos, Molnár Z., Németh, Saru, Virág, Molnár A., Borbély, Horváth Z., Takács, Vadász P., Fazekas

Halászi: Ondrusek, Varga, Szilágyi, Alföldi, Szitás G., Jorváth P., Vecsei, Mátyás, Görög, Cseh, Hegyi

• 3. András 2008. április 07. 16:17
    „Nem voltam ott a meccsen, de ez a cikk megint elég elfogultra sikeredett.”
  • 2. Guszti 2008. április 07. 11:13
    „Felháborító játékvezetés!!! Két gólt nem képesek rúgni Kunsziget helyett...”
  • 1. Timo 2008. április 06. 18:24
    „Most akkor nem 0:1 lett a végeredmény. Legalábbis a leírtak alapján úgy tűnik...”

Kapuvár-Csorna 1-0

Labdarúgás - A második félidőben a Csorna többet támadott, de a 35 percig emberhátrányban játszó… Tovább olvasom