2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

KTM-es sikerek itthon és külföldön

Eddigi legjobb nemzetközi eredményét érte el a soproni KTM Erste-Leasing hegyikerékpáros-csapata az olaszországi Világkupán. A klub a hazai versenyeken is sikeresen szerepel.

A soproni KTM Erste-Leasing csapata az olaszországi Val di Soléban megrendezett Four Cross Világkupa-futamon érte el eddigi legjobb nemzetközi eredményét Prajczer Péter jóvoltából. A százas mezőnyből sikerült a legjobb tizenhat közé verekedni magát, ahol a 12. helyen ért célba. Ezzel nemcsak saját és klubja, hanem a magyar szakági szövetség eddigi legjobb nemzetközi eredményét hozta a soproni kerekes.

A jubileumi 10. Bükk Maraton hegyikerékpáros-versenyen, Felsőtárkányon szinte minden kategóriában érdekelt volt a KTM Erste-Leasing Sport Klub. Az időjárás ugyan kegyes volt vasárnap az indulókhoz, mert végig ragyogó napsütésben versenyezhettek, de az előző napok esőzései mély nyomokat és rengeteg sarat hagytak a Bükk ösvényein.

A 90 km-es távon öt KTM-es versenyző is rajthoz állt. Közülük a 40 év felettiek Master 2 kategóriájában Böhm Lajos egy fél táv körüli hatalmas bukással és a cél előtti gumidefekt-problémával együtt is meggyőző fölénnyel elsőként érkezett a célba. A Master 1 kategóriában induló Horváth Csaba a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Női Master középtávon Cseh Veronika szállította aktuális győzelmét, úgy, hogy a pálya utolsó szakaszán egy szaltós arcra eséses ˝mutatvánnyal˝ is szórakoztatta a közönséget. Rövidtávon Master 3 kategóriában Démi József remek időeredménnyel szerezte meg az aranyérmet. A többi rajthoz álló KTM Erste-Leasing-versenyzőnek is sikerült sok értékes csapat pontot szerezni a klubnak.

Zalakaros határában rendezték meg az Olimpia Cross Magyar Kupa-futam következő versenyét, ahol Fehér Csaba és Pintér Kolos kategóriája negyedik helyezését szerezte meg. Süle Róbert lendületes, míg Démi József taktikus versenyzés eredményeként állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Böhm Lajos késői hajrájának következtében ˝csak˝ a második helyet tudta megszerezni.