2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Kovács Ági vegyes napja

Kovács Ágnes hétfőnhatodik lett a 200 vegyes döntőjében, simán kiesett viszont a 100 mell középfutamaiból. Hátúszóink közül Cseh Lászlóért szoríthatunk a 100 hát mai fináléjában.

Kovács Ágnes a tegnapi futamait 100 méter mellen kezdte, amelyről szívfájdítás nélkül elég annyit mondani: esélytelen volt a döntőbe jutásra. Miközben ugyanis ellenfelei világcsúcsot, illetve ahhoz közeli időt repesztettek a rövidebb mellúszó táv középfutamaiban, Ági messze elmaradva tőlük, csaknem három másodperccel úszott rosszabbat. Ekkor azzal vigasztaltuk magunkat, a 200 vegyes döntőjére készül, ahol akár még meglepetést is okozhat a világklasszis Jana Klocskovának.

A csoda végül elmaradt

A vegyesúszás döntője aztán a várakozásoknak megfelelően alakult, a csoda végül elmaradt. Klocskova jött, úszott és győzött, gyakorlatilag ellenfél nélkül. Kovács Ági ugyan a mellúszásra már feljött a második helyre, de végül hatodikként ért célba a számára eddig idegen számban. Ezzel együtt érdemes volt egy ilyen kitérőt tennie, így legalább valamelyest feledtette a 100 mellen látottakat.

Cseh László ma bizonyíthat

A 100 méter férfi hátúszás tegnap reggeli előfutamaiból meglepően jó helyen jutottak a középdöntőbe a magyarok. Cseh László az 5., Horváth Péter a 10. helyről várta a délutáni futamokat, ahol a tét a döntőbe jutás volt. Kettőjük közül végül a délelőtt is jobban teljesítő Csehnek sikerült a fináléba kerülés. Miatta ma is érdemes lesz a vébére kapcsolni.

Risztov Éva: ezüstnyitány

Risztov Éva ezüstéremmel mutatkozott be Barcelonában. Kovács Ági várakozáson felül teljesített új… Tovább olvasom