2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

Kritikus helyzetben

ZTE KK Soproni Ászok-SMAFC 82 72 (25–19, 18–15, 12–22, 27–16) Zalaegerszeg, NB I-es A csoportos férfimérkőzés, rájátszás a 9–14. helyért, 200 néző. V.: Forrai, Téczely.
A mérkőzés befejezése után Patkós Zoltán, a soproni csapat edzője rendkívül elkeseredett hangulatban számolt be a történtekről:
„ Először is azzal kezdeném, hogy nem bírtunk az ellenfél légiósával, a sötét bőrű Cole-lal. Egyébként teljes csőd jellemezte csapatunkat. Enerváltan kosárlabdáztunk, rosszul védekeztünk, mezőnyből rendkívül rosszul dobtunk, ehhez talán elég egyetlen jellemző adat, mégpedig az, hogy mindössze két hárompontos találatot értünk el a 40 perc során. A harmadik negyedben összekapta magát a társaság, ekkor vezettünk is négy ponttal, a befejező 10 percben aztán ismét előjöttek a korábbi hibák és a Zalaegerszeg a közepesnél valamivel jobb teljesítménnyel biztosan győzött enerváltan kosárlabdázó együttesünk ellen."

A férfi-kosárlabdabajnokság elődöntőjének negyedik mérkőzése: a szombati hazai vereségét követően óriási csatában idegenben tudott győzni az alapszakaszgyőztes Albacomp az Atomerőmű ellen, s ezzel kiegyenlített a három győzelemig tartó párharcban. Atomerőmű SE–Albacomp 67–74 (12–18, 11–14, 16–16, 28–26). A mindent eldöntő ötödik találkozóra szombaton kerül sor Székesfehérváron.
A korábban játszott másik elődöntőn: Kaposvári KK– Debreceni Vadkakasok 90–68 (27–18, 24–11, 21–12, 18–27). Az állás itt is 2–2.