2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Középdöntőbe jutottunk: Magyarország-Japán 35-28

A magyar válogatott bejutott a középdöntőbe a világbajnokságon, miután hét góllal legyőzte Japánt az utolsó csoportmeccsen.

MAGYARORSZÁG - JAPÁN 35-28 (15-14)

Női kézilabda világbajnokság, C-csoport, 5. forduló

gólszerzők: Tóth T. 8/1, Szucsánszki 7, Tóth K. 4,Bódi 4, Kovacsics 3, Bulath 3, Zácsik 2, Juhász 2, Szabó 1, Tomori 1,illetve Fudzsii 8/4, Uegaki 8/2, Sakugawa 6, Arihama 2, Maki 2,Sakamoto 1, Shinjo 1

kiállítások:
6, illetve 2 perc
hétméteresek: 1/1, illetve 8/6

Tóth Tímea: „Nagyon boldogok vagyunk, hiszen elértük a célunkat, bejutottunk a középdöntőbe. Fontos mérkőzésen nyertünk. Kissé fásultabb, fáradtabb volt a csapat a norvégok elleni találkozó után, és a románok elleni második félidő is sokat kivett belőlünk. Még mindig nem játszottunk tökéletesen, de ez a siker erőt adhat a továbbiakra"

Mátéfi Eszter: „A csapat az első célját teljesítette. Nehéz ellenfélnek bizonyult a japán válogatott, ilyenre számítottunk, hiszen mindig nehezen boldogul vele a magyar együttes. Most a jó csapatmunkánknak köszönhetően kerekedtünk ellenfelünk és nehézségeink fölé. Mert volt abból is. Már a találkozó elején elhúzhattunk volna, de a japánok tartani tudták velünk a lépést. Az összecsapás végén megmutatkozott, hogy van tartás a magyar csapatban, döntetlen állásnál sem vesztettük el a hitünket, és megszereztük a középdöntős szereplést jelentő győzelmet"

A középdöntőben Spanyolország, Dél-Korea és Kína válogatottja vár a mieinkre.

Online közvetítés:

60. perc: Juhászt állítják ki. A japánok rögtön kihasználják az emberelőnyt. 34-28. Zácsik két másodperccel a vége előtt állítja be a végeredményt. 35-28.

59. perc: Bódi veri meg egy az egyben a védőjét. 34-27.

58. perc: Egy szép csellel Kovacsics megy be középen ziccerig. 33-27.

56. perc: Fuji nyolc gólos. Ezt most hetesből lőtte. 32-27.

54. perc: Szucsánszki ér a kapu elé lendületből. Nagy gól. 32-26.

53. perc: Tóth Kata négy találatnál tart. 31-26.

51. perc: Arihamára játsszák a figurát. 29-26. Zácsik bombáz középről, kilencről. 30-26.

50. perc: A legnagyobb különbség a csapatok között. Kovacsics talál a kapuba. 29-24. Fuji-gól. 29-25.

49. perc: Labdát lopunk, Zácsik megy akapuig, és belövi. 28-24.

48. perc: Zácsik a gólszerző. 27-24.

45. perc: Uegaki harcol ki egy büntetőt. Fuji bevarrja. 26-24.

43. perc: Fuji lövi a jobb felsőbe a hetest. 26-23. Emberhátrányban vagyunk. Tóth Tímea kap külön őrzőt.

42. perc: Triffa véd, Tóth Tímea meg gólt szerez. 26-22.

41. perc: Tóth Timi hét gólos, 70%-kal lő. 25-21. Uegaki is hétnél tart. 25-22.

40. perc: Kovacsics bejön, és gólt lő. 24-20. Makiról Szabó marad le. 24-21.

39. perc: Szucsánszki vált ritmust. Középen nyílik a fal, jön a lövés. Gól. 23-19. Fuji szerzi a huszadik japán találatot. 23-20.

38. perc: Fuji estében lő kilencről. Gól. 21-19. Juhász balátlövőből talál a kapuba. 22-19.

36. perc: Labdát szerzünk. Szabó Vali fejezi be góllal az akciót. 20-17. Arihama első góljára Tóth Tímea válaszol. 21-18.

35. perc: Emberelőnyből Tóth Timi eredményes. 19-17.

34. perc: Bódi-gól. 18-17.

33. perc: A japánok kínaiból szereznek gólt. Uegaki hat találatnál jár. 17-17.

32. perc: Uegaki megy lövésig. miután egy testcsellel becsapja Tóth Katalint. 16-15. Szucsánszki majd újra Uegaki a gólszerző. 17-16.

31. perc: Tóth Kata lövi beállóból a második félidő első találatát. 16-14.

Az első negyed órában jól játszott, és 2-3 góllal vezetett is a magyar válogatott. Az ellenfél később kegyetlenül kihasználta, hogy csapatunk fásult, és sok technikai hibát követ el.

30. perc: A japánoké a félidő utolsó gólja. 15-14.

29. perc: Labdát szerzünk. Tóth Kata indul, és ő is ejt. Gól. 14-12. Fuji nagy gólt akaszt a jobb felsőbe. 14-13. Bulath is bombagólt lő. 15-13.

28. perc: Hosszú gólcsendet tör meg Bódi. A jobb szélről ejti át a kapust. 13-12. Japán időkérés.

23. perc: Sakugawa a jobb szélről az ötödik gólját lövi. 12-11. Eladjuk a labdát. Sakugawa indul, és kihasználja a ziccert. 12-12. Mátéfi Eszter időt kér.

22. perc: Fuji a jobb szélről, Bulath a túloldalon átlövőből eredményes. 12-10.

21. perc: Juhász gólja nagyon kellett. 11-9. Japán hetes. Kamimachi lövését védi Herr!

20. perc: Kimaradt ziccerek mindkét oldalon. Uegaki betalál. 10-9.

18. perc: Uegaki hetesből, Tomori akcióból szerez gólt. 10-8. Újabb japán hetes. Herr véd!

16. perc: Beállóból Maki talál a kapunkba. 9-7.

15. perc: Sakugawa marad egyedül a jobb szélen. 9-6.

14. perc: Tóth negyedik találatát szerzi. 9-5.

12. perc: Shinjo hozza fel a japánokat 3 gólra. 8-5.

11. perc: Tóth Tímea a bal felsőbe dobja a hetest. 8-4.

10. perc: Bulath bombagóljára Sakugawától jön a válasz. 7-4.

9. perc: Szucsánszki remekül játszik. A harmadik góját lövi. 6-2. Rosszul cserélünk, gólt kapunk. 6-3.

8. perc: Uegaki eredményes büntetőből. 5-2.

7. perc: Előbb Bódi ziccerben a kapusba lő, majd a következő támadásnál javít. 5-1.

5. perc: Szucsánszki ejti át a kapust jobb kézzel a jobb szélről. 4-1.

4. perc: Sakugawa lövi az első japán gólt. 3-1.

3. perc: Tóth Timi hámozza át magát a védőfalon. 2-0. Tomori szerez labdát. Tóth indul. Gól. 3-0.

2. perc: Szucsánszki góljával vezetünk. 1-0.

1. perc: A magyar csapat teljes keretéből ezúttal Pastrovics, valamint a legutóbbi találkozón megsérült Vérten Orsolya maradt ki. Herr a kezdő kapus. Előtte védekezésben Bódi, Bulath, Szabó, Tomori, Tóth Tímea, és Juhász a pályán.